za:  http://www.pch24.pl/-bronislaw-komorowski-mijal-sie-z-prawda–pracownik-zastepujacy-dude-na-uj-ma-umowe-o-etat-,35847,i.html

 

 Bronisław Komorowski mijał się z prawdą? Pracownik zastępujący Dudę na UJ ma umowę o etat

fot. Krystian Maj/FORUM

Andrzej Duda od blisko dziesięciu lat z roczną przerwą jest na urlopie bezpłatnym – powiedział dziś rzecznik Uniwersytetu Jagiellońskiego Adrian Ochalik. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta jest zatrudniony w Katedrze Prawa Administracyjnego UJ, w tym czasie nie pobierał z uczelni wynagrodzenia.

 

W czasie wczorajszej debaty Bronisław Komorowski wytknął Andrzejowi Dudzie że “blokuje etat” na uczelni. Powtórzył to także dziś w Krakowie i apelował, by zwolnił miejsce innym naukowcom.

Tymczasem dziś w tej sprawie zabrał głos Adrian Ochalik. – W przypadku posła, czy senatora władze uczelni nie mogą odmówić przyznania bezpłatnego urlopu – mówi i dodaje, że istnieje wręcz obowiązek udzielenia takiego urlopu.

Jak mówił Ochalik, na czas nieobecności pracownika, poszukuje się osoby, która mogłaby go zastąpić. – Z pracownikiem, który zastępuje Andrzeja Dudę podpisana została umowa o etat na okres trzech lat – wyjaśnił.

Andrzej Duda może przerwać urlop i wrócić na uczelnię w każdej chwili. Osoba zatrudniona na jego miejsce ma w umowie zapis o trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia.

Dziś w Nowohuckim Centrum Kultury Komorowski powiedział: „W polityce nie może być miejsca na bezczelne kłamstwo”.

Źródło: rmf24.pl; polskieradio.pl

pam

Read more: http://www.pch24.pl/-bronislaw-komorowski-mijal-sie-z-prawda–pracownik-zastepujacy-dude-na-uj-ma-umowe-o-etat-,35847,i.html#ixzz3aXLqFBXx