[My też powinniśmy wiedzieć jak wkrótce będzie wyglądał typowy Niemiec.  J.B.]

W Berlinie pojawiło się 1500 plakatów z wizerunkami uchodźców, opatrzonych napisem „Typowy Niemiec”. To część kampanii „Pokażmy kolory”. Celem jest ocieplanie wizerunku uchodźców przybyłych do Niemiec.

Organizatorką kampanii „Typowy Niemiec” jest sekretarz stanu ds. federalnych w gabinecie burmistrza Berlina Sawsan Chebli z pochodzenia Palestynka. Jej zadaniem poprzez tę kampanię jest ocieplanie wizerunku uchodźców w Niemczech i walka ze stereotypami.

Kampania będzie zwalczać wizerunek tzw. uchodźcy jako potencjalnego terrorysty i wyłudzacza zasiłków, który nigdy się nie zintegruje. W całym Berlinie rozprowadzono już 1500 plakatów przedstawiających wizerunki ośmiu uchodźców, którzy mówią, jak wspaniały jest Berlin i jakie mają plany na przyszłość.

Wyprodukowano również krótki spot reklamowy z bohaterami przedstawionymi na plakatach „Typowy Niemiec”. Dla przykładu 28-letnia Fatuma Musa Afrah pochodzi z Somalii, mieszka w Berlinie od 2015 roku i opowiada jak to prowadzi wykłady na temat praw człowieka i integracji. Z kolei 18-letni Rand Rajab z Syrii chce skończyć szkołę średnią i zapowiada, że będzie studiować psychologię lub dziennikarstwo. Przykłady tych osób mają udowodnić, że wszyscy uchodźcy to wykształceni ludzie, którzy wzbogacą Niemcy.

[Ilu Was? – Raz! – admin]

https://ndie.pl

Tekst  wzięty  z  https://marucha.wordpress.com/2017/11/16/w-berlinie-ruszyla-kampania-spoleczna-typowy-niemiec/