Prezes Fundacji Otwarty Dialog usłyszała niewygodne pytania. Krzyczała do dziennikarza: Czy Pan nie rozumie polski język?

Reporter programu „Minęła 20” Łukasz Sitek, który próbował uzyskać od prezes Fundacji Otwarty Dialog wyjaśnienia na temat finansowania organizacji spotkał się z ostrą reakcją samej zainteresowanej. Nie chcąc odpowiadać na pytania Lyudmyla Kozlowska zaczęła łamaną polszczyzną pytać dziennikarza: „Czy Pan nie rozumie polski język?”. A wszystko przed kamerami. Film z tego zajścia stał się hitem internetu.

Media informowały już, że Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog jest autorem instrukcji „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!”. Pojawiła się ona w internecie i zawierała informacje co robić, aby obalić polski rząd.

Bartosz Kramek jest członkiem rady wspomnianej fundacji. W jej radzie zasiada też mec. Jacek Świeca, biznesowo powiązany z gen. Markiem Dukaczewskim, byłym szefem WSI i prezesem Stowarzyszenia „Sowa”, które zrzesza byłych oficerów WSI. Z kolei prezesem Fundacji Otwarty Dialog jest Lyudmyla Kozlowska, prywatnie żona Kramka.

W rozmowie z reporterem programu „Minęła 20” Bartosz Kramek tłumaczył swoją obecność na kontrmanifestacji organizowanej przez Obywateli RP. Jego zdaniem sytuacja w kraju „idzie w złym kierunku”.

– Znamy to z Ukrainy, Białorusi, Rosji. Demokracja w Polsce jest zagrożona. Przyszedłem na kontrmanifestację Obywateli RP, wspieram ich i czuję się z tego dumny. Ważne jest to, co się dzieje tu i teraz, a teraz demokracja jest zagrożona przez Jarosława Kaczyńskiego – mówił Kramek.

https://www.youtube.com/watch?v=Ys3ZwwoWS0s

Gdy Reporter programu „Minęła 20” Łukasz Sitek zaczął dopytywać o fundusze Fundacji Otwarty Dialog, do rozmowy włączyła się żona Kramka, Lyudmyla Kozlowska.

–  Chcemy wiedzieć skąd te pieniądze pochodzą? – pytał dziennikarz.
– Czy Pan nie rozumie polski język? – odparła łamaną polszczyzną oburzona Kozlowska.
– Doskonale rozumiem – skwitował dziennikarz.

Pytany o działania Kramka i jego żony oraz ich zaangażowanie w antyrządowe protesty, redaktor naczelny tygodnika „Gazeta Polska” podkreśla, że „walczą oni o pokój, jak o pokój walczyli bolszewicy”.

– To są brednie. Gdyby w  Polsce były ograniczenia wolności słowa to Bartosz Kramek nie mógłby mówić tego, co mówi i nie mógłby demonstrować.  Rozczuliła mnie informacja, że mają kontrolę skarbową. Ja kontrolę skarbową mam niemal codziennie w różnych spółkach.  To oczywiste, że trzeba sprawdzić, kto finansuje organizację wzywającą do obalenia polskiego rządu. Państwo musi wiedzieć takie rzeczy Jeśli wszystko jest w porządku, to czego się obawiają?  Ich cel jest jeden. Doprowadzić do skłócenia Polaków i obozu władzy. Jeżeli chodzi o miesięcznice, to odbywały się one od 7 lat. Trzeba być wyjątkową kanalią, żeby komuś przeszkadzała chwila modlitwy. Oni mogą robić to, co robią wcześniej lub później. My od siedmiu lat przychodziliśmy zawsze w to samo miejsce w tym samym czasie – mówił na antenie TVP Info Tomasz Sakiewicz.

 CZYTAJ WIĘCEJ: Kto stoi za Fundacją Otwarty Dialog? Wychodzą na jaw kolejne fakty

3 thoughts on “Prezes Fundacji Otwarty Dialog usłyszała niewygodne pytania. Krzyczała do dziennikarza: Czy Pan nie rozumie polski język?

 1. Pani poseł Gosiewska w swoim patryjotycznym zapale złożyła swój podpis pod apelem o zmianę nazwy jednej z ulic Warszawy:

  “22 lutego, w drugą rocznicę krwawych wydarzeń w Kijowie pracownicy Fundacji Otwarty Dialog wraz z przedstawicielami grupy inicjatywnej złożyli w warszawskim Biurze Geodezji i Katastru wniosek o zmianę nazwy odcinka ul. Spacerowej na ul. Bohaterów Majdanu
  Pod apelem podpisało się około 200 dziennikarzy, polityków i działaczy organizacji pozarządowych. Wśród nich m.in. Janusz Onyszkiewicz, Małgorzata Gosiewska (PiS), Marcin Święcicki (PO), Sławomir Sierakowski, Natalia Panchenko.”

  Ogólnie, pani poseł Gosiewska jest bardzo aktywnie współpracuje z Fundacją Otwarty Dialog.
  Jest bardzo otwarta na sprawy ukraińskie…
  Gorzej z polskimi.
  Na tym odcinku pani poseł już taka wyrywna nie jest!

  http://odfoundation.eu/szukaj/tg.gosiewska,p.2

  1. Dzięki za wyjaśnienia i uzupełnienia. Dobrze, że jest ktoś kto się w tym wszystkim wyznaje.
   Tak różnorodne stopnie świętości posiadają te wszystkie osoby, że po prostu się w tym gubię.
   Dobrze, że jest Putin i to całe KGB. Wystarczy tylko się zapytać, czy danego gościa lubią czy nie i jak bardzo.
   Potem mnożymy przez “-1” i wiemy co myśleć o człowieku.

 2. Oj, tam, oj tam!
  Panie Jacku toż to kłótnia w rodzinie!

  Fundacja Otwarty Dialog powstała by w krajach postsowieckich wzniecać kolorowe rewolucje, na wzór Guzińskiej Rewolucji Róż
  Osłabiać Rosję z każdej strony.
  I nikomu z naszych prawicowych duszeniek do głowy by nie przyszło, że przyjaciel Polski, pan Soros ze swoimi fundacjami jak:
  Fundacją Batorego
  Polonia Aid Foundation Trust
  Free Speech Foundation ( w których nauki pobierał sam pan Cenckiewicz)
  Swoim brudnym paluchem wskaże na Polskę w PISowskiej odbudowie!
  …nooo kto by pomyślał!

  Jeszcze nie tak dawno posłowie z tej nad wyraz prawicowej partii pstrykali sobie focie z przedstawicielami tej fundacji, zapraszali ich do Sejmu RP i wspólnie popijali kawusię.

  “17 maja br. przedstawiciele Fundacji Otwarty Dialog wspólnie z grupą samorządowców i aktywistów z Ukrainy odwiedzili Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz spotkali się z Panią Poseł Sejmu RP – Małgorzatą Gosiewską.
  Wizyta ta odbyła się w ramach projektu “Europa na własne oczy”, organizatorami którego są Instytut Edukacji Politycznej, Fundacja Otwarty Dialog, Konrad Adenauer Stiftung Ukraine oraz Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA koło w Tychach”

  http://odfoundation.eu/a/7584,wizyta-w-sejmie-rp-ukrainskich-dzialaczy-i-dziennikarzy

  Że nie wspomnę o spotkaniach czy marszach z przedstawicielami
  ” polskiej prasy patriotycznej”
  Zazwyczaj inicjatorem spędowisk był niezastąpiony red Sakiewicz ze swoją trzódką

  “Środowisko „Gazety Polskiej”, chcąc uczcić m.in. ofiary sowieckiej agresji na Polskę, demonstrowało wczoraj pod ambasadą Federacji Rosyjskiej wespół ze znaną apologetką ludobójczej UPA, Natalią Panczenko z Ukrainy, która kieruje inicjatywą EuroMajdan Warszawa”

  http://kresy.pl/wydarzenia/skandal-pod-ambasada-rosji-gazeta-polska-demonstruje-ramie-w-ramie-z-apologetka-upa-video/

  Nie wiem czy Pan Jacek poszukiwał ?!
  Inicjatywa EuroMajdan Warszawa jest najmłodszym dzieckiem Fundacji Otwarty Dialog

  http://odfoundation.eu/szukaj/tg.euromajdan-warszawa

  Chciało towarzystwo EuroMajdanu w Warszawie no to go mają!
  W nieco zmienionym składzie aktorskim.
  Co nie wpływa na znaczne różnice, prawda?
  Pozdrawiam.

Comments are closed.