Targowica targowicą, ale Narodowców przy okazji można zlinczować

 [Czyżby PiS nie lubił konkurencji?  Zobaczymy.    J.B.]

Źródło foto: www.google.pl, zdjęcia wykorzystywane wyłącznie jako prawo cytatu w myśl Art. 29. Prawo cytatu Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Kolejny raz lewicowe media europejskie, z czynnym zaangażowaniem unijnych oficjeli grillują sobie wesoło polski ruch narodowy, przy niestety, pasywnej, a nawet lękliwej postawie naszego narodowego przecież, rządu… no może tacy pasywni nie są, bo Premier, i Wicepremier, głośno deklarują że sobie nie życzą i nie pozwolą, Ale nie na targowicę, tylko na protesty przeciwko targowicy… tak to jakoś wyszło…

źródło - TV Republika

 Akty agresji, nietolerancji, wszelkie przejawy takich zachowań stanowczo potępiam – powiedziała w Budapeszcie Beata Szydło, komentując skandaliczną akcję narodowców “szubienice dla europosłów PO”, która została zorganizowana w sobotę w Katowicach. 

telewizja republika

Prokuratorskie postępowanie w tej sprawie zapowiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. (tutaj)

A przecież jeszcze nie tak dawno temu poseł Szewczak z PiS mówił, jakby to samo co Narodowcy, tylko werbalnie, a nie wizualnie:

Baczcie, więc Panowie Nowocześni, by historia nie zatoczyła koła i by polski lud ponownie nie musiał wymierzać historycznej sprawiedliwości. Zdrajcy, którzy zawiśli na Rynku Starego Miasta też byli majętni, ustosunkowani, pełni zaszczytów i poparcia na obcych dworach, ważniejszych nawet od Brukseli – dziś.” Tak sobotnią manifestację KOD komentuje poseł PiS, Janusz Szewczak i nawiązuje do wieszania targowiczan. – (tutaj)

– i gdzie śledztwa, dochodzenia i potępienia?

Kolejna, tym razem, europosłanka PiS przemawiała tak: „Nieakceptowalne jest to, że przedstawiciele totalnej Targowicy – posłowie PO i Nowoczesnej – zagłosowali za tą haniebną rezolucją” (tutaj)

No i co?

I przecież to nie kto inny, jak nasz rząd głośno mówił o pewnych zachowaniach totalnej opozycji „targowica”. Prezes zaś ustami swemi, ogłosił był w sejmie, że dość już w Polsce panoszenia się mord zdradzieckich i kanalii wszelakiego autoramentu.

Słownikowo kanalia to człowiek podły, nikczemny, łajdak. Łajdak zaś, to człowiek godny potępienia, pogardy – zamiennie zaś można powiedzieć:

jak poucza nas, prawie poetycko, słownik PWN (słownik PWN) . Z tych zaś możliwości weźmy łotra spod ciemnej gwiazdy i gangstera. Łotr, to inaczej człowiek popełniający czyny haniebne, niegodziwe, gangster, to już wprost kryminalista.

Tak więc wygląda proweniencja określenia  „zdradziecka targowica”, którą tworzą kanalie. Innymi słowy, to głos oskarżenia o czyny nie tylko nikczemne, ale i kryminogenne i kryminalne. I takich określeń używają, i moim zdaniem słusznie, politycy PiS. Uważam, że słusznie, gdyż dzięki ukrytym w tych słowach zapowiedziach programu „cela+”  PiS posiada tak wielkie poparcie społeczne. Społeczeństwo chce widzieć, targowicę, kanalie, nikczemników i zdrajców przed sądem, a następnie w więzieniu.

Naszą tradycją od czasu Targowicy, jest wieszanie na szubienicach obrazów i wizerunków nikczemników, kanalii i zdrajców, którzy uchylają się przed odpowiedzialnością. Patrząc w tym świetle na pikietę Narodowców w Katowicach, nie sposób dopatrzeć się w tym happeningu czegokolwiek niestosownego. Otóż Narodowcy mówią dokładnie to samo, co PiS, tyle tylko, że nieco dosadniej, ale przez to bardziej zrozumiale być może, co jedynie służy komunikacji społecznej.

Wszyscy bowiem wiedzą, że Targowica, to była zdrada, ale mało kto pamięta, że Targowica to było również wieszanie zdrajców i złodziei na szubienicach. Tutaj ciekawostka historyczna – właśnie z takimi przypiętymi napisami zawiśli targowiczanie – „złodziej”- jak widać, już samo okradanie państwa i narodu, wystarcza, żeby dać szyję w państwie prawa.

Nie może jednak być tak, że kiedy zwykli ludzie protestują przeciwko Targowicy, ściga ich rząd, który wpierw zachęcał do uczciwości, i przysięgał targowicę wytępić. To już jakaś przesada. Jeśli targowiczanie powywieszani przez Narodowców na szubienicach czują się urażeni, niech pozywają ich do sądów, a nie poprzez pozaprawną nagonką medialną zwalczają niewygodne opinie i miażdżącą krytykę.

Najboleśniejsza jest w tym kolaboracja rządu, który ma się za arcynarodowy, a jak sugeruje Stanisław Michalkiewicz, posiada nawet monopol na patriotyzm w Polsce. I może tutaj należy dopatrywać się rozwiązania zagadki? Po co hodować konkurencję, żmiję na własnych patriotycznych piersiach, która później wyssie drogocenne procenty, w czasie wyborów…?

Nie o to jednak chodzi w tej sprawie – chodzi o to, że demokracja jest wolnością słowa, zgromadzeń, pikiet, happeningów oraz wolnością wieszania na szubienicach targowiczan, i musi to być w końcu głośno powiedziane. Głośno i dosadnie – kto naród polski zdradza, okrada i poniża, zostanie jako targowica, publicznie powieszony, medialnie wybatożony, i okrutnie mocno ukarany, tak, żeby raz na zawsze popamiętał sobie, czym kończy się opluwanie własnej, a przede wszystkim, naszej Ojczyzny.

————–

Foto pr. autorskie

Źródło foto:

[Warto zauważyć, że portrety targowiczan wieszano tylko wtedy gdy nie udało się ich powiesić osobiście.  J.B. ]

One thought on “Targowica targowicą, ale Narodowców przy okazji można zlinczować

 1. Nie wiem czy Pan też tak ma!?
  Mój obraz świata ulega zafałszowaniom.
  Przede wszystkim dlatego, że co innego widzę, a co innego słyszę….

  Oto jedna z najbardziej patryjotycznych posłanek, prawdziwa Emilia Plater współczesnej prawicy co chwila wykrzykuje w naszą stronę;

  “Czyli, SB-cy, zasłużeni emeryci wojskowi stanu wojennego, oprawcy i ich agentura, jak też obecna TARGOWICA zaprosili pod gdańskie Krzyże Solidarności swe ofiary, by ich upokorzyć?” – pisze w najnowszym wpisie na Facebooku posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.”

  „Oto haniebna lekcja pogardy dla demokracji i własnego państwa ze strony ciągle żywej TARGOWICY wśród części akademickich wykładowców i skutki wynaradawiania młodzieży przez lata antypolskich rządów PO, której zawołaniem było kredo jej lidera: „polskość to nienormalność”.

  Ja se myślę…no tak, ma kobiecina rację,Targowica jak się patrzy
  A, że na kilku lekcjach historii Polski bywałam, wiem czym zakończyła się rzeczona Targowica!
  Faktem jest, że nasi młodzieńcy byli sympatyczniejsi od swoich przodków
  Tragiczny finał urządzili na sposób… wirtualny…
  Choć, z historycznego punktu widzenia
  – mogli inaczej :)

  Podobnie mam ze słowem ” żydokomuna”
  Historycy prawej strony z lubością używają tego słowa.
  Kiedy, pani Ogórek zachęcona hardkorowym zachowaniem ” niezależnych” historyków i pismaków wypomniała jednemu gościowi jego żydokomunistyczne pochodzenie, to….
  Wpierw oburzyła się patryjotyczna strona sejmu!
  Szczególnie ostro naskoczyła ulubienica naczelnika, czarująca i czołowa dziennikarka niezależna z GazPola, pani Joanna Lichocka!
  Zbeształa biedną chudzinę aż miło
  – jak tak można wyciągać koligacje rodzinne, wstyd pani Ogórek, wielki wstyd!

  Znaczy się rozumiem, że
  – Co my sejmowi patryjoci możem to nie znaczy, że ogółowi też pozwolim?!
  ( tak, Panie Jacku?)

Comments are closed.