[ Nie pozostaniemy w tyle za europejczykami. Pokochają muzułmanie także i Polskę.     J.B.]

Król Arabii Saudyjskiej chce zbudować w Polsce wielkie centrum islamu!

Anna Wiejak

16 stycznia 2018

http://prawy.pl/64100-krol-arabii-saudyjskiej-zbuduje-w-polsce-wielkie-centrum-islamu/

O „podarunku” króla Arabii Saudyjskiej dla społeczności muzułmańskiej w Polsce poinformował w poniedziałek podczas spotkania noworocznego z prezydentem Polski Andrzejem Dudą mufti Tomasz Miśkiewicz. 

– Dzięki wsparciu rządu królestwa Arabii Saudyjskiej W Białymstoku, w mieście, gdzie jest siedziba Muzułmańskiego Związku Religijnego, zostanie przekazany budynek pod Muzułmańskie Centrum Kultury i Edukacji imienia króla Selmana, strażnika dwóch świętych meczetów – powiedział, zwracając się do zebranych gości wszystkich istniejących w Polsce wyznań. – Będzie on podarunkiem, podarunkiem ze strony Królestwa Arabii Saudyjskiej wobec Tatarów polskich, muzułmanów, którzy zgodnie i w harmonii żyją w Rzeczypospolitej Polskiej – podkreślał. Wyraził radość z tego, iż „zauważono dorobek Tatarów, dorobek patriotyczny, dorobek kulturalny, dorobek etniczny”.
Słowa muftiego Miśkiewicza wywołały wśród obecnych niemałą konsternację, ponieważ Arabia Saudyjska jest wyjątkowo zaciekła w zwalczaniu chrześcijaństwa

i należy podejrzewać, iż nowe centrum jest traktowane przez ten kraj jako przyczółek dla przyszłej ekspansji islamskiej w Polsce. Swoich obaw nie kryje również obecny na spotkaniu u prezydenta Dudy ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
– Mam wielki szacunek dla polskich Tatarów. Jednak wczorajsza informacja muftiego, wypowiedziana na spotkaniu noworocznym u Prezydenta RP, że w Białymstoku król Arabii Saudyjskiej wybuduje wielkie Centrum Islamu wywołała konsternację. Skrajnie nietolerancyjna Arabia zwalcza bowiem chrześcijan zabrania budowy kościołów na swoim terenie – skomentował całą sprawę znany działacz kresowy na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.
Arabia Saudyjska znana jest z podobnych działań w krajach Zachodu, gdzie funduje muzułmańskimi społecznościom meczety. Jak to się dla Zachodu skończyło – widać zupełnie wyraźnie, stąd obawy Polaków są zupełnie uzasadnione.

Tekst  wzięty  z  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21940&Itemid=100

[Rzeczywistość otacza nas coraz bardziej. Pętla się zaciska. Trzeba iść do spowiedzi.   J.B.]