• Archives

Dlaczego prezydent Andrzej Duda nie zostanie mężem stanu?

Wojciech Błasiak

Gdy w lipcu br. prezydent Andrzej Duda zawetował dwie kluczowe ustawy PiS, o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, wśród zdezorientowanych publicystów pojawiło się pytanie, czy to veto nie wynika, aby z wielkości politycznej naszego prezydenta. Nasi publicyści nie wiedzieli bowiem, czy ten sprzeciw jest oznaką wielkości czy małości politycznej prezydenta Andrzeja Dudy.

Veto prezydenckie męża stanu … Read More

149 total views, 2 views today

Kto i po co gra dzisiaj aneksem WSI?

Rozmowa ze Stanisławem Michalkiewiczem

Kto i po co gra dzisiaj aneksem WSI?

Bardzo możliwe, że prezydent Duda po tym jak zerwał pępowinę łączącą go z Jarosławem Kaczyńskim potrzebuje jakichś sojuszników. Oczywiście „stare kiejkuty” mu się stręczą, ale on też musi mieć na nich jakieś haki i istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w aneksie one się znajdują. W związku z tym, jeśli dzisiaj ktoś pyta: dlaczego aneks nie został jeszcze opublikowany, to odpowiadam: … Read More

114 total views, 2 views today

Kto nami rządzi J. Kaczyński czy Jonny Daniels

Wrzodak Zygmunt

Adam Bielan. – Poza tym przywozi wielu izraelskich polityków do Polski. Poza tym bywa często w USA i ma tam dobre kontakty, co jest niezwykle ważne z punktu widzenia wizerunkowego, a także w kontekście budowania polskiej soft power.

Pisiory już nie ukrywają dla kogo rządzą w kraju niewolników, czyje interesy reprezentują, jakie najważniejsze wartości patriotyczne wykorzystują do realizacji planu podporządkowywania Polski izraelitom.

Ta część pasożytów jak pijawki przyczepiają się do owoców pracy polaków oraz niszczą wszystko co związane jest z Słowianami, cywilizacją łacińską. Podstępny wyrafinowany sposób słup Kaczyński i jego służby, budują tu nad Wisłą judeopolonię, przy pomocy najbardziej rozmodlonej części polaków.

Jak nie Leyb Fogelman pociąga za lejce na wozie, to teraz Daniels, ale wóz ciągnie min. Kaczyński i OTR. zw

Wyleczył o. Rydzyka z antysemityzmu, robi PR PiS-owi. Jonny Daniels – nowy ulubieniec prawicy na lewych papierach … Read More

904 total views, 20 views today

“Nie jest dobrze, Andrzeju” – miała powiedzieć do Andrzeja krowa

Choć niedobrze, to przecież dobrze

Stanisław Michalkiewicz

http://prawy.pl/61880-choc-niedobrze-to-przeciez-dobrze/

„Nie jest dobrze, Marcinie” – miała powiedzieć do Marcina krowa, co zostało ujawnione przez Sławomira Mrożka w „Drugiej rozmowie chłopów”, stanowiącej część sztuki „Indyk”.

Tymczasem pani Zofia Romaszewska, doradzająca panu prezydentowi Dudzie w sprawach wymiaru sprawiedliwości, a pewnie i innych, powiedział coś zupełnie odwrotnego – że mianowicie „jest dobrze”.
Powiedzmy sobie szczerze, pewnie tylko na jednym odcinku, bo na innych odcinkach frontu dobrze nie jest. Ba! Wygląda nawet na to, że jest źle, a nawet jeszcze gorzej – bo czyż w przeciwnym razie niemieckie owczarki sztorcowałyby tak panią premier Szydło, by zapewniła europosłom ochronę przez wieszaniem na szubienicach ich wizerunków? … Read More

382 total views, no views today

REKONSTRUKCJA CZY CYROGRAF Z PAŁACEM ?

2 grudnia 2017

Aleksander Ścios

W roku 2005, prezes PiS pomylił się „tylko” o nominacje Marcinkiewicza i Sikorskiego. Konsekwencje tych błędów mogły wówczas zdecydować o klęsce wielu projektów nowego rządu, w tym, o  zaniechaniu sprawy najważniejszej – likwidacji „długiego ramienia Moskwy”.

Dziewięć lat później, pan Kaczyński popełnił „błąd” bardziej tragiczny w skutkach, rekomendując Andrzeja Dudę na stanowisko głowy państwa.

… Read More

281 total views, 2 views today

„Nie ma Dudy, rządzi Dudaczewski”. Awantura po tekście Lisiewicza, kancelaria prezydenta odpowiada w TVN 24

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

– Prezydent wykonuje swoje obowiązki świetnie. Jego decyzje polityczne cieszą się także poparciem wyborców prawicowych, to nie ulega wątpliwości – powiedział w odpowiedzi na tekst Piotra Lisiewicza prezydencki minister Paweł Mucha w TVN 24. Na temat słów Lisiewicza w najnowszym numerze Gazety Polskiej zabrali głos także żona byłego szefa WSI Marka Dukaczewskiego oraz Roman Giertych, który broni prezydenta.

… Read More

272 total views, 1 views today

Ukraiński minister ogłosił, że Polska odbuduje pomniki ku czci UPA! Kancelaria Prezydenta zaprzecza

[ Przyzwyczaili się do tego, że mają nas w  “duuużym poważaniu”   Trudno będzie to odkręcić.   J.B. ]

AD

fot: YT fot: YT

 Ambasador Ukrainy w Polsce pan Andrij Deszczycia przekazał, za ministrem Kostiantynem Jelisejewem z Kancelarii Prezydenta Ukrainy, że strona polska zapewniła Ukrainę, iż pomniki UPA na terenie Polski będą odbudowane. Doniesieniom tym zaprzeczył minister Krzysztof Szczerski z Kancelarii Prezydenta RP. … Read More

356 total views, 2 views today

Za kulisami odświętności

Stanisław Michalkiewicz

Co tu gadać; jeszcze raz potwierdza się trafność spostrzeżenia, że oficjalna nieobecność bywa niekiedy Wyższą Formą Obecności. Weźmy takie Wojskowe Służby Informacyjne. „Nie ma” ich już od września 2006 roku, ale co z tego, jeśli całkiem niedawno pan prezydent Duda zgodził się z panem prezesem Kaczyńskim, żeby nie ujawniać „Aneksu” do „Raportu o rozwiązaniu WSI” nie tylko opinii publicznej, ale nawet – Służbie Kontrwywiadu Wojskowego – czego domaga się złowrogi minister Antoni Macierewicz. … Read More

357 total views, no views today