Kardynał Raymond Leo Burke w zdecydowanych słowach wypowiedział się o dążeniach części biskupów, chcących zmiany nauczania Kościoła w kwestii homoseksualizmu. Zgodził się z kardynałem Brandmullerem, który kilka miesięcy wcześniej nazwał osądy części biskupów niemieckich herezją.
W filmie opublikowanym na portalu PCh24.pl, zatytułowanym „Kryzys. Dokąd doprowadzi nas synod?”, kardynał Raymond Leo Burke, patron Suwerennego Zakonu Maltańskiego, przyznaje, że nauczanie, iż stosunki homoseksualne nie są zaburzone lub mają pozytywne elementy, jest herezją. Te mocne słowa padają w kontekście kolejnej sesji synodu biskupów, która zaplanowana jest na październik tego roku.
http://www.wyszperane.info/2015/09/18/kardynal-burke-kosciol-nie-moze-nauczac-herezji/

 

12 września 1683 roku to dzień pamiętny dla całej chrześcijańskiej Europy. Po kilkugodzinnych zmaganiach armii koalicji chrześcijańskiej z armią Imperium Osmańskiego, do szarży ruszyło polskie rycerstwo. Uskrzydleni husarze z długimi kopiami, którym towarzyszyli noszący kolczugi i dzierżący w dłoniach dzidy pancerni, szli na czele całej sprzymierzonej armii, czyli wojsk koronnych, cesarskich i niemieckich. Polacy przy dźwięku trąb i miedzianych kotłów, z rozwiniętymi chorągwiami, ruszyli w szyku „kolano z kolanem”, czyli tak blisko siebie, że jeźdźcy dotykali się stopami i kolanami.
http://www.wyszperane.info/2015/09/12/bog-dal-zwyciestwo-i-slawe-narodowi-naszemu/„Grzesio Braun wprowadził do polskiej narracji w języku polskim teksty, których nikt nie słyszał od 1769 roku”(…) To nie jest profesor Geremek, dzwoniący ogonem na mszę – powiedział profesor Marek Jan Chodakiewicz podczas spotkania w warszawskim Klubie Polonia Christiana.
O przełomie, który jest teoretycznie możliwy, o przełomie w sensie zerwania z układem i obalenia systemu, o pozytywnym radykalizmie młodego pokolenia oraz ich niechęci do zgniłych kompromisów, a także o konieczności sojuszu z PiS-em – o tym na wykładzie pod egidą Myśli Wolnego Polaka mówił profesor Chodakiewicz.
http://www.wyszperane.info/2015/09/17/grzegorz-braun-to-nie-jest-profesor-geremek-dzwoniacy-ogonem-na-msze/


Należy zacząć od nazywania rzeczy po imieniu. Nie ma żadnych „uchodźców” – ci, których można by określać tym mianem, stanowią zaledwie drobną cząstkę masy wdzierającej się do Europy. Nie ma żadnych „imigrantów”: imigrant to albo ktoś, kto subiektywnie jest emigrantem, zmuszonym do czasowego opuszczenia swojej ojczyzny, ale pragnącym do niej powrócić, gdy tylko będzie to możliwe, albo ktoś, kto chce wtopić się w socjologiczną rzeczywistość kraju osiedlenia, przyjmując jego obyczaje, jego normy pisane i niepisane, żyjąc i pracując tak, jak czynią to tubylcy. Ci, o których dziś mówią wszyscy, nie są ani jednymi, ani drugimi.
http://www.wyszperane.info/2015/09/18/najezdzcy/

 

Szanowny Panie!
Pańską groźbę użycia siły w reakcji na odmowę przyjęcia przez Polskę narzuconej przez UE liczby imigrantów islamskich uważam za wielce niestosowną. Zwłaszcza w ustach obywatela narodu niemieckiego brzmi ona co najmniej dwuznacznie. W latach 1939-1945 Niemcy kierowały do nas całe transporty „imigrantów”, kwaterując ich między innymi w Auschwitz, co do dziś bardzo źle u nas się kojarzy.
W związku z powyższym nasuwa się pytanie: czy zamierzacie państwo dokonywać również selekcji odprawianych do Polski uchodźców ze względu na wiarę (na chrześcijan, muzułmanów, ateistów itp.), status ( imigranci ekonomiczni, zagrożeni przez wojnę, dżihadyści), płeć, wiek, kolor skóry, itp. itd. I których z nich będziecie wysyłać do nas, a którzy pozostaną w Republice Federalnej Niemiec?
http://www.wyszperane.info/2015/09/13/herr-martin-schulz-list-otwarty/

 

Marek Biernacki potwierdza, że w Polsce działała komórka wsparcia Państwa Islamskiego
http://www.wyszperane.info/2015/09/14/marek-biernacki-potwierdza-ze-w-polsce-dzialala-komorka-wsparcia-panstwa-islamskiego/


“Rada Kapitanów Żeglugi Śródlądowej” składa wniosek do ABW o podjęcie czynności, zmierzających do wyjaśnienie przyczyn, motywów i celu działań Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, które doprowadziły do faktycznego stanu klęski suszy na terenie Polski. Z powodu braku przygotowania odpowiednich planów oraz braku realizacji planów istniejących doszło w tym roku do bezprecedensowego w dziejach Polski obniżenia stanu wód na terenie całego kraju. Według mediów bardzo poważnie ucierpiały: rolnictwo, leśnictwo, energetyka, turystyka oraz zasoby przyrodnicze, przyczyną tego stanu rzeczy jest brak zabudowy hydrotechnicznej cieków wodnych w tym przede wszystkim w celach retencyjnych (tj. magazynowania wody).
http://takdlaodry.pl/dzialalnosc-kzgw-to-sabotaz-gospodarczy-wniosek-do-abw/

 

10.09.2015 Grzegorz Braun we Wrocławiu
http://www.wyszperane.info/2015/09/20/10-09-2015-grzegorz-braun-w-wroclawiu/
http://www.wyszperane.info/2015/09/20/10-09-2015-grzegorz-braun-w-olawie/

 

Po prostu – Fukushima 3 lata po
http://www.wyszperane.info/2015/09/20/po-prostu-fukushima-3-lata-po/Szczepienia, jeśli już obowiązkowe, to nie powinny być wykonywane na noworodkach – alarmują lekarze praktycy. Kilka tygodni zwłoki nie spowoduje pandemii. Za to organizm dziecka będzie lepiej przygotowany na przyjęcie preparatu, a rodzice będą w stanie odczytać reakcję organizmu na szczepionkę. Przedwczesne działanie, to większe ryzyko rozwoju takich chorób jak cukrzyca, czy alergie. Tymczasem rodzice często nie mają świadomości, że już w pierwszych dniach po porodzie ich dziecko szpikowane jest http://www.pch24.pl/szczepienia-obowiazkowe–nigdy-dla-noworodkow-,38253,i.html#ixzz3mVlDZdNw

 

Rzeczywistość potrafi być dziwniejsza od fikcji i jeszcze niedawno wszystkim wydawało się, że frazy o nowych niemieckich obozach koncentracyjnych to raczej złośliwości w stosunku do proponowanego tam huraoptymizmu w przyjmowaniu obcych kulturowo imigrantów. Okazuje się jednak, że Niemcy rzeczywiście mają w planach umieszczenie części z nich w dawnych nazistowskich obozach koncentracyjnych Dachau i Buchenwald.
http://www.wyszperane.info/2015/09/15/oboz-koncentracyjny-aszwic-chwilowo-nieczynny-ale-niemcy-zdecydowali-o-umieszczeniu-czesci-uchodzcow-w-innych-dawnych-niemieckich-obozach/ To przecież Stany Zjednoczone są spirytus movens trwającej już kilka lat „arabskiej wiosny ludów” skutkującej coraz poważniejszym zaognianiem się sytuacji militarnej w zachodniej Afryce. To pogłębiający się na skutek ich działań chaos sprzyja rozwojowi rozmaitych organizacji spod znaku „nomen omen” ciemnej gwiazdy. Ostatecznym ich rezultatem jest obserwowana „katastrofa humanitarna”.
Taki wniosek wyciąga każdy nawet średnio inteligentny i nie bardzo uważny obserwator politycznej sceny. Czegoś jednak brakuje Wielkiemu Bratu zza oceanu aby poczuwać się do odpowiedzialności za skutki swych działań. Nie wiem. Czy chodzi tu o zdolność logicznego myślenia? Czy o zwykłą przyzwoitość?
Zwolennicy spiskowych teorii będą wietrzyć tu może istnienie jakiegoś planu mającego na celu zniszczenie Europy. Ale przecież eurosojuz tylko tak sobie żartował, że gospodarkę jankesów dogoni, a nawet przegoni. Gdyby myśleli o tym poważnie, to nie wprowadzali by u siebie socjalizmu.
Chcąc zrozumieć, to co się dzieje, trzeba spróbować odpowiedzieć na kilka pytań:
http://jacekbezeg.pl/2015/09/11/a-teraz-odwrotnie/Leszek Żebrowski i Anna Ciałowicz o Muzeum Historii Żydów Polskich
http://www.wyszperane.info/2015/09/19/leszek-zebrowski-i-anna-cialowicz-o-muzeum-historii-zydow-polskich-2/41 Harcerska Drużyna Żeglarska imienia Władysława Wagnera z Opola zakończyła pierwsze 50 lat swego istnienia i rozpoczęła rok 51. Z tej okazji wykonano wiele prac na przystani przy kanale Ulgi, na „Barce” (niegdyś holownik parowy RADGOST, obecnie zapisany w Rejestrze Zabytków) będącej jej harcówką, żaglownią, żeby wymienić tylko najważniejsze funkcje.
http://takdlaodry.pl/biale-zagle-na-odrze-w-opolu/

 


Każdego dnia pojawia się tyle oczywistych argumentów za paleniem w Europie czerwonej latarni wobec muzułmańskiego najazdu, że aż dziw bierze, jak można je tak ignorować.
Te fakty, twarde dane zachodnich rządów, międzynarodowych organizacji, odrobina wiedzy od ludzi nauki znających specyfikę świata arabskiego, a wreszcie słowa samych muzułmanów – bardziej i mniej wpływowych – są ciężką maczugą, która powinna nas otrzeźwić.
Przed tygodniem głośno było o usuniętym z facebookowego wydarzenia promującego zachwyt nad nawałą imigrantów poście blogerki Iwony Koniecznej. To głos zdrowego rozsądku, z przypomnieniem podstawowych faktów, o których media europejskie, a wraz z nimi większość silnych jeszcze mediów nad Wisłą nie chce mówić: m.in. o łączeniu rodzin azylantów, co w najbliższym czasie zwielokrotni liczbę przyjętych nieproszonych gości na Starym Kontynencie; o ich zasadzie nieasymilowania się i niespecjalnego szukania pracy skoro są zasiłki; o nieuniknionych problemach mieszkaniowych, edukacyjnych, zdrowotnych; o ukrytych wśród imigrantów terrorystach i wielu innych.
http://www.wyszperane.info/2015/09/16/tony-dowodow-na-islamska-inwazje-i-zagrozenie-europy/Czy można pogodzić się z kłamstwem? Czy można milczeć i pozwolić, by – zgodnie z tezą hitlerowskiego ministra propagandy Josepha Goebbelsa – kłamstwo zagłuszyło prawdę? I czy taka postawa jest wyrazem cnoty, czy głupoty z domieszką tchórzostwa? A jednak od lat uginamy kark i pozwalamy, by historię Narodu Polskiego pisali nie historycy, ale chciwi rozgłosu i zysków handlarze bestsellerowych kłamstw.
http://www.ekspedyt.org/andy-aandy/2015/09/22/40234_gross-goebbels-naszych-czasow-w-walce-o-prawde-nikt-nas-nie-wyreczy.html

 

Zwracając się do tzw. uchodźców zapytał:
„Choć wszyscy piszą o Was i mówią od tygodni, ciągle nie usłyszałem odpowiedzi na jedno pytanie. Może Wy zdradzicie tę tajemnicę. Dlaczego tak nagle i jakby na jeden znak, na jedno wezwanie, z taką mocą ze wszystkich stron ściągacie do Europy? I kto organizuje tę wycieczkę?”.
Trzeba przyznać, iż mamy obecnie aż za wiele różnych odpowiedzi.
http://www.wyszperane.info/2015/09/21/5641/My, Polacy, nie jesteśmy ksenofobiczni i niegościnni, ale mądrzy i nauczeni
http://www.wyszperane.info/2015/09/22/my-polacy-nie-jestesmy-ksenofobiczni-i-niegoscinni-ale-madrzy-i-nauczeni/