Będzie więcej żołnierzy USA w Polsce? “Polityka Rosji zagraża bezpieczeństwu” – ostrzega premier

[Też bym się z tego cieszył tylko, że o ile nie wiem co planuje Rosja, to jednak wiem, że Senat USA jednogłośnie poparł pomysł oskubanaia nas na 65 000 000 000 dolarów. 

Zamiast ich wojsk wolałbym dostać ich uzbrojenie dla naszego wojska.  Byłoby taniej i bezpieczniej.    J.B. ]

/ @PremierRP

redakcja

Dzisiaj wieczorem do Polski przyjeżdża sekretarz stanu USA Rex Tillerson. Odbędzie spotkania z najważniejszym politykami w Polsce. – Chcemy zabiegać o wzmocnienie obecności wojsk amerykańskich na wschodniej flance NATO, uważamy, że agresywna polityka Rosji zagraża bezpieczeństwu – powiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki.

W piątek wieczorem z wizytą do Warszawy przybędzie sekretarz stanu USA Rex Tillerson. Jeszcze w piątek ma się spotkać w Belwederze z prezydentem Andrzejem Dudą. W sobotę sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem. Tillerson ma też wziąć udział w uroczystości 73. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz pod pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie.

Amerykański polityk – przyleci do Polski na zaproszenie szefa MSZ – prosto ze Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

– Wizyta sekretarza stanu USA Rexa Tillersona w Warszawie, obok Londynu i Paryża, wskazuje na priorytety polityki amerykańskiej; Stany Zjednoczone pokazują, że Europa Środkowo-Wschodnia zajmuje w niej ważne miejsce – powiedział dzisiaj szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki, który dzisiaj brał udział w szczycie V4 w Budapeszcie, podkreślił jak ważna jest wizyta Tillersona w Polsce.

– Chcemy zabiegać o wzmocnienie obecności wojsk amerykańskich na wschodniej flance NATO, uważamy, że agresywna polityka Rosji zagraża bezpieczeństwu; USA jako nasz główny sojusznik rozumieją coraz lepiej zagrożenia płynące ze Wschodu – podkreślił szef polskiego rządu.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

 Zobacz też