za:   https://marucha.wordpress.com/2015/08/15/czy-afrykanczycy-i-ich-przewoznicy-sa-finansowani-przez-usa/

Maurizio Blondet
http://www.maurizioblondet.it/negri-e-scafisti-finanziati-dagli-usa/

Uchodzcy z AfrykiWygląda na to, że to Stany Zjednoczone finansują przerzut afrykańskich migrantów z Libii do Włoch.

Potwierdza to austriacki InfoDirekt, który mówi, że dowiedział się o tym z raportu wewnętrznego austriackiego Österreichischen Abwehramts (czyli wywiadu wojskowego Wiednia); jest znanym fakt, iż InfoDirekt jest organem bliskim austriackim siłom zbrojnym.

Tytuł artykułu: „Stany Zjednoczone płacą przewoźnikom imigrantów do Europy”. Potwierdza on iż wywiad austriacki ocenia koszt opłaty jednej osoby dostającej się do Europy jako o wiele wyższy niż 3 tysiące dolarów czy euro, o jakich słyszy się w środkach masowego przekazu.

„Kierujący przerzutem afrykańczyków wymagają bardzo dużych pieniędzy za tę usługę”. Prawdziwa opłata to od 7 do 14 tysięcy euro, zróżnicowana w zależności od tego, skąd jest organizowany przerzut i jakie organizacje się tym zajmują. Uchodźcy w większości są za biedni, aby mieć te pieniądze i nimi płacić. Policja austriacka, ktora zajmuje się uchodźcami proszącymi o azyl wie o tym wszystkim od dawna; jednakże nikt z uchodźców nie chce o tym mówić, nawet w sposób całkowicie anonimowy.

Wywiad mówi, „Zorientowaliśmy się, że to organizacje pochodzące ze Stanów Zjednoczonych stworzyły model współfinansowania i w dużej części pokrywają koszty przerzutu”. Mówi się o „tych samych organizacjach, które występując w roli podpalaczy rok temu wpędziły w chaos Ukrainę”. Wydaje się być zrozumiała aluzja do amerykańskich „organizacji pozarządowych”, tzw. organizacji „humanitarnych”, jak również organizacji walczących o „prawa obywatelskie”, które są ramionami Departamentu Stanu lub George’a Sorosa.

Artykuł kończy się apelem do „dziennikarzy, funkcjonariuszy policji i wywiadu” aby ci „wzięli czynny udział w poszukiwaniu danych odnoszących się do opisanych oskarżeń. Sytuacja aktualna jest w najwyższym stopniu niebezpieczna, więc praca w zakresie informowania może zapobiec intensyfikacji tego kryzysu”.

W następnym artykule austriacka gazeta przedstawia jak funkcjonuje w Austrii „Business na uchodźcach”. Opisuje się „instytucję prywatną pracującą dla proszących o azyl”, która dostała 21 milionów euro przeznaczonych na opiekę prawną dla nich, a także na ich utrzymanie. Jest to jak najbardziej przedsiębiorstwo obliczone na dochód, z siedzibą w Szwajcarii, nazywa się ORS Service AG, jest ona własnością British Equistone Partners Europa (PEE), która z kolei należy do Barclays Bank, mającego jako głównych akcjonariuszy prywatny bank NM Rotschild i ich satelitę Lazard Brothers.

Gazeta pisze dalej: „Prezydentem Banku Barclays był przez wiele lat Marcus Agius Rotschild. Żeniąc się z córką Edmunda de Rotschild, Katherine Juliette, kontroluje również BBC i jest także jednym z trzech administratorów kierownictwa grupy Bilderberg”. Klan Rotshildów nie pogardza żadnym interesem, a ten polegający na „przyjmowaniu” imigrantów i dbaniu o nich za pieniądze podatnika jest wręcz przemysłem, którego eksponencjalny rozwój Rotschildowie przewidzieli.

http://www.info-direkt.at/rothschild-und-die-asyl-industrie/

Thierry Meyssan (Reseau Voltaire) również pisze o tym, jako że jest to potwierdzeniem jego długiego na ten temat artykułu sprzed czterech miesięcy, w którym twierdził on iż fala uchodźców w Europie nie jest przypadkowym skutkiem ubocznym konfliktów na Bliskim Wschodzie, ale strategicznym celem Stanów Zjednoczonych.

Meyssan nazwał tę amerykańską strategię „teorią Chaosu”, i jej twórcę widział w Leo Straussie (1899-1973), ojcu i guru neoconów zagnieżdżonych we instytucjach państwowych USA.

„Zasada tejże strategii może być opisana w następujący sposób: najłatwiejszym sposobem na łupienie bogactw naturalnych danego państwa przez dłuższy okres czasu nie jest bynajmniej jego okupacja, ale zniszczenie go jako państwa. Gdy nie ma państwa, nie ma wojska. Gdy brak wojska przeciwnika, nie istnieje ryzyko przegranej. Od tego momentu celem strategicznym wojsk USA i NATO, któremu USA przewodzą jest wyłącznie zniszczenie państw. To zaś, co dzieje się później z narodami, nie jest sprawą Waszyngtonu”. (…)

http://www.voltairenet.org/article187426.html

Nadesłał RAM