fit

fot; YT fot; YT

 – „Były polskie obozy śmierci i żadne prawo tego nie zmieni” – ta wypowiedź sprzed parunastu dni Ja’ira Lapida, byłego ministra finansów Izraela, zaszokowała nie tylko Polaków. Oto przedstawiciel elity politycznej i intelektualnej Izraela publicznie kłamie i pomawia Polskę. To niestety nie przypadek, a skutek planowego fałszowania historii Polski, jakie od lat dokonuje się w Izraelu. Kolejne pokolenia młodych Żydów wychowywane są w oparciu o kłamliwe zarzuty pod adresem Polski. Wypowiedź Lapida to więc nie tyle dowód jego bezczelności i cynizmu, co ignorancji i skuteczności antypolskiej propagandy – pisze na łamach tygodnika Warszawska Gazeta dr. Leszek Pietrzak.

Od kilku dziesięcioleci wiele środowisk żydowskich zamiast upowszechniania rzetelnej wiedzy o Holokauście wykorzystuje go do kreowania fałszywego wizerunku Polski i Polaków. Ukazuje się coraz więcej publikacji, które przypisują Polakom współudział w hitlerowskiej zagładzie Żydów. W izraelskiej przestrzeni informacyjnej stale jest obecny termin „polskie obozy zagłady”. To właśnie on ma być symbolem polskiej odpowiedzialności za Holokaust. Posługiwanie się tym terminem ma kreować określoną świadomość młodych Izraelczyków i ułatwiać zgłaszanie roszczeń wobec Polski. Młodzi Izraelczycy już w szkole średniej aktywnie uczestniczą w programach edukacyjnych poświęconych Holokaustowi, jakie są realizowane w izraelskich szkołach. W ramach tych programów odbywają się wycieczki do Polski, w czasie których izraelska młodzież poznaje miejsca zagłady Żydów. Ich stałym elementem jest udział w Marszu Żywych, w trakcie którego demonstrują swój specyficzny patriotyzm. Młodzi Izraelczycy w ramach tych programów otrzymują wyselekcjonowaną wiedzę, która ma doprowadzić ich do samodzielnej, ale z góry założonej interpretacji wydarzeń sprzed 70 lat.

(…)

Koniecznie przeczytajcie cały tekst o tym jak w Izraelu zakłamuje się historię udziału Polaków w Holokauście, na łamach najnowszej Warszawskiej Gazety!

Tekst  wzięty  z  https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/5417-tylko-u-nas-klamstw-o-polskim-udziale-w-niemieckim-planie-zaglady-zydow-ucza-od-lat-w-izraelskich-szkolach