Ostrzeżono nas: wielkie oszustwo w celu zniszczenia Kościoła
W dekadach poprzedzających powstanie modernistycznej sekty II Soboru, papieże pilnie i mocno ostrzegali przed spiskami opracowywanymi przez tajne stowarzyszenia, które miały na celu infiltrację i ostateczne zniszczenie Kościoła Katolickiego i katolickiej nauki.
http://www.wyszperane.info/2015/10/11/przepowiedziana-wielka-apostazja/

Sejmik Województwa Dolnośląskiego w czerwcu br. wystosował apel do Rady Ministrów w celu przypomnienia o projekcie podniesienia klasy żeglowności na Odrze. Teraz do sprawy dołącza się Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego. Ten region również jest żywo zainteresowany sprawą z uwagi na rozwój jaki mogą przynieść mu inwestycje w poprawę tragicznego stanu na Odrze.
W liście, wystosowanym m. in. do premier Ewy Kopacz, Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego deklaruje swoje wsparcie w sprawie możliwości wykorzystania potencjału transportowego Odrzańskiej Drogi Wodnej z uwzględnieniem IV klasy żeglowności. Inwestycja miałaby zostać przeprowadzona na całej długości rzeki, od granicy z Republiką Czeską do Morza Bałtyckiego.
http://takdlaodry.pl/zachodniopomorskie-popiera-dolny-slask-w-sprawie-odry/

 

Wczesnym rankiem 30 września rosyjski generał przybył do ambasady amerykańskiej w Bagdadzie i minąwszy dobrze uzbrojonych komandosów, beznamiętnie oświadczył, że Rosja rozpocznie naloty w sąsiedniej Syrii w ciągu godziny. W związku z tym amerykańscy wojskowi powinni się stamtąd wynieść.
W ten sposób prezydent Rosji Władimir Putin wszczął „wojnę zastępczą” z USA. Ruch ten – w ocenie eksperta ds. bezpieczeństwa na uniwersytecie stanowym w Nowym Jorku, Marka Galeotti – to „hazardowa zagrywka”. Rosja podjęła się oto niezwykle trudnego wyzwania logistycznego. Moskwa musiała zatroszczyć się o korytarze powietrzne przebiegające przez Iran i Irak, by maksymalnie skrócić czas zaopatrzenia dla tworzonej bazy w Latakia. Putin pokazał, że dla realizacji priorytetowego celu polityki zagranicznej, tj. przywrócenia swojemu krajowi rangi światowego mocarstwa, jest zdecydowany użyć siły militarnej.
http://www.wyszperane.info/2015/10/12/czy-zbliza-sie-wojna-rosji-ze-stanami-zjednoczonymi/

Inaczej całą sytuację opisuje Bartłomiej Morawski, który przyznaje, że był na tej imprezie i poprosił o śpiewanie również polskich piosenek.
Imprezę w polskiej szkole ze Związkiem Śląskich Kobiet Wiejskich organizowało starostwo powiatowe. W rogu sali śpiewali nastolatkowie. Słyszę jeden, drugi, trzeci, czwarty utwór po niemiecku. Zaczęliśmy się ze znajomymi zastanawiać, czy to nie Oktoberfest, ale ten był w sobotę. Więc podszedłem do nich i zapytałem, czy potrafią też zaśpiewać coś po polsku. W odpowiedzi usłyszałem: Nie, bo my jesteśmy zespołem mniejszości niemieckiej.Powiedziałem im na to, że jako mieszkaniec z większości polskiej nie życzę sobie, by na imprezie otwartej dla wszystkich śpiewano tylko po niemiecku. Niech będą także piosenki polskie, angielskie czy inne. I z nimi więcej nie rozmawiałem
—mówił Morawski w rozmowie z portalem nto.pl.
Polityk usłyszał też od lokalnej działaczki Platformy, że jest to impreza otwarta i jeśli coś mu się nie podoba może wyjść. Morawski poczuł się wyproszony i opuścił imprezę.
http://www.wyszperane.info/2015/10/21/nagonka-na-polityka-pis-upomnial-sie-o-polska-piosenke-na-lokalnej-imprezie-mniejszosc-niemiecka-zawiadomimy-odpowiednie-organy-scigania/

Prawdziwą przyczynę dla której naraz asfalt stał się passe a beton „nowoczesny” można zrozumieć jedynie w świetle tego, że prawdziwą władzę w Polsce sprawują międzynarodowe koncerny. Trzeba to widzieć w kontekście sławetnego medalu dla Biedronki tudzież niezwykłych preferencji ekonomicznych dla międzynarodowych montowni w Polsce. Prawdziwa przyczyna tego nagłego zwrotu polega na tym, że:
przemysł cementowy w Polsce został w ramach transformacji kompletnie podbity przez międzynarodowe koncerny, głównie niemieckie oraz francuskie;
– przemysł asfaltowy w Polsce nie tylko ocalał, nie tylko jest w 80% własnością państwa, ale na dodatek dzięki Euro i inwestycjom drogowym złapał wiatr w żagle.
http://www.wyszperane.info/2015/10/12/bezdroza-neokolonializmu/

Przez kilka dni mnie tu nie było. Tu, to znaczy w domu przy komputerze. Była do załatwienia sprawa.
W pobliżu Sztokholmu, w zatoczce między skałami stał sobie jacht.
http://takdlaodry.pl/pazdziernikowa-wycieczka/Kłamstwo Jedwabnego
http://www.wyszperane.info/2015/10/13/klamstwo-jedwabnego/

Od 1 września o azyl w Szwecji wystąpiło prawie 40 tysięcy osób, jednak policja uważa, że do państwa wjechało dwa razy tyle uchodźców. Nie zarejestrowali się jednak oni jako wnioskujący o azyl.
– To bardzo źle z wielu powodów — powiedział Patrik Engström, kierownik oddziału policji granicznej odpowiedzialny za sytuację z napływem migrantów w wywiadzie dla telewizji SVT. – Ta sytuacja może oznaczać, że ci ludzie znajdują się gdzieś nielegalnie, my do tej pory nic o nich nie wiemy, jak żyją i czym się zajmują.
Policja nie ma możliwości kontrolowania kto przybywa do Szwecji i czy ma on podstawy do ubiegania się o azyl
http://www.wyszperane.info/2015/10/14/wielu-uchodzcow-rozplywa-sie-w-powietrzu-nie-zlozywszy-wniosku-o-azyl/

Dziś w Kuźni Raciborskiej odbyło się spotkanie konsultacyjne poświęcone gospodarowaniu Odrą, obecnym zagrożeniom przeciwpowodziowym oraz międzynarodowemu projektowi Dunaj-Odra, którego realizacja będzie stanowić koło zamachowe rozwoju gospodarczego Śląska i Europy Środkowej
http://takdlaodry.pl/slaskie-okno-na-swiat-w-kuzni-raciborskiej-o-kanale-odra-dunaj/

TTIP – Traktat o polityce wolnego handlu między Unią Europejską i USA (znany również jako TAFTA) nie będzie służył interesom Europejczyków , a jedynie interesom korporacji wielonarodowych.
TTIP  nie ma nic wspólnego z demokracją i państwem prawa:  spółki wielonarodowe mogą zaskarżać państwa i żądać  astronomicznych odszkodowań, jeżeli te państwa wprowadzą ustawy zmniejszające  oczekiwane dochody spółek. Sprawy te nie będą rozpatrywane poprzez sądownictwo państwowe, a przez sądownictwo prywatne.
TTIP  otwiera drogę do prywatyzacji usług publicznych takich jak zaopatrzenie w wodę, system zdrowotny i szkolnictwo;  faworyzuje dochody spółek, na szkodę społeczeństwa.
TTIP  jest zagrożeniem dla naszego zdrowia i środowiska naturalnego
http://www.wyszperane.info/2015/10/15/czy-euro-oligarchowie-sprowokuja-europejska-wojne-domowa/

Czeski prezydent Milos Zeman uznał, że stawianie warunku ustąpienia Baszara al-Asada jest niedopuszczalnym „mieszaniem się w wewnętrzne sprawy Syrii”.
Zeman udzielił wywiadu czeskiemu portalowi Parlamentni Listy. Powiedział w nim, że jeśli któryś z arabskich liderów żądałby od Baracka Obamy ustąpienia ze stanowiska prezydenta USA Amerykanie uznaliby to za wtrącanie się w ich wewnętrzne sprawy. Tymczasem państwa zachodnie właśnie w ten sposób zachowują się wobec Syrii. Zeman całkowicie nie zgodził się również z obciążaniem prezydenta Syrii Baszara al-Asada za kryzys migracyjny w Europie.
http://www.wyszperane.info/2015/10/22/milos-zeman-zachod-nie-ma-prawa-zadac-ustapienia-prezydenta-syrii/

Czasem dziwimy się że prowadzący debatę dziennikarz przerywa czyjąś wypowiedź, wręcz nie daje dojść do głosu. Jak można tak nieprofesjonalnie się zachować?
Można, a nawet trzeba, jeśli było polecenie, aby pewnych tematów nie ruszać. Bo pierwszą zasadą jest właśnie nie poruszanie pewnych tematów. (Najlepiej kiedy debatuje się o sprawach drugo i trzeciorzędnych). A więc jest to zachowanie profesjonalne, tyle że charakterystyczne dla innej profesji.
http://jacekbezeg.pl/2015/10/22/debaty-politykow/Gdyby przedłużyć Odrę o 90 km, transport wodny w Polsce miałby szansę na rozkwit na całej rzece. Byłby tańszy i zastąpiłby 500 tys. ciężarówek. Obecnie Odra jest żeglowna tylko między Kędzierzynem-Koźlem (woj. opolskie) i Szczecinem. Polscy i czescy urzędnicy chcą, by można było nią dopłynąć aż do ośrodka przemysłowego w Ostrawie. Wtedy ładunki będzie można wozić stamtąd nad Bałtyk. Żeby to było możliwe, między regionami trzeba przekopać 90 km kanału, ok. 45 km po każdej stronie granicy.
[  …  ]
700 km aż do Koźla to od kilku lat niemal kompletnie pusta wodna autostrada. Tymczasem według wstępnych obliczeń z Ostrawy można byłoby wozić Odrą minimum 11 mln ton ładunków rocznie.
http://takdlaodry.pl/90-km-ktore-zmienia-odre-w-wodna-autostrade/

Czy Europa przestanie istnieć?
Europa, jaką znamy – tak.
Natomiast liczba mieszkańców Europy nie zmaleje – co będzie skutkiem masowej imigracji, przede wszystkim z krajów Islamu, oraz dużej rozrodczości muzułmanów.
Francuska rodzina ma średnio 1.8 dziecka w rodzinie. Muzułmanie we Francji – 8.1 dzieci.
http://www.wyszperane.info/2015/10/24/narod-zero-optymizmu-przygotuj-sie-na-wysluchanie-prawdy/


Dlaczego PKW:
1.    Pomimo apeli nie chce wydać uchwały zobowiązującej Okręgowe Komisje Wyborcze do zamieszczenia w internecie skanów protokołów wyborczych niezwłocznie po ich zatwierdzeniu przez komisję okręgową – tak  by każdy obywatel mógł sprawdzić stan prac w swojej komisji obwodowej i poznać wolę wyborców ze swojej okolicy, a osoby niepełnosprawne i głosujące korespondencyjnie mogły się czegokolwiek dowiedzieć, nie wypatrując protokołu na płocie?
2.    Nie zamierza publikować cząstkowych wyników wyborów, na bieżąco spływających z poszczególnych komisji np. w postaci zrzutów z systemu co 15 minut – co raz na zawsze ukróciłoby uzasadnioną nieufność wobec systemu informatycznego PKW?
http://www.wyszperane.info/2015/10/25/kilka-pytan-do-panstwowej-komisji-wyborczej-i-tylko-jedno-do-ciebie-wyborco/


Migranci powiedzieli, że byli wzburzeni, gdy poproszono ich, by spali w wielkim magazynie a nie w prywatnych mieszkaniach. Przedstawiciele władz Hamburga twierdzą, że w mieście nie ma już wolnych mieszkań. „Miasto nas okłamało. Byliśmy zaszokowani, gdy tutaj przyjechaliśmy” powiedział syryjski uchodźca, Awad Arbaakeat.
http://www.wyszperane.info/2015/10/26/niemcy-zadania-osob-ubiegajacych-sie-o-azyl/

Telewizja Republika – Wojciech Cejrowski – W Punkt
http://www.wyszperane.info/2015/10/27/telewizja-republika-wojciech-cejrowski-w-punkt/


Nasze zdrowie, a rabunek wody. Przygotowanie zagłady ?
http://takdlaodry.pl/nasze-zdrowie-a-rabunek-wody-przygotowanie-zaglady/

Rosja po zapaści gospodarczej, społecznej i demograficznej w okresie rządów Jelcyna, obecnie za Putina szybko się odbudowuje, rozwija coraz szybciej gospodarczo i społecznie oraz ma od kilku lat dodatni przyrost naturalny. Coraz większe wpływy w strukturach władzy, zwłaszcza siłowych odzyskują Rosjanie i szybko odbudowują oraz unowocześniają potencjał militarny Rosji. Traci swoje wpływy chazarska V kolumna w gospodarce, m.in. dzięki sankcjom Zachodu. Rosja nie dając się wciągnąć bezpośrednio do awantury na Ukrainie oraz także mistrzowskie posunięcia ostatnich dni prezydenta Putina w ONZ i wobec Syrii oraz Państwa Islamskiego spowodowały zdetronizowanie USA jako supermocarstwa i przejęcie decydującego wpływu na uporządkowanie bałaganu na Bliskim Wschodzie, wywołanego przez USrael i jego sojuszników.
http://www.wyszperane.info/2015/10/24/co-dalej-z-resztowka-polski/

Islandia jest demokracją, obywatele nie będą płacić za niekompetencję bankierów. Koniec traktowania banków jak świętych krów” – powiedział prezydent Islandii. Już 26 kierowników banków usłyszało zarzuty z powodu niekompetencji, oszustw i malwersacji, które przyczyniły się do kryzysu ekonomicznego. Większości grozi od 2 do 5 lat więzienia.
Prezydent Islandii, Olafur Ragnar Grimsson, w rozmowie z magazynem „Forbes” opowiedział o procesie karania banków za niekompetencję, oszustwa i malwersacje dokonywane głównie przez członków zarządów i dyrektorów. – Dlaczego traktujemy banki jak kościoły współczesnej ekonomii? – zapytał prezydent.
http://www.wyszperane.info/2015/10/26/koniec-traktowania-bankow-jak-swietych-krow/

Napływające informacje o przemycie do Polski broni z Ukrainy nie mogą napawać optymizmem, w szczególności jeżeli weźmiemy pod uwagę, iż do naszego kraju trafi wielotysięczna armia uchodźców zza naszej wschodniej granicy, nie mówiąc już o tych z Bliskiego Wschodu.
Jeżeli to właśnie owi uchodźcy są odbiorcami wspomnianej broni – a dotychczas nikomu nie udało się ustalić, w czyje ręce trafiają przemycane pistolety, granatniki oraz inny sprzęt – to biorąc pod uwagę, iż Polacy są kompletnie rozbrojeni, powinniśmy zacząć poważnie się obawiać o swoje bezpieczeństwo.
Swoją drogą polityka państwa, które pozwala na zbrojenie się obcych grup znajdujących się na terytorium naszego kraju, a także sprowadza element wrogi ludności autochtonicznej, przy jednoczesnym uniemożliwieniu Polakom obrony swojego życia, o mieniu już nie wspomnę, jest ewidentnie obliczona na wyniszczenie Narodu Polskiego.
Okazuje się bowiem, że każdy może swobodnie, byle po cichu zbroić się, byle nie byli to Polacy. Podobnie jest z posiadaniem własności. Tę ostatnią może mieć każdy, oprócz Polaków. Rolnicy, którzy usiłowali nie dopuścić do wyprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom, którzy chcieli polską ziemię zagospodarować, aby przynosiła plony, zostali niczym przestępcy triumfalnie aresztowani i zamknięci za kratami więzienia.
http://www.wyszperane.info/2015/10/23/ukrainska-piata-kolumna-w-polsce-sie-zbroi-a-polacy/


Policja przeszukała mieszkanie Damiana Kowalskiego, autora inicjatywy „Nie dla islamizacji Europy”, rekwirując jego telefon komórkowy oraz komputer. Kowalski jest podejrzanym w sprawie dotyczącej „publicznego propagowania faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa lub nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość”.
http://www.wyszperane.info/2015/10/24/policja-przeszukala-mieszkanie-damiana-kowalskiego-autora-inicjatywy-nie-dla-islamizacji-europy/

Panie Adamie. Dla mnie zawsze będzie Pan symbolem medialnego zakłamania. Jest Pan dla mnie osobą, która bezpośrednio odpowiada za tak silne podziały polskiego społeczeństwa. Nie będę naiwny i nie będę oczekiwał przeprosin, ale niech ma Pan świadomość, że ja i moi rówieśnicy – odrzucamy Pana jako nauczyciela i mentora. Nigdy nie będzie Pan autorytetem dla ludzi, dla których Ojczyzna to słowo najświętsze. Chciał Pan upodlić wszystko to, co ma w sobie pierwiastek polskości, ale najbardziej upodlił Pan honor. Bo człowiek honorowy, to człowiek, który umie powiedzieć dość i potrafi przyznać się do błędów. A Pan jest w amoku. Krew Pana zalewa, że młodzi zrobią wszystko, by o Michniku świat nie powiedział dobrego słowa. Bo po prostu – Pan na to nie zasługuje.
http://www.wyszperane.info/2015/10/23/list-gowniarza-do-adama-michnika/