Tego zapewne nikt się nie spodziewał. Turcja ostrzegła Polskę i wskazała realne zagrożenie dla naszego kraju, twierdząc że to dużo bardziej niebezpieczne niż ISIS.

Tureckie władze przestrzegają polski rząd przed organizacją Fethullaha Gülena oraz przed szkołami, które działają na terenie Polski.

Te doniesienia zostały potwierdzone w rozmowie z “Rzeczpospolitą” przez Jerzego Haszczyńskiego.

Fethullah Gülen to turecki islamski kaznodzieja mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych. Erdogan twierdzi, że ten sam osobnik odpowiada za organizację puczu w Turcji.

Tureckie władze przekonują że, Gülen stoi na czele wyjątkowo niebezpiecznej organizacji terrorystycznej, którą cechuje niestandardowy tryb działania.

Organizacja terrorystyczna Fethullaha Gülena w niczym nie przypomina innych znanych nam organizacji terrorystycznych. Oni najpierw otwierają szkoły, zakładają organizacje pozarządowe. Potem usiłują przeniknąć do różnych struktur, takich jak ministerstwo spraw zagranicznych, wywiad i gdy urosną w siłę, to wtedy zaczynają działać, na przykład przeprowadzają pucz. Wiemy, że w Polsce również działają, mają uniwersytet, mają szkoły. I nie chciałbym, żeby wprowadzało państwa w błąd to, że prowadzą dialog z Kościołem, organizacjami pozarządowymi, czy są blisko MSZ czy wywiadu. Każdą informację, którą uda im się tutaj uzyskać z cennego źródła, są w stanie sprzedać, a przede wszystkim ją raportują do Pensylwanii, gdzie znajduje się ich przywódca Fethullah Gülen.

Tureckie władze są przekonane, że na terenie Polski działa wielu gülenistów, jednak nie są w stanie określić ilu dokładnie. Ze stanowczością twierdzą jednak, że szkoły “produkujące” nowych żołnierzy już prężnie działają na terenie polski. W tej sprawie poinformowali polski rząd.

Organizacje Gülena stanowią zagrożenie nie tylko dla Turcji, ale i dla kraju, w którym prowadzą działalność. Powstają jako organizacje pozarządowe, placówki edukacyjne, przenikają do struktur państwowych i sprzedają informacje. Są zdecydowanie bardziej niebezpiecznie od Al-Kaidy czy Państwa Islamskiego, ale ich przedstawiciele inaczej się ubierają, wyglądają na nowoczesnych obywateli – przekonywał minister.

Niech Polska dla własnego bezpieczeństwa zamknie te szkoły i deportuje władze polskiej organizacji Fethullaha Gülena – dodał.

Tekst  wzięty  z  https://wsedno24.pl/index.php/2017/09/11/turcja-ostrzega-polske-czlowiek-dla-wiekszym-zagrozeniem-niz-isis/