Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie – niepokojąca mozaika w ołtarzu głównym

Nowo zbudowane łagiewnickie Sanktuarium Jana Pawła II nie wrosło jeszcze strukturę zabytkowego Krakowa. Myślę, że mogą być z tym pewne problemy.

Wygląd prezbiterium jest oczywiście modernistyczny. Treści zawarte w zdobiącej je mozaice odczytywane są bardzo różnie. Bardzo proszę, aby przed przejściem do dalszej części przyjrzeć się jej dokładnie i spróbować zrozumieć jej wymowę.

Z zewnątrz świątynia ta wygląda trochę niekonwencjonalnie.

foto. z http://lovekrakow.pl/aktualnosci/koniec-izolacji-centrum-jana-pawla-ii_8557.html

Trudno powiedzieć jak nazwać ten styl. Z całą pewnością zwraca na siebie uwagę.

Ale wróćmy do wnętrza.

Teraz chyba już masz jakieś podejrzenia. Może nawet już wiesz “Co artysta miał na myśli?” budując taki kościół.

Pod adresem http://cudajezusa.pl/swiadectwo-maryi-szok-bestia-o-dwoch-rogach-podobna-do-baranka-to-masoneria-koscielna-opracowuje-plan-zalozenia-jednego-powszechnego-kosciola-ekumenicznego-czesc-iii/

znajdujemy następującą interpretację mozaiki umieszczonej nad ołtarzem głównym

Jak to jest możliwe? Jezus Chrystus Wywalony z Krakowskiej świątyni? ” Sanktuarium JP II” Krzyż do góry nogami? Masoneria Kościelna stała się faktem. Maryja wzywa do modlitwy i nawrócenia Naród Polski.

zdjęcie Youtube.

W prezbiterium jest krzyż do góry nogami, potwór, który zjada Jezusa i Jego Kościół Katolicki, jedyny apostolski, Jezusa wyrzucono brutalnie i usunięto z centralnego miejsca wraz z Tabernakulum, a w Jego miejsce ustawiono trony, ku chwale ludzkiej, żeby człowiek był w centrum. Masoneria ma bluźnić Bogu. Polska i Kraków się na to godzi, a szatan się śmieje z Polaków. Bo wchodzi już także do polskiego Kościoła.

sanktuarium-jpii

Gdzie się podział Jezus w Najświętszym Sakramencie w Tabernakulum? Gdzieś z tyłu, wyrzucony, niechciany, na marginesie. Cierpi nadal tam z tyłu, ponownie wyśmiany, tak jak skarżył się O. Pio lub Siostrze Faustynie. Trzeba modlić się gorąco za polskich hierarchów, kapłanów – jest ich wiele dobrych, gorliwych – aby byli czujni, nie spali, obudzili się z letargu.

Odmów 1 koronkę do Bożego Miłosierdzia aby polscy kapłani się obudzili. O tym mówi Maryja w Akita, Fatimie, La Salette, prosi i upomina kapłanów. Piętą Dziewicy są kapłani, to ta jedna trzecia gwiazd którą smok powala na ziemię. Trzeba jeszcze więcej modlitwy i ofiary. Czyżby nasi kapłani zapomnieli ? Że dla Maryi centrum jest Jezus i wymaga Ona tego od pokoleń aby Jezus był centrum także w świątyni. Jezus już wiele razy o tym przypominał i upominał.

Więcej na ten temat poszukaj pod powyższym adresem.

Pod adresem  http://przewodnicypokrakowie.pl/sanktuarium_sw_jana_pawla_ii.php

znalazłem inny opis

Mozaika w  ołtarzu głównym ukazuje scenę  Pokłonu Trzech Króli przed Jezusem i Maryją w obecności św. Jana Pawła II. Poniżej ukazano  Jezusa podającego ręce Adamowi i Ewie i wyciągającego ich z paszczy demona. Paszcza demona zablokowana jest przez poprzeczną belkę krzyża.

Wydaje się, że budowniczowie tej świątyni byli jednak bardzo oddaleni od Kościoła Rzymsko Katolickiego i nie za bardzo rozumieli co czynią.

Gdzie w tym czasie byli nasi kapłani?