Znana jest od starożytności Przysięga Hipokratesa. Każdy adept medycyny musiał ją składać przed dopuszczeniem do wykonywania zawodu lekarza. W niej zawarte są między innymi słowa „nie spędzę płodu”. To znaczy, że już starożytnym obcy był problem zaprzątający dziś jeszcze niektóre głowy: Czy płód jest człowiekiem i jako taki podlega ochronie? Czy też jako coś nieokreślonego, przypadkowy zlepek komórek, może być usunięty bez żadnych konsekwencji?
http://jacekbezeg.pl/2016/03/20/post-scriptum-do-poprzedniego/

Taka sytuacja powoduje, że Niemcy mogą kształtować poglądy i gusty Polaków, a także ich potrzeby. Jednak nie tylko. Zapewnia ona również doskonałe warunki niemieckiemu wywiadowi. Może on bez problemu inspirować określone treści. Szef niemieckiego BND w każdej chwili może skorzystać z łamów niemieckich mediów. Te, nawet jeśli są w prywatnych niemieckich rękach, zawsze podporządkowują się narodowym niemieckim interesom. M.in. dlatego w niemieckiej konstytucji istnieje zapis zakazujący sprzedaży niemieckich mediów w obce ręce. Dla Niemców media są zbyt ważnym narzędziem, aby się ich pozbywać. Niestety w Polsce jest zupełnie inaczej. Dlatego politycy PiS tak często podnoszą dziś sprawę repolonizacji polskich mediów. Idealnym rozwiązaniem byłoby skopiowanie niemieckiego ustawodawstwa dotyczącego mediów w Polsce. Nikt nie mógłby protestować.
http://www.wyszperane.info/2016/04/07/polska-na-celowniku-niemieckich-sluzb/

Analiza przeprowadzona przez rząd Węgier wskazuje, że w Europie istnieje około 900 stref „no go” – czyli takich, które w 100% kontrolowane są przez muzułmanów, a do których nie wchodzą zarówno obywatele o białym kolorze skóry, jak też – coraz częściej – policja.
http://www.wyszperane.info/2016/04/06/

„W sytuacji, kiedy Polska staje się przedmiotem bezpardonowych ataków ze strony unijnych polityków, a przewodniczący Parlamentu Europejskiego posuwa się nawet do grożenia jej użyciem siły, możliwość nieskrępowanego udziału służb państw ościennych w akcjach na terytorium RP staje się realnym zagrożeniem” – czytamy na protestuj.pl.
„Na mocy podpisanej przez Bronisława Komorowskiego ustawy o bratniej pomocy, zagraniczne służby uzyskały możliwość swobodnego działania na terytorium naszego państwa – łącznie z prawem do wwożenia do Polski oraz wykorzystywania własnej broni palnej i amunicji, a także do stosowania środków przymusu bezpośredniego” – podają szokujące szczegóły przepisów autorzy protestu.
„W trosce o bezpieczeństwo i suwerenność naszego kraju apeluję o jak najszybsze podjęcie tematu. Jako że do Marszałka Sejmu został już zgłoszony projekt uchylenia tej skandalicznej ustawy, Wasze działania w tym kierunku powinny być szybkie i zdecydowane. Liczę, że okażą się Państwo wierni obietnicom składanym w trakcie kampanii wyborczej” – kończy się apel, którzy możemy podpisać TUTAJ.
http://www.wyszperane.info/2016/04/05/odrzucmy-prawo-o-legalnej-obcej-interwencji/

Prawie każdy ma znajomego bliższego lub dalszego, któremu pękła w czasie jazdy tylna opona, a więc wszyscy wiedzą, że mało wprawny kierowca mógłby nawet takie zdarzenie przeoczyć. Nie mogło ono być powodem „wywijania piruetów” na szosie jakie widzieliśmy na filmie. Mówię o zwykłym samochodzie, ze zwykłymi oponami, a nie o pojeździe superbezpiecznym jakim ma być pojazd prezydenta. Ludzie zadają też sobie inne pytania: „Dlaczego starych opon nie założono do któregoś z pojazdów ochrony, a tylko do pojazdu osoby chronionej?” oraz „Dlaczego przedmiot leżący na drodze nie uszkodził opony przedniej tylko tylną?” i „Dlaczego tego przedmiotu nie znaleziono?”
http://jacekbezeg.pl/2016/04/04/list-otwarty-do-prezesa-pis/

Od minuty 4.18 pokazane są informacje dziennika  iTelé, podczas których reporter mówi − „Napięcie jest maksymalne, terroryści są zabarykadowani i prawdopodobnie uzbrojeni”. Następnie widać jak ktoś wychodzi z budynku i  znajdując się dosłownie kilka centymetrów od policjantów, zaczyna uciekać. Mężczyzna ma na głowie biały miękki beret. Policja strzela do niego z odległości kilku metrów i wydaje się, że rani go w nogę.
http://i1.wp.com/www.maurizioblondet.it/wp-content/uploads/2016/04/abdeslam-shot_3598480b.jpg?resize=150%2C150
Wystarczy ujrzeć tą scenę, aby zdać sobie sprawę z absurdu. Z jakiego powodu Salah Abdeslam próbował uciekać zamiast poddać się z podniesionymi rękami?  Czy wyobrażał sobie, że jest w stanie ulotnić się, mając policjantów metr od siebie?  Ktoś myślący w podobny sposób ma być „mózgiem zamachów”?
Ale  być może pytanie powinno być inne, a mianowicie czy osoba w białym berecie to rzeczywiście Salah Abdeslam?  Policja po schwytaniu go ponownie wkłada mu na głowę beret – zakrywając w ten sposób twarz. Podczas prowadzenia go do samochodu – agenci wyraźnie zasłaniają Salaha uniemożliwiając przyglądnięcie się mu. Czemu? Czy nie dlatego, ze twarz Abdeslama jest aż za bardzo znana, jako że jego fotografia została opublikowana we wszystkich mediach?
http://www.wyszperane.info/2016/04/06/aresztowanie-abdeslama-inscenizacja-kierowana-przez-bardzo-przecietnego-rezysera-i-ze-zlym-aktorem/

Prawo i Sprawiedliwość wraca do projektu sprzed 25 lat. Chce wybudować Kanał Śląski, łączący Wisłę z Odrą. Na inwestycję wartą ponad 10 mld zł ma zrzucić się m.in. Unia Europejska i firmy prywatne. Kanał mógłby się okazać ratunkiem dla górnictwa i dużym impulsem rozwojowym całego Śląska. Pozwoli też odciążyć transport kolejowy i drogowy, do czego zmusza nas Unia Europejska.
Ministerstwo Gospodarki Morskiej prowadzi konsultacje w sprawie rozwoju żeglugi śródlądowej w Polsce. Rząd chce udrożnić polskie rzeki, co może kosztować budżet w ciągu 15 lat około 60 mld zł. Ponad 10 mld zł pochłonie planowana budowa Kanału Śląskiego, łączącego Odrę i Wisłę.
Inwestycja według obecnych planów ma mieć 93 km. Z rozpatrywanych czterech wersji przebiegu kanału wybrano tzw. wersję południową, przebiegającą przez Rybnicki Okręg Węglowy. Rząd tym samym wraca do projektu sprzed 25 lat.
http://takdlaodry.pl/kanal-slaski-rzad-polaczy-wisle-z-odra/

Kościół organizuje bardzo wiele rodzajów aktywności w każdej grupie wiekowej – dzieci, młodzież, małżeństwa, całe rodziny, osoby starsze, samotne, neofici, a nawet osoby innych wyznań chcące poznać wiarę katolicką mogą znaleźć przy kościołach swoje miejsce. To duży problem dla wrogich środowisk zewnętrznych. Największą przeszkodą w walce o ludzką duszę i umysł jest towarzystwo, które go otacza. (Dokumenty i zalecenia masońskie już z XVIII wieku nakazują doprowadzenie do wyrwania systemu edukacji spod wpływu Kościoła i rodziców, posyłanie dzieci do szkół już od 6 roku życia, najlepiej z internatem, by całkowicie zmienić środowisko na takie, które instaluje odpowiednio sfabrykowany „system wartości” wedle życzenia elit. Brzmi znajomo?).
http://www.wyszperane.info/2016/04/05/6-powodow-dlaczego-kosciol-katolicki-jest-tak-przesladowany-i-znienawidzony/

Historia uczy także i naszych nieprzyjaciół. Niestety. Dlatego kiedy pojawił się w Kościele kapłan, który jak niegdyś Joanna d`Arc potrafi porwać ludzi do modlitwy, ale i do walki. Sprawić, że nie tylko krzyczą „Bóg, Honor i Ojczyzna”, ale i pokornie proszą „Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko”.
Kiedy to zobaczyli, zadrżeli ze strachu, a potem postanowili go zniszczyć.
Czy możemy im na to pozwolić?
http://jacekbezeg.pl/2016/02/19/sila-narodu/

Dzisiaj na naszych oczach następuje w Niemczech podział hitleryzmu na dwie części – złą, przypisaną Austriakowi Hitlerowi i dobrą, która bierze początek w buduarze Niemca Goeringa. Proszę bardzo oto dowód – najnowszy teledysk promujący społeczeństwo multikulti. http://www.piens.pl/miliony-wejsc-i-satanistyczne-przeslanie-multikulti-niemiecka-armata-propagandowa-be-deutsch/
Jak widzimy, opcji – a ja nie chcę multikulti, nie jestem żadnym faszystą – nie przewidziano. Można być tylko za albo przeciw. Przeciw są rzecz jasna ci źli, czyli Albert Speer, Adolf Hitler, Beata Szydło i kilka jeszcze innych osób, które się tam przewijają w tym teledysku ukazane w tonacjach szarych i nieciekawych. Co innego zwolennicy multikulti, oni są kolorowi, mają rowery, wśród nich są niepełnosprawni, a także dwóch duchownych, rabin i pastor. Ktoś powie, że nie ma Goeringa. No nie ma, ale ten pastor nosi pod sutanną pończochy. Ja się zastanawiam po co? Czy to jest jakiś wymóg w tym społeczeństwie multikulti, że faceci z siwymi głowami, w sukniach duchownych noszą te kabaretki?
http://www.wyszperane.info/2016/04/05/niemiecki-ksiadz-w-ponczochach/

To samo, to znaczy podział na nic nie znaczące państewka, może spotkać w najbliższym czasie Ukrainę. Uważny obserwator wydarzeń na Ukrainie mógłby mieć  sporo wątpliwości dotyczących zarówno przebiegu samych wydarzeń jak i intencji miłośników wolności  pragnących oddać swój kraj pod opiekę UE.  W relacjach z Ukrainy też wielokrotnie rozpoznawałam te same zdjęcia jako ilustrację zupełnie różnych akcji ale, aby nie popadać w paranoję  tłumaczyłam to sobie lenistwem i nierzetelnością dziennikarzy, którzy szukając ilustracji dla opracowywanego materiału wyciągają z archiwum pierwsze lepsze zdjęcia.
Kilka dni temu wszyscy  widzieliśmy video pokazujące eksplozję na lotnisku w Brukseli, oraz słyszeliśmy dramatyczne relacje dziennikarzy. Video jest jednak fałszywe. Dotyczy zamachu, który miał miejsce na lotnisku Domodiedowo (Аэропорт Домоде́дово), w Moskwie w roku 2011. Aby nie być gołosłowną podaję link do strony, na  której narrator włoski porównuje oba filmy.
https://www.youtube.com/watch?v=CjQzmG1WdDc
Czy ktoś przy zdrowych zmysłach uwierzy, że leniwi dziennikarze wyszperali w archiwach zdjęcia zamachu moskiewskiego, bo lepiej niż zdjęcia autentyczne pasowały jako ilustracja wydarzeń w Brukseli?
http://www.wyszperane.info/2016/04/04/tak-jest-jak-sie-panstwu-zdaje/

W tym samym czasie, gdy polski rząd ogłaszał zamiar odbudowy części międzynarodowego szlaku wodnego E 30, niemieccy ekolodzy zaczęli swoje protesty. Tymczasem rząd federalny intensywnie rozbudowuje inną drogę wodną – E 20, która biegnie z Czech przez Łabę aż do portu w Hamburgu, a poprzez sieć licznych kanałów, także do innych niemieckich portów. Pomimo, że także na wielu odcinakach niemieckiej Łaby napotkać można na liczne okazy unikalnej fauny i flory, żaden niemiecki ekolog nie prowadzi kampanii protestacyjnej skierowanej przeciwko przebudowie tego szlakowi śródlądowego.
Niemieckie media z zadowoleniem informowały, że to właśnie Hamburg staje się głównymi drzwiami na świat dla Czech.
http://takdlaodry.pl/protest-niemieckich-ekologow-zawsze-w-interesie-niemieckiej-gospodarki/

O ile mi wiadomo, życie żadnego nieboszczyka, nawet tak majętnego, jak „pana doktora Jana”, czyli pana doktora Jana Kulczyka nie zostało wycenione tak wysoko, jak życie klaczy Pianissimy. Zmusza to nas do rewizji propagandowej tezy, jakoby życie ludzkie stanowiło wartość najwyższą.
W propagandę powinni wierzyć inni – ale nie my! Jakby tego było mało, w marcu padła klacz Preria, no a teraz – kolejna klacz Amra. Oficjalną przyczyną tych zgonów był skręt jelit, ale czy przypadkiem jelita tych klaczy nie skręciły się aby z żalu na wieść o dymisjach prezesów stadnym, no i przede wszystkim – na wieść o dymisji pani Anny Stojanowskiej? Wiadomo, że zwierzęta, a konie w szczególności przywiązują się do ludzi, a zwłaszcza – do prezesów stadnin i inspektorów do spraw hodowli, których instynktownie uważają za swoich dobroczyńców. Nic zatem dziwnego, że niespodziewane i brutalne dymisje wywołały nie tylko falę krytyki, ale również – ataki nieutulonego żalu wśród koni, a zwłaszcza – wśród klaczy, które najwyraźniej odczuwają takie rzeczy silniej od ogierów.
W tej sytuacji skręt jelit z żalu jest rzeczą jak najbardziej naturalną. Niestety rząd w swojej zatwardziałości zamyka oczy na fakty oczywiste i pan minister Krzysztof Jurgiel zawiadomił prokuraturę, by ta sprawdziła, czy seria tajemniczych zgonów klaczy nie jest przypadkiem efektem działania osób trzecich.
http://www.wyszperane.info/2016/04/04/meczenstwo-klaczy-amry/

Idziemy tam, bo mamy nadzieję, że NOWA Pani Premier znajdzie czas dla nas, bowiem Pani Premier Kopacz nigdy go dla rolników nie miała. Chcemy Panią Premier OSOBIŚCIE zapoznać z NASZĄ  propozycją ustawy o sprzedaży żywności przez rolników (*). Ustawa ta została napisana przez nich w szerokiej konsultacji z konsumentami i niestety od dwóch miesięcy jest w sejmowej  zamrażarce . Tymczasem kolejny sezon dla rolników już za pasem!
[  …  ]
Żywność dobrej jakości na naszych stołach jest PODSTAWĄ ZDROWIA całego narodu. Chcemy mieć łatwy dostęp do takiej żywności od polskich rolników. Domagamy się szybkiego wprowadzenia powyższej ustawy w życie, bez krępowania drobnych i średnich rolników przepisami sanitarno-epidemiologicznymi i innymi, stworzonymi w zamyśle dla  przedsiębiorstw sektora spożywczego, a nie dla małego, przydomowego, sezonowego przetwórstwa własnego surowca.
.http://www.wyszperane.info/2016/04/02/koszyk-wiejskiej-zywnosci-na-sniadanie-dla-pani-premier/

W roku 1939 Hallstein opracował wystąpienie o tytule „Na temat podboju”, w którym w szczegółowy sposób opisywał plany późniejszej organizacji krajów ujarzmionych przez Niemcy. Miały one być – wg. Hallsteina – pod całkowitą kontrolą niemiecką – tj. przez hitlerowskie Niemcy miało być kontrolowane ich prawo cywilne, prawo karne, prawo gospodarcze jak również  wszystkie przepisy administracyjne. Ponadto  należało wprowadzić w życie także prawo „Blut und Ehre”  dla wyrażenie niemieckiej supremacji we wszystkich sektorach życia społecznego.
http://www.wyszperane.info/2016/04/02/walter-hallstein-czyli-ponury-rodowod-unii-europejskiej/

Wojny w Afganistanie i Iraku już kosztowały życie 4 mln ludzi [4]. Wojny te przedstawiono Radzie Bezpieczeństwa jako niezbędne kontrataki podejmowane w „uprawnionej obronie”, ale akceptuje się dziś, że wojny były zaplanowane na długo przed 11 września, w znacznie szerszym kontekście „przebudowy większego Bliskiego Wschodu”, i że powody podane ich wszczęcia były w rzeczywistości fabrykacjami propagandowymi.
Powszechną mądrością dziś jest uznawanie ludobójstw popełnionych przez europejski kolonializm, ale rzadko znajdą się tacy, którzy przyjmą liczbę 4 mln ofiar, pomimo badań naukowych poświadczających jej dokładność. Jest tak dlatego, że nasi rodzice byli „źli”, a my jesteśmy „dobrzy”, i nie możemy brać udziału w tych okrucieństwach.
Powszechną praktyką jest szydzenie z biednych Niemców, którzy zachowali zaufanie do swoich przywódców hitlerowskich do samego końca, a o zbrodniach popełnionych w ich imieniu dowiedzieli się dopiero po klęsce swojego kraju. Ale my robimy dokładnie to samo. Utrzymujemy zaufanie do naszego „dużego brata”, i nie chcemy wiedzieć o zbrodniach w które nas wmieszał. Nasze dzieci z kolei na pewno będą szydzić z nas…
http://www.wyszperane.info/2016/04/02/ue-slepa-na-strategie-militarna-ameryki/

„Plan KE” miał rozwiązywać „nabrzmiałe problemy państw i uchodźców” ale co konkretnie, to nie podali. Zresztą już 22 marca nie trzeba było tłumaczyć niczego, bo pojawiły się znacznie ciekawsze informacje. Praktycznie „wybuchowe”.
Tymczasem tego samego dnia tj.  21 marca 2016 r. kiedy portal TVN24 podawał informacje o tym, jak to Komisja Europejska uzgodniła w Brukseli  te słynne „pieniądze za ludzi” z panem  prezydentem Recepem Tayyipem Erdoganem, to w niedalekim Dreźnie w trakcie manifestacji organizacji/partii PEGIDA  pani Tatjana Festerling podała do publicznej wiadomości rewelacje na temat prawdziwego pochodzenia pomysłów zawartych w porozumieniu KE z Turcją  oraz rzuciła oskarżenie, iż Kanclerz Niemiec Angela Merkel dała Komisji Europejskiej do realizacji „zmodyfikowany plan” zaprezentowany w wersji pierwotnej  26 września 2015 r. przez George’a Sorosa na jego stronie internetowej. TEGO George’a Sorosa. Filantropa.
http://www.wyszperane.info/2016/04/04/soros-merkel-erdogan-i-gerald-knaus-czyli-kto-zarzadza-uchodzcami-i-nami/

podejście Unii Europejskiej do sprawy ziemi w Polsce nacechowane jest całkowitą bezwzględnością, egoizmem i pogardą wobec Polaków. W tej sprawie Unia odkrywa swoje prawdziwe oblicze: oblicze kolonizatora, oblicze wroga
http://www.wyszperane.info/2016/04/01/walka-o-ziemie/

Niejeden redaktor
O ile
nie myli mnie wzrok,
zwykł Wielkanoc obchodzić
przez okrągły rok…
Bo zamiast informować
co się w świecie dzieje
wciąż robi sobie jaja
albo wodę leje
http://www.wyszperane.info/2016/04/01/na-smigus-dyngus/

Będziemy wtedy wytwarzać u Niemca, wydobywać u Ruska, robić lody dla Jankesa (nie mylić z produkcją) lub liczyć dla Żyda. Przez działania głupców, oportunistów oraz zwykłych zdrajców dzisiaj polskiego przemysłu i handlu jest już mało. Wspierajmy na ile można naszymi portfelami tę pozostałą jeszcze resztę, aby polska produkcja przetrwała i odrodziła się.
Mało kto i w małym zakresie ma możliwość kupowania bezpośrednio od polskich rolników lub robienia zakupów w małych sklepach bazujących na lokalnych producentach i spółdzielniach. Ponieważ polski handel został również zniszczony, zdecydowana większość Polaków zwłaszcza w miastach robi zakupy w zagranicznych sieciach handlowych, marketach wielkopowierzchniowych (zdecydowanym liderem jest Biedronka), w których mamy również zalew obcej produkcji, niekoniecznie zagranicznej.
http://www.wyszperane.info/2016/04/04/poznajcie-pole-zaczalem-z-nia-chodzic/Szeroko znane było też doprowadzenie do bankructw krajowych producentów karetek pogotowia. Ambulanse z Polski wygrywały z zagraniczną konkurencją do czasu, gdy minister Kapica zmienił interpretację przepisów, uznając, że karetka jest zwykłym samochodem osobowym, i zażądał zapłacenia 15 mln zł zaległej akcyzy. Kwota była wysoka, bo karetki są drogie i mają zazwyczaj duże silniki, co sprawia, że akcyza wynosi 18,6 proc. wartości auta.
http://www.wyszperane.info/2016/04/02/​ polscy-przedsiebiorcy-mieli-go-serdecznie-dosc-teraz-dostal-niezla-posadke/