To nie pierwszy raz, kiedy wypowiedzi wysokich unijnych urzędników bezpośrednio uderzają w Polskę. Martin Schulz, który teraz dopatruje się w naszym kraju „zamachu stanu”, kwestionując tym samym suwerenny wybór dokonany przez Polaków przy urnach, jeszcze niedawno groził Polsce użyciem siły, jeśli nie zgodzimy się na przyjęcie wymuszonej przez Unię liczby nielegalnych imigrantów.
Z jego inicjatywy już w styczniu 2016 roku Parlament Europejski debatować będzie nad rzekomym zagrożeniem dla demokracji, które po ostatnich wyborach miałoby unosić się nad Polską!
http://www.wyszperane.info/2015/12/22/stop-obcej-interwencji-w-wewnetrzne-sprawy-polski/

W oczekiwaniu na zarządzenie papieża dotyczące rozwodników żyjących w powtórnych związkach – o czym, dzieląc się, dyskutowali biskupi podczas dwóch sesji synodalnych – możemy już rzucić okiem na temat kolejnego synodu: „Żonaci księża” – pisze włoski watykanista, Antonio Socci.
„Wybór tematu należy do papieża, tak jak miało to miejsce w trakcie poprzednich synodów i jak będzie w przypadku następnego. Niezależnie od tego, co zaproponuje 14 kardynałów i biskupów z rady działającej w charakterze mostu łączącego kolejne zgromadzenia. A to, że żonaci księża będą tematem kolejnej dyskusji, można wywnioskować z różnych wskazówek”
http://www.wyszperane.info/2015/12/21/antonio-socci-kolejny-synod-zostanie-poswiecony-zonatym-ksiezom/

Jak człowiek jest trochę starszy, to widząc jakieś sytuacje potrafi rozpoznać przyczynę, lub sprawców. Czasem nawet „nieznanych sprawców”.
Obserwując to, co od pewnego czasu dzieje się w naszym kraju, a zwłaszcza w mediach, niezbyt słusznie określanych jako „nasze” mam wrażenie deja vu, czyli rozpoznaję ten sposób działania – żeby skończyć z wyrazami obcymi.
Po raz pierwszy widziałem to w latach 1980-81.
http://jacekbezeg.pl/2015/12/22/modus-operandi-sposob-dzialania/Wiceminister żeglugi śródlądowej chce, żeby transport wodny wrócił na Odrze na skalę międzynarodową. Może to kosztować do 20 mld zł. W najlepszych czasach dla odrzańskiej żeglugi, latach 70., rzeką płynęło ok. 14 mln ton ładunków rocznie. A teraz już prawie nic, ze względu na zły stan infrastruktury i brak inwestycji, które ustabilizowałyby głębokość rzeki. Przedsiębiorcy boją się wozić ładunki Odrą, bo nie mają pewności, czy barki np. nie utkną na mieliźnie.
http://takdlaodry.pl/odra-ma-byc-miedzynarodowa-wodna-autostrada/

W zasadzie chodzi o jedno zdanie po wysłuchaniu, którego nic już nie jest w moim świecie takie jak było. Tym jednym zdaniem była dla mnie informacja o tym, że starożytni Rzymianie pozwalali swoim niewolnikom posiadać broń. To człowiek, który z definicji nie był panem samego siebie miał prawo mieć miecz i użyć go w swojej obronie? A ja?
http://jacekbezeg.pl/2015/12/13/do-broni/Około 12 mld euro potrzeba na budowę polskiego odcinka szlaku wodnego Dniepr-Wisła, aby mógł on służyć transportowi towarów między Morzem Czarnym a Gdańskiem.
Chodzi o tzw. autostradę wodną E-40, która prowadziłaby z Gdańska w górę Wisły, następnie do Terespola i dalej przez Brześć do Prypeci, a potem Dnieprem do Morza Czarnego. Wodna trasa wykorzystywana do transportu towarów, pozwoliłaby na odciążenie dróg, zwiększenie przepływu towarów, a także przyczyniałaby się do rozwoju terenów przygranicznych Polski, Białorusi i Ukrainy.
http://takdlaodry.pl/powstalo-studium-wykonalnosci-szlaku-wodnego-dniepr-wisla/


Komentarz Tygodnia – 16.12.2015
http://www.wyszperane.info/2015/12/23/komentarz-tygodnia-16-12-2015/Martina Schulza niepokoi fakt, że kolejny z krajów Europy Środkowej próbuje wydobyć się ze strefy dominacji niemieckiej. Warto przypomnieć w tym kontekście wiernopoddańcze deklaracje Radosława Sikorskiego, czy miękką politykę Donalda Tuska wynagrodzonego fotelem przewodniczącego Rady Europejskiej
http://www.wyszperane.info/2015/12/22/gra-na-polskim-kompleksie/


Trzy miesiące – taki czas może spędzić w specjalnym ośrodku odosobnienia każdy, kto w Amsterdamie zostanie przyłapany na wypowiadaniu się negatywnie o homoseksualizmie i homoseksualistach.Na mocy decyzji rady miasta w jednej z dzielnic wybudowano ośrodek izolacji, w którym „homofob” ma zostać poddany reedukacji.Na specjalnych kursach wyszkoleni „eksperci” mają „wyleczyć” go z nienawiści
http://www.wyszperane.info/2015/12/21/homoseksualiscisojusznicy-petru-trzonem-manifestacji-kod/Obecna sytuacja to starcie bolszewickiej hołoty z patriotami. Te wszystkie KOD-y, te uliczne manifestacje organizowane „w obronie demokracji”, ci wszyscy „eksperci” – to wszystko już było i niczym się nie różni od wieców poparcia dla kolektywizacji wsi i nacjonalizacji cudzej własności.
Tamte też miały swoich uczestników, chociaż społeczeństwo nienawidziło nowego porządku z całej duszy. Ostatnie wydarzenia pokazują, że wszyscy KOD-owcy wciąż tkwią mentalnie w kołchozach swoich dziadków.
http://www.wyszperane.info/2015/12/20/bolszewicka-holota-kontra-patrioci-wciaz-jest-nasz-czas-czas-zwyciestwa-i-rozliczen/

Pod brukselską okupacją i narzuconą nam cenzurą politycznej poprawności panują ANTYPOLSKIE nastroje! Krytyka i drwiny z Polaków oraz Kościoła są synonimem „oświecenia” tudzież „postępu”… jednocześnie krytyka mniejszości, nawet najbardziej agresywnych, zboczonych i zepsutych – to rzekomy ”rasizm, antysemityzm, hitleryzm oraz homofobia”  taka postawa, jest DYSKRYMINACJĄ Tradycji oraz Tożsamości!
taka postawa degeneruje Naród Polski – TO JEST WŁAŚNIE ANTYPOLONIZM ORAZ RASIZM WOBEC BIAŁYCH! 
http://www.wyszperane.info/2015/12/20/prof-wolniewicz-o-pacholkach-zydow-ktorzy-zdradzili-polske/

Żyjemy w zdecydowanie ciekawych czasach. Polskie marki smartfonów to Krüger&Matz i GoClever. Polskie sklepy odzieżowe nazywają się Reserved, Cropp, La Mania i Big Star. Polska galanteria skórzana Gino Rossi. Z kolei na drugim biegunie mamy Bank Śląski, który jest holenderski, Polski Bus, który jest szkocki, czekoladki Wawel, które są niemieckie oraz tysiące innych polsko brzmiących nazw, które często nawet nie są u nas produkowane. Jak się w tym wszystkim połapać? Wystarczy pobrać naszą apkę na swojego smartfona
http://www.wyszperane.info/2015/12/19/sprawdzaj-co-jest-polskie-z-nasza-aplikacja-2/