[ Przyzwyczaili się do tego, że mają nas w  “duuużym poważaniu”   Trudno będzie to odkręcić.   J.B. ]

AD

fot: YT fot: YT

 Ambasador Ukrainy w Polsce pan Andrij Deszczycia przekazał, za ministrem Kostiantynem Jelisejewem z Kancelarii Prezydenta Ukrainy, że strona polska zapewniła Ukrainę, iż pomniki UPA na terenie Polski będą odbudowane. Doniesieniom tym zaprzeczył minister Krzysztof Szczerski z Kancelarii Prezydenta RP.

Sprawa wiąże się ze spotkaniem, które miało miejsce 17 listopada w Krakowie. Rozmawiali tam współprzewodniczący Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy: Kostiantyn Jelisiejew i Krzysztof Szczerski. Przez ponad cztery godziny rozmów, prezydenccy urzędnicy pracowali nad złagodzeniem stosunków polsko-ukraińskich, które ostatnio zdecydowanie się pogorszyły. To właśnie podczas tego spotkania, zdaniem ambasadora Ukrainy oraz ministra Jelisejewa, polska strona miała zadeklarować odbudowę pomników UPA, znajdujących się na terenie Polski.

Minister Szczerski, zaprzeczając takim informacjom, podkreślił, że wszystko co zostało ustalone na krakowskim spotkaniu, zostało zawarte w wydanym po nim oficjalnym komunikacie. Nie ma tam nic, na temat odbudowywania pomników.

Biorąc pod uwagę zbliżającą się wizytę prezydenta Andrzeja Dudy na Ukrainie, niepotwierdzone przez polskiego ministra słowa urzędników ukraińskich, muszą budzić zdziwienie i niepokój.

Za:dorzeczy.pl

Tekst  wzięty  z  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/13923-ukrainski-minister-oglosil-ze-polska-odbuduje-pomniki-ku-czci-upa-kancelaria-prezydenta-zaprzecza

Dowiedz się więcej

Obrońcy Birczy „wymazani”. Komu przeszkadza pamięć o ofiarach UPA?

Ultimatum, czyli z ręką w nocniku

“Ukryte prawdy Ukrainy”. Mówią snajperzy z Majdanu.