za:  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/143461,dlaczego-polska-ma-wiezic-uchodzcow-ktorzy-chca-do-niemiec.html

wojciechowksi_3

 Janusz Wojciechowski

Czy to etyczne, moralne, zgodne z prawami człowieka? Wiadomości o zielonej rajskiej wyspie wolności, stworzonej w Polsce w ostatnich 8 latach, najwyraźniej nie dotarły jeszcze na Bliski Wschód i uchodźcy, nie wiedzieć czemu, nie chcą do Polski.

Chcą do Niemiec. Nawet do Austrii nie chcą, ledwie trzydziestu się zgłosiło. Chcą do Niemiec. I nie w tym rzecz, dwa czy dwanaście tysięcy, lecz w tym, że trzeba ich będzie do Polski przemocą przywieźć i na siłę zatrzymać. Trzeba ich w Polsce uwięzić, inaczej uciekną.

Przejdą Wisłę, przejdą Odrę i nie będą Polakami. Więzić uchodźców – czy to jest zgodne z etyką, moralnością, prawami człowieka? Czy Unia Europejska, z jej premierem Junckerem i prezydentem Tuskiem, która dziś zmusza nas do przyjęcia i zatrzymania uchodźców wbrew ich woli, nie zarzuci nam kiedyś łamania praw człowieka? Czy „polskich obozów” znów nie zaczną nam wypominać? Wpis dostępny na blogAiD.

Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/143461,dlaczego-polska-ma-wiezic-uchodzcow-ktorzy-chca-do-niemiec.html

zobacz też:   http://jacekbezeg.pl/2015/09/05/jada-goscie-jada/