Andrzej Duda

Nathaniel napisał, że Duda “spoliczkował kadrę Wojska Polskiego” odmawiając nominacji generalskich i admiralskich 46 płk i komandorom. Przykro to pisać, ale termin “spoliczkował” jest trafny. Argumentacja BBN i KPrez że odmówiono nominacji, bo nie dokończono prac nad strukturą dowódczą WP jest wprost śmieszna. Większość nominowanych miała zasługi w swej dotychczasowej pracy na różnych stanowiskach dowódczych, ale nie będa przecież aspirować (wszyscy) do stanowisk w nowej strukturze dowodzenia. To przecież oczywiste. Odwalenie WSZYSTKICH nominacji to absurd, chyba podpowiedziany PAD przez ludzi z BBN, a nie realna ocena pracy oficerów, którym odmówiono wężyków generalskich.

Ale spoliczkowano nie tylko starszych oficerów, którzy mieli otrzymać nominacje generalskie. Dziś w TVP oglądałem promocję absolwentów WAT, młodych oficerów WP, którzy są przyszłością naszej armii. Przysięgali, odbierali uderzenie szablą w ramię od dców WP – stary piękny rycerski obyczaj. I na koniec wezwano do wystąpienia prymsów rocznika, którzy miali otrzymać nagrody. Wystąpiło trzech młodych ppor, honorową szablę dla prymusa rocznika 2017 WAT  W IMIENIU PREZYDENTA wręczał doradca PAD prof Zybertowicz. Dwie nagrody rzeczowe dla viceprymusów wręczał szef MON Macierewicz i rektor-komendant WAT. Odmawiając nominacji generalskich PAD spoliczkował starszych ofcerów WP, wysyłając na uroczystość promocji absolwentów WAT tylko doradcę , PAD spoliczkował młodych oficerów WP. Prof. Zybertowicz mimo swych intelektualnych zalet (które bardzo cenię) jest postacią niewspółmierną w stosunku do szefa MON i rektora WAT.  Odebrałem ten spektakl fatalnie. A jak odebrali go młodzi oficerowie WP? Jako demonstracyjny FOCH Adriana, och. przepraszam – prezydenta RP i Zwierzchnika Sił Zbrojnych RP? Czy o to chodziło podszeptywaczom w otoczeniu PAD? Wygląda że nie tylko “w otoczeniau”, ale na Czerskiej).

Dla młodych oficerów, promocja, jest jednym w najważniejszych wydarzeń w ich karierze zawodowej. A tu prosze, KPrez i BBN przysyła na promocje DORADCĘ Prezydenta RP. DORADCĘ. Jeśli podszeptywacze z BBN mieli nadzieję, że ten FOCH przysporzy zwolenników dla PAD wśród młodych oficerów WP i żołnierzy – to się GRUBO MYLI. Efekt będzie wręcz odwrotny.

Mam jeszcze nadzieję, przyznaję coraz mniejszą, że AD jest Prezydentem RP a nie Adrianem.

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/traczew/durna-demonstracja

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle – blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.