za:  http://wirtualnapolonia.com/2015/09/03/skutki-demonokracji/

Małgorzata Bochenek

Parlamenty, uniwersytety, media i przemysł rozrywkowy – to pola wywierania wpływu przez lewacki ateistyczny liberalizm – przestrzega ks. abp Stanisław Wielgus, arcybiskup senior archidiecezji warszawskiej. W poniedziałek wieczorem w sanktuarium maryjnym w Janowie Lubelskim przewodniczył Mszy św. z udziałem Rodziny Radia Maryja.

Małgorzata Bochenek Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/143037,skutki-demonokracji.html

Okazją do spotkania w parafii św. Jana Chrzciciela było 30-lecie koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej Łaskawej Różańcowej. W homilii ks. abp Wielgus zwrócił uwagę na nową ideologię zła, wyrosłą podobnie jak hitleryzm i komunizm z lewicowych filozofii. 

– Ideologie te skompromitowały się i upadły, publicznie je potępiono, ale ich podstawowy program dechrystianizacji i ateizacji świata został przejęty przez nową ideologię nazywaną przez św. Jana Pawła II nową ideologią zła – podkreślał ks. abp Wielgus.

Nowa lewacka ideologia nie zrezygnowała z wrogości wobec chrześcijaństwa, zwłaszcza wobec Kościoła katolickiego.

– Ta nowa ideologia nie atakuje frontalnie, ale w sposób ukryty. Idzie za wskazaniami lewicowego włoskiego filozofa o nazwisku Gramsci, który domagał się od swoich zwolenników, aby podjęli długi, być może dziesiątki lat trwający, tzw. marsz przez instytucje, polegający na stopniowym opanowywaniu całego życia społecznego i politycznego współczesnych narodów przez wrogów chrześcijaństwa – tłumaczył ks. abp Stanisław Wielgus.

Obecnie program stopniowego wyrzucania Boga z życia narodów jest na całym świecie nieustannie i coraz skuteczniej realizowany przez lewacki ateistyczny liberalizm. Koncentruje się on na działaniach mających na celu opanowanie czterech istotnych dziedzin życia narodów.

– Mianowicie na opanowaniu ich parlamentów, ich uniwersytetów, ich czołowych mediów oraz przemysłu rozrywkowego – wyliczał ksiądz arcybiskup, powołując się na wybitnego socjologa, laureata Nagrody Nobla Petera Bergera.

Stąd też – jak mówił ks. abp Wielgus – czołowe światowe uniwersytety, zwłaszcza humanistyczne, są bardzo często w rękach lewackich, bezbożnych profesorów.

– Nie dziwmy się, że najbogatsze, najbardziej wpływowe współczesne media dyszą wprost nienawiścią do Kościoła katolickiego, głównego przeciwnika nowej ideologii zła – podkreślił ks. abp Wielgus.

W duchu tej ideologii pracują wytwórnie filmowe, które wmawiają swoim odbiorcom, że „zboczenia seksualne, rozwody, życie bez sakramentalnego małżeństwa, aborcja, eutanazja, genderyzm i wiele innych moralnych nieprawości to dowód na nowoczesność i postęp, którego hamulcem jest jakoby Kościół katolicki”.

Demonokracja

Jak zwrócił uwagę ks. abp Wielgus, współczesna demokracja, która miała oznaczać rządy ludu, zmieniła się w demonokrację. – Prawo i moralność się nie utożsamiają – mówił. Kaznodzieja podkreślił, jak ważne jest zahamowanie „lewackich zamiarów” wydawania bezbożnych praw. Niestety, jak wskazał, często się to nie udaje, gdy w parlamencie zasiadają ludzie bezbożni, chcący się przypodobać demonicznemu duchowi czasu.

Dlatego obowiązkiem każdego Polaka, zwłaszcza katolika, jest uczestniczenie w życiu publicznym, np. w wyborach parlamentarnych. Jako wyraz braku odpowiedzialności i niezorganizowania jest fakt, że Europą, w 80 proc. chrześcijańską, rządzą ludzie, którzy przyszłość chcą budować bez Boga i bez Ewangelii, „którzy depczą w ustanawianych przez siebie prawach Dekalog i prawo naturalne, którzy nie liczą się z wiarą milionów ludzi”.

– Jest rzeczą niezrozumiałą że Polska, w ponad 90 proc. katolicka, wybiera tak często do rządów, na senatorów i posłów, ludzi niemających nic wspólnego z wiarą naszą i naszych przodków, tą wiarą, za którą walczyły i umierały całe pokolenia Polaków – podkreślił ks. abp Wielgus.

W spotkaniu w Janowie Lubelskim uczestniczył o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR. Dyrektor Radia Maryja wezwał do budowania jedności z Chrystusem na prawdzie i miłości, by odnawiać Polskę.

W czasie uroczystości zgromadzeni ponowili akt osobistego oddania się Matce Bożej. Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Janowie Lubelskim to miejsce szczególne w diecezji sandomierskiej. Do Pani Ziemi Janowskiej przybywają liczne grupy pielgrzymkowe z kraju i zagranicy oraz pielgrzymi indywidualni.

Małgorzata Bochenek

Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/143037,skutki-demonokracji.html