Uwaga, to jest przegląd. Czytaj tylko to co musisz.

Władza ustawodawcza, wykonawcza, sądownicza, medialna, edukacyjna, państwowa i wszelka jest uprawniona, gdy nie sprzeciwia się władzy i woli Boga, zawartej w przykazaniach i naturze ludzkiej, noszącej obraz Boży. Boga trzeba bardziej słuchać niż ludzi.
[  …  ]
Nie spoglądajcie ani na Wschód, ani na Zachód. Pomimo, że wasi rządzący okazali się zdrajcami ojczyzny, a wkrótce sami uznają się oszukanymi, to potężną bronią, a zarazem tym, co jeszcze powstrzymuje globalne działanie Bestii, jest wasza wiara. Aktualność intronizacji Chrystusa Króla w waszej ojczyźnie jest bardzo nagląca. Siły ciemności czynią wszystko, by nie dopuścić do niej, ponieważ to skazałoby je na klęskę.
Niestety, wielu hierarchów lekceważy tę sprawę, ponieważ są zaślepieni i nie chcą widzieć niebezpieczeństwa w wymiarze nie tylko religijnym, lecz również społecznym.
To Bóg jest Panem narodów. Musicie dać przykład wiary, szczególnie w Europie, która duchowo umiera.
http://www.wyszperane.info/2015/11/20/rozum-i-wiara-odpowiedzia-na-znaki-czasu/

Wszak to w naszym pokoleniu państwo znów stoi wobec realnej perspektywy zajęcia za długi. I to za naszych czasów najwyższe władze Rzeczypospolitej zdążyły już dokonać całej serii aktów abdykacyjnych – zrzekając się na rzecz zagranicznych instancji kolejnych prerogatyw suwerennego rządu. Stanisław August podobno przynajmniej się wahał… A współcześni warszawscy mężowie i żony stanu potrafili się jeszcze na naszych oczach ścigać – kto pierwszy złoży podpis na następnym dokumencie hańby i zdrady – by następnie świętować pomyślne zakończenie kolejnego etapu wyrzekania się niepodległości. Kto zaś nawet hucznie nie świętował, ten i tak podpisywał – półgębkiem powołując się potem na jakieś „naciski” i zarzekając się, że „w danych okolicznościach nie dało się inaczej”.
http://www.wyszperane.info/2015/11/25/lekcja-stanislawa-augusta-w-rocznice-abdykacji/

Ja też się boję. Boję się, że Sejm, Senat i Prezydent ulitują się nad łobuzami i nie zrobią im tego wszystkiego czego oni się tak obawiają, czego się spodziewają. Bo chrześcijanin to jakiś taki litościwy jest i leżącego kopać nie potrafi. A przecież wiadomo, że nie można się tu litować.
Chrześcijanin musi być sprawiedliwy, a sprawiedliwość polega na tym, że każdy musi dostać to co mu się należy. Zdrajca karę, złodziej musi oddać co nie jego. Nieuczciwy urzędnik musi urząd opuścić, bo trzeba tam dać kogoś godnego zaufania. I tak dalej.
http://jacekbezeg.pl/2015/11/23/wieje-wiatr/#more-2844

na szczęście w sieci, czy poprzez sieć i dzięki niej przebija się już stopniowo świadomość faszystowskiego charakteru niektórych ustaw, które nakazują czy wymagają wbrew opinii zainteresowanych oraz ekspertów, a wtedy ze względu na irracjonalny ich charakter można nazywać je właśnie faszystowskimi lub totalitarnymi. Bo jedyną racją ich istnienia czy wykonywania może być tylko terror władzy.
Ewidentny już dla każdego przykład to wepchnięcie 6-latów do szkół…
http://www.wyszperane.info/2015/11/19/faszyzm-to-mariaz-rzadow-i-wielkich-korporacji-w-sprawowaniu-pelnej-wladzy-nad-spoleczenstwem/


Niniejsza galeria ma pokazać, że u nielicznych zachowało się człowieczeństwo – piękne klasyczne – wywodzące się ze źródeł kultury europejskiej.
Zapraszamy najlepszych twórców do zaprezentowania swoich prac, a widzów do oglądnięcia obrazów z innego świata, który odchodzi powoli w zapomnienie.
http://www.wyszperane.info/2015/11/25/po-co-powstala-ta-galeria/

O cóż więc chodzi?
Myślę, że przede wszystkim o poprawę samopoczucia przeciętnego Rosjanina. Jego imperialna dusza musi czuć się nie najlepiej po tym jak sukcesy na Ukrainie niespecjalnie nadają się pokazywania w telewizji. I jeszcze prąd na Krym nie dochodzi.
W takiej sytuacji opis wirtualnego ataku na znacznie mniejsze państwo w dodatku od 25 lat dewastujące swoją obronę, to coś pięknego. To temat, który trudno zepsuć.
A my powinniśmy być wdzięczni „towarzyszom radzieckim” (jak zwykle), bo może dzięki ich działaniu jeszcze kilku naszych decydentów zrozumie wreszcie potrzebę odbudowy Polskiego Wojska. Tyle z tego wynika. Tylko tyle.
http://jacekbezeg.pl/2015/11/25/pytania-o-wojne/#more-2854

Ciąg wydarzeń i wypowiedzi jest prosty. Wiosną zeszłego roku oligarcha Jan Kulczyk stwierdził (cytat) „gdyby Donald Tusk wyciął Mariusza Kamińskiego nie byłoby tych wszystkich afer”. Do wycięcia Mariusza Kamińskiego doszło wiosną tego roku, kiedy niezawisłemu sądowi w trzecim podejściu udało się skazać Kamińskiego na trzy lata więzienia.
Dwa miesiące później Jan Kulczyk otrzymał z rąk Bronisława Komorowskiego Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Za takie „odrodzenie” Polski to my dziękujemy !
Wczoraj prezydent Andrzej Duda ułaskawił Mariusza Kamińskiego, a dzisiaj pan profesor Zbigniew Ćwiąkalski, były minister sprawiedliwości Tuska (co to Kamińskiego za późno wyciął) zagrzmiał spiżowym głosem, że (cytat) „Andrzej Duda poszedł na całość. To inne prawo, inna sprawiedliwość”.
http://www.wyszperane.info/2015/11/19/kulczyk-mowil-gdyby-tusk-wycial-kaminskiego-nie-byloby-tych-wszystkich-afer/


Dlaczego nagle Odra stała się małą rzeczką bez przyszłości skoro kiedyś wożono nią miliony ton?
Dlaczego położone nad nią stocznie nie mają żadnej pewności czy i kiedy ich produkcja dopłynie do klienta?
Jak doszło do tego, że węgiel wozi się do Wrocławia koleją by tam załadować go na barki płynące do tamtejszej elektrowni?
Dlaczego kanał gliwicki można było zbudować w lat kilka, a jeden jedyny stopień Malczyce buduje się lat kilkanaście?
Pytań takich można by zadać jeszcze wiele. To znaczy, że potrzebne jest rozwiązanie systemowe, bo popełniono błąd systemowy. Ile już lat taki błędny (Obłędny!) system niszczył żeglugę śródlądową w naszym kraju?
We wszystkich krajach na wschód i na zachód od nas istnieją śródlądowe drogi wodne kategorii IV i wyższych, a ilość towarów nimi transportowana systematycznie rośnie. Tylko Polska jest wyjątkiem. U nas się „nie da”, u nas się „nie opłaca”
Wyjaśnienia takiej sytuacji mogą być dwa:
1.   W Polsce zajmują się tym idioci.
2.   Mamy do czynienia ze świadomym niszczeniem ważnego elementu naszej gospodarki, czyli z sabotażem.
http://takdlaodry.pl/biznes-na-wodzie/

Trybunał Stanu dla Tuska? Kukiz: „Jako premier RP, realizował interesy Unii, a szczególnie Niemców”
http://www.wyszperane.info/2015/11/25/trybunal-stanu-dla-tuska-kukiz-jako-premier-rp-realizowal-interesy-unii-a-szczegolnie-niemcow/

W Polsce gospodarka wodna właściwie nie istnieje. W naszej sytuacji hydrologicznej jest to trudne do zrozumienia – nie wiem, dlaczego tak się stało. Na terenach Europy Zachodniej drogi wodne są rozwijane, u nas natomiast udział transportu jest na poziomie 0,1%. W krajach takich jak Niemcy, ten udział jest na poziomie 6-8%, a w innych krajach nawet większy. W 2005 roku zostały wprowadzone do międzywali największych rzek obszary Natura 2000, czyli rejony specjalnej ochrony przyrody, siedliska i łęgi. Paradoksem jest to, że wyrosłe tam łęgi to wynik braku dbałości o rzeki, a nie jej naturalnego rozwoju. Rzeki od zawsze stanowiły korytarze transportowe i tak powinno być nadal. Kolejny problem to brak pieniędzy – od kiedy w 1972 roku zlikwidowano Centralny Urząd Gospodarki Wodnej, nie zbudowano systemu finansowania tego działu gospodarki.
http://takdlaodry.pl/kto-odpowiada-za-ruine-polskich-rzek-cz-3/

Prostytucja jest podobno najstarszym zawodem świata. Jako taka, zawsze była zawodem wstydliwym, ukrywanym, poza okresami totalnej rozpusty, jak Sodoma czy Babilon tuż przed upadkiem, czy Rzym w okresie upadku.
Była jednak zawsze zawodem dochodowym. Zwłaszcza oczywiście dla alfonsów.
Nigdy jednak nie pretendowała ani do bycia sztuką, ani nie żądała dotacji państwa.
http://www.wyszperane.info/2015/11/25/o-agresji-anty-sztuki-na-sztuke-i-drogach-wyjscia-do-ministra-kultury/

Na tegorocznej wystawie EXPO w Mediolanie przedstawiciele Polski zachęcali do odwiedzenia naszego kraju hasłem „Przyjedź do kraju, w którym jest ostatnia duża dzika rzeka Europy”. Problem polega na tym, że to nieprawda, bo Wisła nie jest dzika – jest zdziczała, zaniedbana i porzucona, a jej zaniedbanie będzie się pogłębiać. Piasek z dna będzie przesuwany, więc wszystkie organizmy, które wymagają piasku, zostaną go pozbawione, co jest niekorzystnie z punktu widzenia środowiskowego. Rzeka będzie niezdatna do niczego, więc z latami jej odbudowa będzie coraz trudniejsza i droższa. Żeby ratować Włocławek, wybudowany został prowizoryczny próg podpiętrzający, którego utrzymanie rocznie kosztuje parę milionów złotych i to są pieniądze wyrzucane w błoto.
http://takdlaodry.pl/wisla-bez-ii-stopnia-bedzie-dalej-dziczec-cz-2/

Przez ostatnie 25 lat obserwujemy jak stopniowo – krok po kroku zmieniane są aksjomaty polskiej kultury, by z czasem nazwać patriotyzm faszyzmem, a miłość do Ojczyzny „zapóźnieniem intelektualnym„.
To nie były działania przypadkowe.
Realizowane były z pełną premedytacją i systematycznością w dążeniu do zamierzonych celów.
Po objęciu rządów przed Donalda Tuska – nasiliła się akcja deprecjacji polskiej kultury.
Z racji przemożnego podobieństwa do działań bolszewików i stalinowców – z biegiem lat postępowanie Bogdana Zdrojewskiego zdefiniowałem jako „neostalinowską rewolucję kulturalną„,
http://www.wyszperane.info/2015/11/24/uwagi-na-temat-sytuacji-ministerstwa-kultury-i-dziedzictwa-narodowego-w-listopadzie-2015r/


Ograniczenie emisji CO2 w stosunku do roku 1988 to w Polsce 30% – podkreślił dodając, że jest to nasz ogromny sukces.
Prezydent zwrócił również uwagę, że w Polsce jest ok. 90% europejskich złóż węgla, co może wystarczyć na kolejne 200 lat. – Węgiel jest naszym absolutnie podstawowym surowcem energetycznym i bazą energetyczną, a więc elementem naszej energetycznej suwerenności – mówił prezydent.
Przypomniał, że gdy przewodniczący Komisji Europejskiej informował, że Unia Europejska 50 proc. swoich potrzeb energetycznych zaspokaja z importu, jeszcze jako poseł do PE poddawał w wątpliwość suwerenność energetyczną UE. Jak mówił, dostawy z zewnątrz zawsze mogą zostać wstrzymane i przypominał, że takie sytuacje z gazem miały już miejsce w przeszłości.
Energia w tym wypadku stanowi istotny oręż i mówiąc wprost element szantażu, a wiec związana jest z kwestią bezpieczeństwa i suwerenności – podkreślał Andrzej Duda, pytając, czy w związku z tym nie powinniśmy przede wszystkim wykorzystywać posiadanych zasobów.
– Nie tylko z polskiego, ale także z europejskiego punktu widzenia, jednym z tych surowców, które są w stanie suwerenność przynajmniej wzmacniać, jest węgiel – powtórzył.
http://www.wyszperane.info/2015/11/22/duda-wegiel-to-element-suwerennosci-polski/
http://www.wyszperane.info/2015/11/22/ekspert-technologie-zgazowania-wegla-atrakcyjne-ekonomicznie/

We wszystkich False flag wykonawcy zostawiali jednak wyraźny podpis: „To humbug, to fałszywka”.
Zwykle w postaci czystego paszportu „terrorysty”, który to osobnik został rozerwany na strzępy czy wyparowany (WTC, Pentagon). Tak było też w Londynie, w Madrycie,  po rzezi w Charlie Hebdo, czy ostatnio, 13 listopada 2015 w Paryżu.
Ten paszport ma (dla bardziej skołowanych) – wskazać, kto powinien być uznany za winnego i kto za zbrodnię będzie karany. Kogo należy nienawidzić w Godzinie nienawiści, jak u Orwella w 1984.
Dla bardziej rozgarniętych zaś: ma ich zastraszyć, sterroryzować: Widzicie przecież, że to lipa! Mordę w kubeł, bo WŁADCA jest silny, bezkarny!
Często widziane trupy właśnie zastrzelonych ofiar nie pozostawiające krwi na chodnikach (przy Charlie Hebdo, ostatnio przy sali Bataclan) to nie niedoróbki. To głębsze, może działające przez podświadomość, terroryzowanie ewentualnych bystrzejszych i odważniejszych.
http://www.wyszperane.info/2015/11/21/zbrodnie-sygnaly-ich-ewolucja/

Niemieckie media rywalizowały ze sobą, które z nich przeżyje większą moralną i emocjonalną ekstazę. Prześcigały się w okazywaniu empatii i demonstrowaniu euforii gościnności, nie myśląc o przesycie, jaki mogą wywołać u odbiorcy. Triumfowała jednostronność, branie w ramiona przybyszy z odległych krajów szło w parze z bezwzględnym zerwaniem komunikacji z bliskim niemieckim sąsiadem, który jakoś nie chciał się cieszyć z nadchodzących zmian społecznych.
[  …  ]
Obecnie nie istnieje w Niemczech jedna partia państwowa posiadająca monopol władzy i informacji, ale korytarz opinii zawęża się w miarę jak partie stają się coraz bardziej nieodróżnialne od siebie. Funkcja większości dzisiejszych niemieckich dziennikarzy zbliża się do tej z NRD: zamiast relacjonować i analizować rzeczywistość sugerują opinie i propagują światopoglądy, grożą i instruują jak należy się zachowywać. Stałe powtarzanie absurdalnych opinii i argumentów ma przekonać odbiorcę, że absurdalne sytuacje są nieuniknione i normalne.
http://www.wyszperane.info/2015/11/23/gabis-w-arcanach-nr-125-powitajmy-uchodzcow-z-europy-zachodniej/

Cel jest niebywale ambitny. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w 2025 roku będziemy w stanie dojechać pociągiem z Londynu do Pekinu w zaledwie dwa dni!  Nowy Szlak Jedwabny jest największą inwestycją infrastrukturalną w historii! Zmienia on zasady funkcjonujące w geopolityce, które obowiązują na przestrzeni ostatnich 150 lat. Połączenie Europy i Azji lądowymi szlakami handlowymi, uniezależnia dziesiątki krajów od szlaków morskich, kończąc tym samym zależność od USA, które dominuje militarnie na oceanach.
http://www.wyszperane.info/2015/11/21/prawdziwe-znaczenie-nowego-jedwabnego-szlaku/

Facet niejednokrotnie trzymał 5 posad naraz, a brytyjskie gazety dzisiaj się dziwią, dlaczego on jest tylko czasem trzeźwy. Ktoś spyta, jak to się stało, że wielcy tego świata dawali  Junckerowi z kraju wielkości znaczka pocztowego  posady związane z przepływem tak wielkich pieniędzy i ważnych informacji? Otóż pracowity  Juncker , który 18 lat pełnił funkcję premiera Luxemburga , zmienił oblicze tego kraju w sposób radykalny. Na obrzeżach miasta Luxemburg, gdzie kiedyś dymiły huty i stalownie,  stoją dzisiaj betonowe budynki a w nich setki tysięcy szuflad czyli  „siedziby firm”, które nie życzą sobie płacić wygórowanych podatków w krajach, w których prowadzą realną działalność.  Tutaj mogą zapłacić 1% (albo i mniej) tego, co musiałyby zapłacić we własnym kraju.
http://www.wyszperane.info/2015/11/22/chlopcy-z-ferajny-czyli-wojna-z-polska-juncker-faymann-schulz-i-renzi/