• Archives

Prezydenci, Romaszewscy i ważne ustawy

/ Polska Agencja Prasowa / Paweł Supernak/

 W grudniu 2006 na stronie internetowej Radia Maryja ukazał się artykuł Wojciecha Wybranowskiego „Lustracyjny powrót do przeszłości” {TUTAJ (link is external)}. Można w nim przeczytać, że:

„Propozycje prezydenta Lecha Kaczyńskiego zablokują lustrację i ujawnienie agentów SB … Read More

671 total views, 1 views today

Kaczyński, Warzecha i przedwojenna historia sądowa

Taka mi się przypomniała historia, zasłyszana dawno temu.

Działo się to ponoć przed wojną. Przed sądem stanął oskarżony o zabójstwo garbus. W sprawie chodziło to, że kaleka, doprowadzony do ostateczności przez grupę wyrostków, którzy dokuczali mu, wydrwiwając jego ułomność, nie wytrzymał nerwowo, rzucił za nimi kamieniem i jednego z nich w ten sposób zabił. … Read More

442 total views, no views today

Opera smoleńska

[ Prawda o Smoleńsku najlepiej się czuje na horyzoncie.  J.B. ]

Grzegorz Braun

Tylko u nas! Grzegorz Braun: Opera smoleńskaGromkie słowa o zbliżaniu się do wyjaśnienia, powracające jak refren w rocznicowych i comiesięcznych przemówieniach prezesa-premiera Kaczyńskiego, jeszcze parę lat temu wlewać mogły otuchę w serca jego oddanych słuchaczy. Ale dziś – siedem lat po fakcie, a półtora roku po przejęciu przez mówcę kontroli nad aparatem państwowym – po raz nie wiadomo który już wypowiadane zapewnienia, że „jesteśmy coraz bliżej prawdy o zamachu smoleńskim”, brzmią niestety coraz bardziej pusto i coraz mniej wiarygodnie. Trudno oprzeć się skojarzeniu z operową arią, w której mowa o wytężonym marszu – „Idziemy, idziemy!” – choć przecież żaden śpiewak nie rusza się ze swego miejsca na scenie.

288 total views, no views today

Polska może stracić miejsce w szeregu samobójców

Za każdym razem, ilekroć lewicowe media w histerycznym tonie alarmują, że PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii, po chwili słychać specyficzne echo – pisowską deklarację o chęci pozostania w szeregu i zamiarze wywalczenia dobrej miejscówki nad przepaścią, w ramach jednej wspólnej prędkości.

Prawie za każdym razem słyszę również od zwolenników partii Jarosława Kaczyńskiego, że oni tylko tak mówią, a mówią tak, bo muszą. Muszą bo… muszą, muszą, bo jak nie, to ich… pozabijają. Lecha Kaczyńskiego już zabili.
… Read More

100 total views, no views today

W Opolu upamiętniono Prezydenta Kaczyńskiego

10.04.2017 [16:25]

W Opolu upamiętniono Prezydenta Kaczyńskiego - niezalezna.pl

foto: Filip Blazejowski/Gazeta Polska

W gmachu opolskiego urzędu wojewódzkiego dziś uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego. Reprezentacyjnej sali urzędu nadano imię tragicznie zmarłego prezydenta.

Tablicę pamiątkową z wizerunkiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego odsłonił Ryszard Szram, prezes opolskiego Klubu „Gazety Polskiej”. … Read More

78 total views, no views today

Co właściwie się dzieje z naszymi pieniędzmi?

Nie wolno głośno mówić ! Nie należy nawet cicho!

 FOZZ, CIA a Bank Światowy.

 Władcy Polski.

Mirosław Dakowski,

luty 2017

         Na wiosnę 1992 roku struktury tajne obaliły rząd Jana Olszewskiego. Na proscenium kapciowy wykonywał polecenia Góry w kierowaniu ich marionetką – Bolkiem.

Rolę Bolka dawną [tj. przed przejęciem go przez WSI] ujawnił wtedy w dramatycznym oświadczeniu w sejmie poseł Kazimierz Świtoń.

         W tym czasie uczestniczyłem najpierw w odkrywaniu, potem ujawnianiu sposobów, mechanizmów rabunku finansów Polski przez skoordynowanie działania różnych mafii, głównie o pochodzeniu zagranicznym.

Wykonując testament właśnie zamordowanego 38-letniego inspektora NIK Michała Falzmanna [18 lipca 1992 r.], odkrywcy tych rabunków, napisaliśmy z Jerzym Przystawą książkę „O rabunku finansów Polski, via bank i FOZZ”.
… Read More

147 total views, no views today

Smoleński Tryptyk

z:  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18718&Itemid=100

 Andrzej Tokarski

http://att.salon24.pl/705612,smolenski-tryptyk,1

10 kwietnia 2016

Poniżej, o ile Administracja pozwoli [sRalonu md] , znany już z ostatnich dni materiał powtórzony, z uwagi na przypadającą dziś rocznicę, w całości i opatrzony kilkoma słowami wstępu.

WSTĘP

Tekst nie zajmuje się pytaniem „jak” i „kto”. Odpowiedzi na to pierwsze szukało, zwłaszcza lata temu na Salonie 24 wielu znakomitych blogerów – i chyba dotarto tam do zrębów prawdy. Odpowiedzi na pytanie „kto” można, przy odrobinie dociekliwości, doszukać się i w poniższym materiale i w poprzednich moich dość nielicznych notkach. Warto pamiętać, że ci, którzy wykonali i nadzorowali całą operację tu na miejscu, to jedynie żołnierze – w żadnym razie nie decydenci. Tych ostatnich należałoby się doszukiwać w strukturach ponadnarodowych.

Napisałem ten tekst, by spróbować wymusić zakończenie opowiadania nam od 6 lat smoleńskich rzewnych bajek na kilka głosów. … Read More

84 total views, no views today