Jacek Bezeg

 

Z ostatnich godzin

Z tego zasłużonego dla polskiej sprawy patrioty (Wiktora Węgrzyna – red.) zdążyliście zrobić szary charakter. Pan Tomasz Terlikowski publicznie insynuuje nam zdradę stanu. To poważne oskarżenie – przekonywał. Jak dodał, odpowiedzą na nie jego adwokaci.
Kandydat na prezydenta nie szczędził ostrych słów pod adresem redaktora naczelnego Republiki. – Tomasz Terlikowski jest kłamcą i łajdakiem
– mówił. Braun przestrzegał dziennikarzy naszej stacji przed nagonką na polskich patriotów, żeby uniknąć wstydu. Zarzucał także Terlikowskiemu, że zanim w ogóle zdążył się wypowiedzieć na temat rajdu Nocnych Wilków i zanim został zaproszony do naszego studia, ten zmieszał go z błotem. – Doprowadza się do sytuacji w której mam się tłumaczyć, że nie jestem wielbłądem – podkreślił.
Polityk zaznaczył, że nie ma wśród jego kontrkandydatów osoby, która bardziej niż on potępiałaby propagowanie ustroju i praktyk totalitarnych. Mówił także, że wyrazem jego antysowieckiego nastawienia są jego filmy.

http://telewizjarepublika.pl/braun-oskarza-tv-republika-o-udzial-w-quotgoebbelsowskiej-propagandziequot-i-zapowiada-proces-przeciwko-terlikowskiemu-quotpublicznie-insynuuje-nam-zdrade-stanuquot,19343.html

http://telewizjarepublika.pl/brzeski-w-tej-chwili-uczestniczymy-w-wojnie-wszyscy-jestesmy-zolnierzami-na-froncie,19342.htmlW „Pasji” Mela Gibsona Maryja musi się mierzyć z krążącym nieustannie wśród oprawców Chrystusa szatanem. Zły, drżąc na jej widok, stara się kusić w jeden tylko sposób – zabić nadzieję, iż cierpienie Boga za ludzkie grzechy ma jakiś sens. Współczesną areną walki z Matką Bożą stało się macierzyństwo, którego Ona jest nieskazitelnym wzorem.
http://www.pch24.pl/wzor-matki-bolesnej–czyli-boj-z-szatanem-o-macierzynstwo,34976,i.html

Żyjemy w czasach, kiedy śmierć wyrugowano z kultury masowej, żyjemy w czasach totalnego pomylenia i okłamywania, kiedy już nie dziwią nas idioci udający, że nie ma przemijania, czy operacjami plastycznymi fundujący sobie naciąganą młodość.
Dawny porządek wyrzuciliśmy przez okno. Dawniej znaliśmy swe role; wiedzieliśmy, że 30-latka nie zachowuje się jak 20-latka, a 50-letnia kobieta, jeśli nie jest pomylona, nie udaje że ma 30 lat. Dzisiaj chcemy sami siebie przekonać, że wszystko mamy pod kontrolą i nawet płeć jest rzeczą nabytą, którą ustalamy wedle życzenia. Ludzie na nazwanie staruszkiem reagują podskokiem jak od oparzenia, sądząc, że chyba się ich obraża.
Infantylni, egzaltowani, oduczeni odpowiedzialności za siebie i innych, nie potrafimy stawiać czoła wyzwaniom, rozdzielać spraw ważnych i błahych; wydaje nam się, że szczyt wolności tożsamy jest ze spełnianiem zachcianek i odnajdywaniem przyjemności od najprostszych po te wyrafinowane. Staramy się nie myśleć o śmierci i unikamy, gdy mówią o niej inni, a przecież to właśnie śmierć i przemijanie nadają życiu właściwy wymiar, to spojrzenia na życie przez śmierć dało fundament Zachodowi.
Dlaczego dzisiaj tak unikamy wzmianki o śmierci, dlaczego boimy się umierania? Dlaczego wydajemy miliardy dolarów na udawaną młodość?! Przecież to właśnie przemijanie otwiera przed nami tę najwspanialszą perspektywę istnienia. Bez śmierci bylibyśmy więźniami niedoskonałego doczesnego świata.
Boimy się, bo straciliśmy wiarę; przekonanie o prawdzie Zmartwychwstania; wiarę w życie wieczne!
Bo przecież śmierć nie jest końcem, lecz początkiem, ona nie zamyka, lecz otwiera, i przez to właśnie oświetla doczesne życie, to właśnie dzięki zmartwychwstałemu Jezusowi śmierć stała się bramą do Nowego Królestwa.
http://wirtualnapolonia.com/2015/04/04/via-dolorosa/Mężczyzna prawy, odważny, męski, zaradny życiowo, regularnie korzystający z sakramentów, głowa rodziny, uczciwy, sprawiedliwy, a jednocześnie dbający o siebie, szarmancki, potrafiący okazać czułość, troskę i miłość wobec bliskich – brzmi to trochę jak opis księcia z bajki. A jednak tacy mężczyźni istnieją, choć mam wrażenie, że wyszłam za mąż za ostatniego z nich. Dlaczego mamy obecnie kryzys męskości tak wielki, że to, co kiedyś było normą, dziś staje się marzeniem?
Zacznijmy od sprawy oczywistej. W wielu rodzinach brakuje dobrych wzorców, jak być mężczyzną.
http://www.pch24.pl/prawdziwy-mezczyzna—gatunek-na-wymarciu,33157,pch.html

Nawet pobieżne przeglądnięcie tych porozumień, ze zwróceniem szczególnej uwagi na dziedziny których one dotyczą, ukazuje że są one dziwne. Są one dziwne, z tego względu że wszystkie dotyczą całości newralgicznych dziedzin istnienia, już nie państwa Polskiego, ale istnienia narodu, ludności. Są dziwne również z tego względu że Izrael, w istocie, jest państwem wrogim Polsce i Polakom. Współpraca z nim w newralgicznych dziedzinach jest więc aktem samobójczym lub zdradą narodową. Raczej należało by opracować program dotyczący unikania takiej „współpracy”. Jeszcze nikt dobrze nie wyszedł na współpracy z Izraelem i z dużą dozą pewności można stwierdzić, że nie chodzi tutaj o żadną współpracę, lecz o podporządkowanie Polski jako wasala Izraela w newralgicznych dziedzinach.
Można więc z dość dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że nie chodzi o żadną współpracę, lecz o przejęcie kontroli nad newralgicznymi dziedzinami egzystencji Polskiego państwa i narodu. Z tych wytycznych które Donald Tusk przywiózł z Izraela można się przekonać, że w istocie chodzi o: przejęcie kontroli nad naszym przemysłem obronnym, służbami specjalnymi, systemami komunikacji tajnej, wykorzystanie prawnej możliwości działania służb Izraelskich lub „ochroniarskich” do organizowania zamachów terrorystycznych na terenie Polski pod pozorem zwalczania terroryzmu.
http://alexjones.pl/pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/51455-program-eliminacji-polakow10 powodów, dla których katolik mówi „NIE, dla in vitro”
http://www.wyszperane.info/2015/04/12/10-powodow-dla-ktorych-katolik-mowi-nie-dla-in-vitro/Zbigniew Osewski ze Świnoujścia jest pierwszym obywatelem polskim, który zdecydował się pozwać niemiecką gazetę za notoryczne używanie przez nią zwrotu „polski obóz” w odniesieniu do obozów zbudowanych przez Niemców na terenie okupowanej Rzeczypospolitej.
Pan Osewski jednak przegrał proces. Sąd uznał, że kłamliwy zwrot nie odnosił się do pozywającego i… obciążył go kosztami postępowania,
mimo że wcześniej zwolnił go z wpłaty wpisowego.
Problem jednak w tym, że państwo polskie nie widzi powodów, aby wytaczać procesy oszczercom. Jak dotąd biorą to na siebie tylko osoby prywatne.
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/236594-nie-poddamy-sie-nigdy-jezeli-bog-pozwoli-to-nawet-do-strasburga-dojedziemy-z-ta-sprawa-rozmowa-z-oskarzycielem-die-welt-ws-polskich-obozowSprzedaż Portu Gdańskiego Eksploatacja wstrzymana
http://www.gospodarkamorska.pl/Porty,Transport/sprzedaz-portu-gdanskiego-eksploatacja-wstrzymana.html

Jak trwoga to do… Międzymorza Piłsudskiego. W obawie przed Rosją Ukraińcy odświeżają dawne „imperialne” idee Rzeczypospolitej
http://wpolityce.pl/polityka/239935-jak-trwoga-to-do-miedzymorza-pilsudskiego-w-obawie-przed-rosja-ukraincy-odswiezaja-dawne-imperialne-idee-rzeczypospolitejx. Jan Jenkins: Wolność religijna a wolnomularstwo
http://www.wyszperane.info/2015/04/13/wolnosc-religijna-a-wolnomularstwo/Dlaczego akurat Grzegorz Braun?
http://www.wyszperane.info/2015/04/14/2901/Zostań kontrolerem wyborów !
http://www.kontrolawwyborow.opole.pl/Polska to kraj podatkowych absurdów. Kuriozalnie niska kwota wolna od PIT powoduje, że najbiedniejsi Polacy muszą płacić rządowi stosunkowo wysoką stawkę podatku już od niewielkich – mających zagwarantować egzystencję – dochodów. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku wąskiej grupy najbogatszych. Zarabiający równowartość 1 miliona euro rocznie w Polsce zapłaci znacznie niższy podatek dochodowy aniżeli w Niemczech, Francji, Wlk. Brytanii, Hiszpanii, Austrii czy nawet w uchodzącym za podatkowy raj – Luksemburgu i Cyprze. Oto rzeczywistość III RP… “By zwykłym ludziom żyło się lepiej”?
Kwota wolna od PIT w Polsce wynosi 3091 zł (tj. równowartość ok. 750 euro), zaś podstawowa stawka podatkowa to 18 proc. W praktyce oznacza to, że jeśli ktoś w ciągu roku zarobi po oskładkowaniu 36 tys. zł (tj. 3 tys. zł miesięcznie), to fiskusowi będzie musiał odprowadzić 6,5 tys. zł podatku dochodowego. Co ciekawe – osiągając takie dochody na Słowacji musiałby zapłacić równowartość ok. 3,7 tys. zł podatku dochodowego, we Francji musiałby zapłacić równowartość ok. 600 zł, w Niemczech – równowartość ok. 140 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii podatku dochodowego od takich dochodów nie musiałby zapłacić wcale.
http://niewygodne.info.pl/artykul5/02167-Polska-podatkowym-ewenementem-na-skale-swiatowa.htmProfesor Mirosław Dakowski: Czego nie wiemy …
http://www.wyszperane.info/2015/04/14/2901/

Prof. Władysław Mielczarski z Politechniki Łódzkiej powiedział kiedyś rzecz następującą: “Budowa bloku (elektrowni atomowej) to koszt inwestycyjny ok. 40 mld zł. Takiej zdolności kredytowej nie ma cała polska energetyka. (…) Bierzmy przykład z Niemiec, które likwidują elektrownie jądrowe, stawiając głównie na węgiel brunatny, z którego produkcja energii elektrycznej osiąga dziś w Niemczech historyczne rekordy. Nawet Japonia przymierza się do budowy bloków węglowych, mimo że sektor jądrowy odpowiadał za ponad 1/3 tamtejszego wytwarzania”.
http://niewygodne.info.pl/artykul5/02205-Miliardy-na-elektrownie-ktora-nigdy-nie-powstanie.htm


Andrzej Duda obszernie wyjaśnia, czy jest zwolennikiem odszkodowań wypłacanych Żydom
http://niezlomni.com/?p=23558Chińczycy zbudują tunel pod Mount Everest
http://logistyka.wnp.pl/chinczycy-zbuduja-tunel-pod-mont-everest,248048_1_0_0.htmlPort w Koźlu wróci do życia? Jest szansa
http://jacekbezeg.pl/2015/04/15/port-w-kozlu-wroci-do-zycia-jest-szansa/


Kanały lateralne – przyszłość czy utopia?
http://www.zegluga.wroclaw.pl/forum/viewthread.php?thread_id=60Pierwszy krok Bułgarii do wyjścia spod gazowej dominacji Rosji
http://gazownictwo.wnp.pl/pierwszy-krok-bulgarii-do-wyjscia-spod-gazowej-dominacji-rosji,248099_1_0_0.htmlKosmologowie, liczba durniów jest nieskończona
https://www.youtube.com/watch?v=xlyeXPqul1E
https://www.youtube.com/watch?v=sSXO6Xujk-A
https://www.youtube.com/watch?v=oFoK1I_wWEkZa co lubią nas Chińczycy czyli Batory pod Pskowem.
http://www.wyszperane.info/2015/04/12/za-co-lubia-nas-chinczycy-czyli-batory-pod-pskowem/


W Europie nie ma kraju z dobrze rozwiniętą siecią rzeczną, który miałby tak mały udział transportu rzecznego w całości przewozów towarowych jak Polska. Nasz kraj jest pustą plamą na mapie europejskiej sieci kanałów żeglownych, dzięki czemu skutecznie oddzielamy system dróg wodnych Europy Zachodniej od systemu dróg wodnych Europy Wschodniej. Dziś nowoczesne kanały żeglowne kończą się na polskiej granicy pod Cedynią i w Eisenhüttenstadt w okolicach Gubina, i zaczynają na powrót dopiero w Kobryniu koło Brześcia, kilkanaście km za wschodnią granicą. Pomiędzy Odrą a Bugiem na mapie widnieje jedynie wymowna biała plama, a dziś istniejące odcinki polskich kanałów są jedynie wynikiem przedwojennych niemieckich programów rozwoju tego środka transportu, nigdy zaś dziełem polskich planistów? Dlaczego?
http://takdlaodry.pl/?p=2385


Aż siedmiu z dwunastu czołowych akcjonariuszy Facebooka i Monsanto to ci sami ludzie! A żeby było jeszcze lepiej, w pierwszej piątce aż trzech z nich posiada udziały w obu firmach:
Na dzień dzisiejszy, najwięcej akcji Monsanto ma Vanguard Group, którzy znajdują się na drugiej pozycji listy czołowych akcjonariuszy Facebooka.
FMR LLC to numer jeden akcjonariuszy Facebooka, i numer dwa Monsanto.
State Street Corporation znajduje się na trzeciej pozycji zarówno w Facebooku jak i w Monsanto.
BlackRock Institutional Trust Company to numer pięć w Monsanto i numer 4 w Facebooku.
Inni wspólni akcjonariusze, znajdujący się w pierwszej dwunastce to: Jennison Associates, Sands Capital Management oraz Vanguard Total Stock Market Index Fund.
https://xebola.wordpress.com/2015/04/13/wlascicielami-facebooka-i-monsanto-sa-ci-sami-ludzie/A jeśli dolar upadnie?
http://www.wyszperane.info/2015/04/14/a-jesli-dolar-upadnie/

Historia rodła jest krótka i prosta. Znak ten powstał jeszcze przed Drugą Wojną Światową, w roku 1933, w czasach kiedy Związkowi Polaków w Niemczech zabroniono używania Orła. Rodło symbolizowało ich związek z Ojczyzną obrazując uproszczony kształt Wisły z Krakowem jako małą kreską. Taki rysunek nie budził sprzeciwu nawet w czasach gdy rządy sprawował Adolf Hitler. Tak było wtedy, ale teraz jest inaczej.
http://jacekbezeg.pl/2015/04/09/rodlo/


W Niemczech rzekami i kanałami wożą tyle, co koleją w Polsce
http://takdlaodry.pl/?p=2367

Obecny system zniewolenia planety skończy się w momencie, w którym dostatecznie wielu z nas wyrwie się z zaklętego kręgu ignorancji i samodzielnie zacznie obserwować rzeczywistość. Świadomość wzrasta i są już tego wymierne symptomy. Przed kilkoma dniami w czasie demonstracji we Włoszech doszło do chyba bezprecedensowego zachowania policji – zamiast pałować i rozpędzać gazem pokojową demonstrację – policjanci zdjęli hełmy, odłożyli broń i ruszyli wraz z protestującymi w marszu przeciwko skorumpowanej władzy.
Poniższy film pokazuje ten wymowny moment, to jest prawdziwa odwaga – nie bacząc na konsekwencje postąpić słusznie – tak powinni zachowywać się prawdziwi mężczyźni.
http://alexjones.pl/pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/18037-nwo-trzeszczy-w-szwach-policyjna-prowokacja-we-w%C5%82oszech
http://alexjones.pl/pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/5349-nowy-porz%C4%85dek-%C5%9Bwiata-nie-jest-ju%C5%BC-teori%C4%85-spiskow%C4%85


Grecja domaga się od Niemiec ok. 280 mld euro reparacji wojennych

http://www.wyszperane.info/2015/04/12/grecja-domaga-sie-od-niemiec-ok-280-mld-euro-reparacji-wojennych/


Fluor- dla ludzi to trucizna

http://www.wyszperane.info/2015/04/16/fluor-dla-ludzi-to-trucizna-ii/Jest taka stara tradycja w naszych stronach. Towarzysz Lenin (albo jakiś jego kumpel) streścił ją w słowach: „Nie ważne kto głosuje. ważne kto liczy głosy.” Liczymy na to, że nie tylko nam się ona nie podoba i dlatego bierzemy udział w Ruchu, który stara się ją zmienić. Obowiązkiem obywatela wbijanym nam od lat do głów było „oddać głos”, a potem już „nie mieszać się do polityki”. Ładnie, tylko chciałem zauważyć, ze to oddanie głosu było jest i będzie poważnym i brzemiennym w skutki „mieszaniem się do polityki”.
http://jacekbezeg.pl/2015/04/08/dlaczego-po-co-jak-kontrolowac-wybory/Grzegorz Braun i jajka sadzone
http://jacekbezeg.pl/2015/04/08/grzegorz-braun-i-jajka-sadzone/