• Archives

Działania błędne?? Szkodliwe dla Polski, ale przecież ŚWIADOME

Traktat lizboński i bracia Kaczyńscy.

Stanisław Lewicki

http://www.mysl-polska.pl/1426

Mija dziesięć lat od podpisania traktatu lizbońskiego przez Lecha Kaczyńskiego. Dziś już bardzo niewielu zaprzeczy, że ten traktat zdegradował pozycję Polski w UE i stworzył ramy prawne dla narzucania Polsce woli kluczowych państw. Tym samym jest on przyczyną i początkiem obecnych problemów Polski w UE.

Wyrzekliśmy się, w imieniu Polski uczynił to Kaczyński, suwerenności za nic. … Read More

„Duda bijący brawo sbekowi i nie reagujący na żarty na temat katastrofy smoleńskiej, to już nie mój Prezydent!”

[ Jaśniepaństwo mają takie obowiązki, a nam nic do tego.       J.B.]

 Piotr Szlachtowicz

Z wielką nadzieją patrzyłem na kampanię Andrzeja Dudy i na pierwsze dwa lata jego prezydentury. Po tym, co prezentował Bronisław Komorowski, nowy lokator Belwederu postrzegany był przez nas jako nowa jakość. Wielu moich znajomych widziało w Prezydencie nadzieję na to, że jego osoba pomoże rozwikłać skandale, których byliśmy świadkami przez ostatnie lata. Z dzisiejszej perspektywy znowu widzę, że zostaliśmy nabici w butelkę i po ostatnich zachowaniach głowy naszego państwa mogę śmiało napisać, że Andrzej Duda to już nie mój Prezydent! … Read More

Prezydenci, Romaszewscy i ważne ustawy

/ Polska Agencja Prasowa / Paweł Supernak/

 W grudniu 2006 na stronie internetowej Radia Maryja ukazał się artykuł Wojciecha Wybranowskiego „Lustracyjny powrót do przeszłości” {TUTAJ (link is external)}. Można w nim przeczytać, że:

„Propozycje prezydenta Lecha Kaczyńskiego zablokują lustrację i ujawnienie agentów SB … Read More

Kaczyński, Warzecha i przedwojenna historia sądowa

Taka mi się przypomniała historia, zasłyszana dawno temu.

Działo się to ponoć przed wojną. Przed sądem stanął oskarżony o zabójstwo garbus. W sprawie chodziło to, że kaleka, doprowadzony do ostateczności przez grupę wyrostków, którzy dokuczali mu, wydrwiwając jego ułomność, nie wytrzymał nerwowo, rzucił za nimi kamieniem i jednego z nich w ten sposób zabił. … Read More

Opera smoleńska

[ Prawda o Smoleńsku najlepiej się czuje na horyzoncie.  J.B. ]

Grzegorz Braun

Tylko u nas! Grzegorz Braun: Opera smoleńskaGromkie słowa o zbliżaniu się do wyjaśnienia, powracające jak refren w rocznicowych i comiesięcznych przemówieniach prezesa-premiera Kaczyńskiego, jeszcze parę lat temu wlewać mogły otuchę w serca jego oddanych słuchaczy. Ale dziś – siedem lat po fakcie, a półtora roku po przejęciu przez mówcę kontroli nad aparatem państwowym – po raz nie wiadomo który już wypowiadane zapewnienia, że „jesteśmy coraz bliżej prawdy o zamachu smoleńskim”, brzmią niestety coraz bardziej pusto i coraz mniej wiarygodnie. Trudno oprzeć się skojarzeniu z operową arią, w której mowa o wytężonym marszu – „Idziemy, idziemy!” – choć przecież żaden śpiewak nie rusza się ze swego miejsca na scenie.

Polska może stracić miejsce w szeregu samobójców

Za każdym razem, ilekroć lewicowe media w histerycznym tonie alarmują, że PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii, po chwili słychać specyficzne echo – pisowską deklarację o chęci pozostania w szeregu i zamiarze wywalczenia dobrej miejscówki nad przepaścią, w ramach jednej wspólnej prędkości.

Prawie za każdym razem słyszę również od zwolenników partii Jarosława Kaczyńskiego, że oni tylko tak mówią, a mówią tak, bo muszą. Muszą bo… muszą, muszą, bo jak nie, to ich… pozabijają. Lecha Kaczyńskiego już zabili.
… Read More

W Opolu upamiętniono Prezydenta Kaczyńskiego

10.04.2017 [16:25]

W Opolu upamiętniono Prezydenta Kaczyńskiego - niezalezna.pl

foto: Filip Blazejowski/Gazeta Polska

W gmachu opolskiego urzędu wojewódzkiego dziś uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego. Reprezentacyjnej sali urzędu nadano imię tragicznie zmarłego prezydenta.

Tablicę pamiątkową z wizerunkiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego odsłonił Ryszard Szram, prezes opolskiego Klubu „Gazety Polskiej”. … Read More