Jak trwoga to do Boga.
Tak powiada nasze stare polskie przysłowie. Zawarta w nim mądrość jest szczególnie ważna. Przypomina, że w sytuacjach trudnych, budzących lęk, a nawet wydawałoby się beznadziejnych jest zawsze ktoś do kogo możemy się odwołać. Prosić o ratunek. Bóg, Stworzyciel ma w stosunku do każdego z nas swoje plany, ale dał nam swego Syna, który powiedział: „Kołaczcie, a będzie wam otworzone. Proście, a będzie wam dane.”
http://jacekbezeg.pl/2015/07/15/propozycja-na-marsz-pokutny/

Arcybiskup Dzięga: ustawa o in vitro jest zbrodnicza. Trzeba modlitwy i postu za Polskę
Ze szczególną modlitwą za Polskę na Jasną Górę przybyła 24. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. – Jeśli chcemy coś zmienić w naszym narodzie, to trzeba najpierw to wymodlić – podkreślał w homilii abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Przyjętą ostatnio przez koalicję rządową ustawę o in vitro nazwał zbrodniczą.
[  …  ]
– Dla narodu najważniejszą siłą i bastionem jest rodzina – przypomniał abp Dzięga i zauważył, że „kto jest przyjacielem narodu, umacnia rodzinę, kto jest wrogiem narodu, niszczy rodzinę na wszystkie sposoby”.
Wśród licznych problemów polskich rodzin metropolita szczecińsko-kamieński wymienił podpisaną przez prezydenta konwencję ws. przeciwdziała przemocy wobec kobiet oraz niekorzystne procedury, na skutek których rodzice tracą prawo do wychowywania swoich dzieci. Za zbrodniczą uznał także przeforsowaną przez obecną koalicję rządzącą ustawę o in vitro.
http://www.pch24.pl/arcybiskup-dziega–ustawa-o-in-vitro-jest-zbrodnicza–trzeba-modlitwy-i-postu-za-polske,36932,i.html#ixzz3gMnIZegOAmerykańska ginekolog, dyrektor jednego z kalifornijskich centrów aborcyjnych Planned Parenthood przyznała, że dopuszcza się haniebnego procederu sprzedawania organów abortowanych dzieci. W filmie zarejestrowanym ukrytą kamerą w jednej z restauracji lekarka nonszalancko opowiada pewnej parze, ile można uzyskać na rynku za poszczególne części ciała zabijanego dziecka.
http://www.wyszperane.info/2015/07/19/dyrektor-centrum-planned-parenthood-przyznaje-ze-sprzedaje-czesci-cial-abortowanych-dzieci/


O nawróceniu się ważnego i aktywnego w ostatnich miesiącach dowódcy takfirystów poinformowali misjonarze. Miał już dość mordowania niewinnych. To nie jedyny taki przypadek w ostatnich tygodniach.
http://www.pch24.pl/dowodcy-panstwa-islamskiego-nawracaja-sie–ideologia-islamistow-rodzi-watpliwosci,37040,i.html#ixzz3gNL0lnRT


„-Zobaczysz jaka będzie awantura za niedługo, jak to opublikujemy – tak powiedział wiosną 2012 roku generał Sławomir Petelicki do swojego przyjaciela Romualda Szeremietewa, byłego wiceministra obrony.  Obaj politycy spotkali się na kawie, jak czynili to regularnie od wielu lat.  W trakcie tej rozmowy Petelicki zapowiadał, że niedługo opublikuje coś, co wstrząśnie opinią publiczna w Polsce.”.
Szymowski opisuje dalej, że nikt z otoczenia generała nie wierzył w to, iż popelnil on samobójstwo.  Petelicki zginął 16 czerwca 2012 roku, zastrzelony w swym garażu.  Dziennikarz formułuje dwie hipotezy na temat przyczyn jego śmierci.  Pierwsza to „zemsta Rosjan”.  Szymowski usłyszał o niej w 2013 roku od ówczesnego oficera Agencji Wywiadu.
http://www.ekspedyt.org/elig/2015/07/17/38043_dlaczego-zginal-general-slawomir-petelicki.html

 

Kryzys grecki ma nie tylko wymiar ekonomiczny. Ma także, a nawet przede wszystkim, wymiar polityczny. Na naszych oczach podeptane bowiem zostały wszelkie demokratyczne mechanizmy, a wola greckiego demos została brutalnie i publicznie zgwałcona.
Uświadommy sobie bowiem, co się właściwie stało w ostatnich dniach – demokratycznie wybrany rząd Grecji zarządza ogólnonarodowe referendum, w którym pyta naród, co ma robić. Demos odpowiada jednoznacznie i jasno – ma zerwać negocjacje z Brukselą i odrzucić proponowany przez nią plan naprawy finansów państwa. Co jednak kilkadziesiąt godzin później robi grecki premier? Zgłasza w Brukseli chęć kontynuowania rozmów, a dokładnie tydzień po jasnej decyzji swych obywateli ogłasza podpisanie porozumienia z unijnymi mandarynami.
[  …  ]
W ostatniej dekadzie mieliśmy kilka bulwersujących przypadków całkowitego zignorowania woli europejskich narodów. Spektakularnym tego przykładem było to, jak potraktowano sprzeciw wobec traktatu konstytucyjnego wyrażony przez narody Francji i Holandii w 2005 roku. Oba odrzuciły w referendum jego ratyfikację. Co więc zrobiono? Pod nieco zmienioną formą i pod inną nazwą przyjęto dwa lata później ów dokument, ale już nie w drodze demokracji bezpośredniej, lecz przez parlamenty obu krajów. Zupełnie nie licząc się z wolą francuskich i holenderskich wyborców, unijne i lokalne elity przyjęły rozwiązania prawne, znacząco ingerujące w wewnętrzne sprawy obu krajów, ponad głowami społeczeństw, które kilkanaście miesięcy wcześniej powiedziały stanowcze „nie” dalszej integracji (szczególnie jednoznaczne były wyniki holenderskiego referendum, w którym przeciwko przyjęciu traktatu opowiedziało się prawie 62 proc. społeczeństwa).
http://www4.rp.pl/Kraj/307149823-Migalski-Zgwalcony-glos-ludu.html
http://www.wyszperane.info/2015/07/19/zgwalcony-glos-ludu/

 

Należące do Grupy Schwarz sieci Lidl i Kaufland otrzymały prawie miliard dolarów na rozwój we wschodniej części Europy – m.in. od Banku Światowego i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Wsparcie przyznane zostało po to, aby zapewnić mieszkańcom tych krajów tanią żywność, tworzyć nowe miejsca pracy i otwierać nowe rynki zbytu dla lokalnych producentów – donosi brytyjski dziennik „The Guardian”.
Schwarz Group otrzymywała pieniądze równolegle z dwóch źródeł – od International Finance Corporation (IFC), mało znanej opinii publicznej agendy Banku Światowego oraz EBOiR.
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/07/bank-swiatowy-i-ebor-finansuja-kolonizowanie-polski/

 

Pan Grzegorz Braun – Stop Nowemu Porządkowi Świata
http://www.wyszperane.info/2015/07/19/pan-grzegorz-braun-stop-nowemu-porzadkowi-swiata/


Prawda jest czymś, bez czego trudno obejść się w życiu. Można powiedzieć, że ludzki świat funkcjonuje dzięki już odkrytej i wciąż odkrywanej prawdzie, zawartej w „prawach natury”, „przetłumaczonych” częściowo przez człowieka na prawa fizyki, chemii, matematyki. Można również dodać, że ten, kto nie zna prawdy lub ją lekceważy, szkodzi sam sobie i innym. Nie da się na przykład zbudować mostu lub innych konstrukcji bez znajomości dopuszczalnych obciążeń i właściwości materiałów budowlanych. W tym i podobnych przypadkach prawda posługuje się językiem matematyki i fizyki.
http://www.ekspedyt.org/czarnalimuzyna/2015/07/16/38020_czy-istnieje-prawda-ktora-lezy-posrodku.html#comment-54194

 

Joseph Goebbels przez cały czas swej kariery codziennie zapisywał opinie na temat wydarzeń i ludzi. Ze swoich dzienników w ostatnich miesiącach wojny kazał sporządzić mikrofilmy. W Polsce dzienniki Goebbelsa zostały wydane w 2013 roku. Warto je czytać gdyż hitleryzm to lekcja czym dla społeczeństw kończy się nie rozpoznawanie w porę znaków czasu.
http://www.wyszperane.info/2015/07/19/dzienniki-goebbelsa-czyli-nic-nowego-pod-sloncem/Globalna elita buduje elektroniczny obóz koncentracyjny; nie ma w nim miejsca dla państwowej lub narodowej suwerenności i wolności osobistej

Nie namawiam Państwa do czytania poniższego tekstu w depresji, lub w stanie wzburzenia…Proszę mieć na podorędziu środek upokajający lub zrobić sobie drinka i usiąść wygodnie – bowiem lekturze, jestem pewien, towarzyszyć będą emocje i refleksje…
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/07/od-bilderberga-do-gulagbergu/

 

W grudniu ubiegłego roku Bank Światowy oficjalnie zaakceptował przyznanie skrótu CHW jednostce monetarnej szwajcarskiego Banku WIR (Wirtschaftsring-Genossenschaft). W ten sposób dokonano instytucjonalizacji franka szwajcarskiego WIR, waluty, którą od ponad siedemdziesięciu lat posługują się lokalne społeczności biznesowe Szwajcarii i Lichtensteinu. Uznanie, z jakim spotkał się ten pierwszy prywatny pieniądz, daje wspaniałe perspektywy inicjatywom wzorującym się na Banku WIR na całym świecie, także w Polsce.
Idea zastosowania lokalnej waluty dla wsparcia rozwoju małych społeczności wdrażana jest w życie od ponad siedemdziesięciu lat, od momentu Wielkiego Kryzysu, spowodowanego krachem na nowojorskiej giełdzie. Na tle sytuacji ekonomicznej szwajcarscy drobni kupcy i rzemieślnicy postanowili współpracować z sobą niejako poza rynkiem finansowym. Wprowadzili miejscową walutę, którą rozliczali wzajemne zakupy. Takie były początki Banku WIR, organizacji skupiającej dziś ponad 20% firm ze Szwajcarii i Lichtensteinu.
http://zb.eco.pl/publication/szwajcaria-ma-dwie-oficjalne-waluty-p796l1


Czyżby totalna inwigilacja była mitem? Systemy informatyczne śledzą niemal każdy nasz krok i dokładnie rejestrują codzienną aktywność. Dane te nie są jednak wykorzystywane ani zintegrowane w jeden, gigantyczny system, nadzorowany przez Wielkiego Brata. Oczywiście, można podejrzewać, że taki system istnieje, tylko większość z nas o nim nie wie. Te fantazje pozostawmy jednak miłośnikom teorii spiskowych, chyba że za system zbierający wszelkiego typu dane uznamy… Google
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/07/pawel-bragoszewski-totalna-inwigilacja/

 

Fotografię wykonał jeden z członków załogi i natychmiast rozesłał znajomym. Aparat telefoniczny, którym ją wykonano, poszedł na dno… Dziś zdjęcie to może odegrać ogromne znaczenie w śledztwie, gdyż jako jedną z przyczyn zatonięcia jachtu uznaje się nagły szkwał, którego zwiastunem mogła być właśnie ta chmura.
http://takdlaodry.pl/czemu-zatonal-down-north/Nasuwa się przypuszczenie, że Schetyna, to nie polski minister spraw zagranicznych, a poseł Ukrainy w Polsce, który zawsze stoi na straży interesów ukraińskich. Oczywiście Schetyna pamięta los swego poprzednika Sikorskiego, który poszedł w odstawkę, kiedy zdarzyła mu się niepubliczna nieostrożność wyrażenia wątpliwości na temat generalnej linii USA, mówiąc ” Polsce niezręcznie swarzyć się z Rosja i Niemcami, jak tego chce Ameryka” Postawa ministra Schetyny, w pełni dekonspiruje Waszyngton, „jako gospodarza aktywów „banderowskiego projektu OUN-UPA.”
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/07/czy-usa-przygotowuje-rozbior-polski/Chiny a globalny kryzys finansowo-gospodarczy
http://www.wyszperane.info/2015/07/19/chiny-a-globalny-kryzys-finansowo-gospodarczy/Bo to nie żonaty syn gospodarza Boryny oddawał się  zakazanym uciechom z młodą małżonką swego ojca, ale sam Władek Reymont  miał w owym czasie  wiele przyjemności z obcowania z młodą, piękną i namiętną małżonką samego zawiadowcy stacji Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej , niemłodego zresztą.
I tu otwiera się możliwa spiskowa interpretacja dziejów czyli pytanie, czy Władek Reymont otrzymałby Nagrodę Nobla, gdyby opisał „zakazany romans niższego urzędnika  Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej z małżonką zawiadowcy stacji” a tych chłopów jako statecznych, ciężko pracujących ludzi, mierzących rok kalendarzowy świętami katolickimi ze szczególnym uwzględnieniem  Pasterki w Wigilię Bożego Narodzenia, lanego Poniedziałku w Wielkanoc   i  dożynek z  okoliczną dziedziczką i dziedzicem – goszczących swoich  chłopskich sąsiadów wedle wieku, rangi i szacunku „okolicy”.
No więc moim zdaniem – on by tej nagrody literackiej  od protestanckiego i bardzo „otwartego” wówczas na „nieokiełznany seks u  katolików” Komitetu Noblowskiego – nie otrzymał.  Nie otrzymałby i już.
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=15936&Itemid=119Donoszą nam o upadku naszego państwa. W rozmaitych aspektach. Słyszy się też o spadającym z pokolenia na pokolenie średnim ilorazie inteligencji. Z jednej strony to przykre, ale z drugiej jak się to widzi, to nie żal będzie umierać.
A nie trzeba koniecznie czytać tych doniesień. Wystarczą własne obserwacje skretynienia ogólnego. Najjaskrawsze jego przykłady dają nam rozmaite organa władzy czyli urzędy.
http://jacekbezeg.pl/2015/07/02/objawy-upadku/

 

Sprawa Grecji jest pokazywana zbyt często w sposób zafałszowany i to na różne sposoby. Jakaś pani od polityki powiedziała w telewizorze, że nie pozwoli abyśmy w Polsce mieli drugą Grecję. Najlepszą odpowiedzią na takie słowa jest stwierdzenie innej pani, słuchaczki dzwoniącej „na antenę” do pewnego radia: „To jest niemożliwe, bo w Polsce już jest dużo gorzej niż tam.”
http://jacekbezeg.pl/2015/07/12/grecja-gora/

 

Czy może Pan wie dlaczego w takiej Grecji banki ograniczyły wypłaty z bankomatów do 60€?
Przecież to są prywatne pieniądze poszczególnych ludzi, którzy je mają na kontach legalnie i wybierają zgodnie z umową rachunku bankowego. Jakim prawem banki odmawiają usługi swoim klientom?
Przecież dług zaciągnięty przez rząd powinien dotyczyć rządu, a nie prywatnego klienta. Załóżmy, że zostawiam swoje pieniądze na przechowanie swojemu przyjacielowi, a on mi nie chce ich wydać, bo twierdzi, że rząd ma długi w Banku światowym.
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=15924&Itemid=47Bardzo mi się podoba to, że wróciły „na tapetę”: sprawa przyjęcia euro, sprawa członkostwa w eurosojuzie i wreszcie sprawa referendum sprzed lat. W odpowiedzi na wypowiedź pani Szydło w sprawie euro,Grecy reprezentantka PO poruszyła wszystkie te kwestie
http://jacekbezeg.pl/2015/07/03/bardzo-mi-sie-podoba/