Sposób użycia – czytamy tylko wyrazy pogrubione. Resztę tylko w wypadku nagłej potrzeby.

Tezą główną owych dzieł ojca Thery jest, że Koran nie zawiera żadnych objawień, ani bezpośrednich danych wprost od Boga, ani też pośrednich dyktowanych przez Archanioła Gabriela, jak to usiłuje wmawiać w czytelnika rzekomy prorok Mahomet, a tylko jest spisany przez Mahometa pod dyktando rabina z Mekki, stąd też Koran jest mieszanką różnych starych tradycji religijnych Wschodu i Starego Testamentu, a więc judaizmu i mozaizmu, a dostosowaną do mentalności i życzeń Arabów i tak zredagowany, aby jednocześnie usposobić Arabów przeciwko wierze Chrześcijańskiej, czyli jest to „odtrutka” na Chrześcijaństwo, dzięki czemu tak Arabowie, jak i inne ludy, które przyjęły mahometanizm, zostali w ten sposób „zaszczepieni” przeciwko Chrześcijaństwu.
http://www.wyszperane.info/2015/09/28/zwiastowanie-anielskie-mahometanizm/

Liberalny biskup Gerhard Feige z Magdeburga życzy sobie „bardziej miłosiernego” Kościoła. Chodzi o położenie kresu „dyskryminacji” osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Duchowny zdaje się zapominać, że Kościół zwalcza grzech, a nie czyniące go osoby.
– Nikt nie powinien być dyskryminowany ze względu na swoją formę życia lub rozwód – powiedział w sobotę biskup Feige w magdeburskiej katedrze św. Sebastiana. Jego zdaniem Kościół musi wyraźnie podkreślać, że „należy do ludzi, bierze poważnie ich troski, nie ocenia tych, którzy biorą rozwód”. Biskup Feige zaznaczył, że sprawy te muszą zostać poruszone na rozpoczynającym się wkrótce synodzie w Watykanie. – Kościół musi obchodzić się z ludźmi tak, jak robił to Jezus – stwierdził niemiecki hierarcha.
http://www.wyszperane.info/2015/09/30/niemiecki-biskup-gerhard-feige-zyczy-sobie-konca-dyskryminacji-jawnogrzesznikow/W tym kontekście wydaje się, że dymisja Ratzingera jest nieważna, jako że został on do niej zmuszony. Potwierdzałoby to także jego zachowanie, pozornie niejasne lub dwuznaczne. Sam fakt, iż zachował sobie tytuł Ojca Świętego i biały papieski ubiór, może to potwierdzić. To tak, jakby chciał dać do zrozumienia, tym, którzy są w stanie pewne sprawy pojąć, że został ze Stolicy Piotrowej wygnany, że nie odszedł dobrowolnie. (…)
Powyższa hipoteza wyjaśnia również triumfalne przyjęcie papieża Bergoglio w Ameryce, w ONZ – cie, u Obamy, standing ovation w amerykańskim Kongresie. (…
http://www.wyszperane.info/2015/10/01/benedykt-xvi-nie-mogl-ani-kupowac-ani-sprzedawac/


Potrzebny jest na scenie politycznej podmiot dużo bardziej prawicowy od PiS-u. Potrzebny jest on tej partii, aby mogła zażywać owoców bycia w centrum. Ale potrzebne jest coś takiego przede wszystkim Polsce. PiS stał się partią tak bardzo poważną, że wykonuje działania tylko takie, o których wie na pewno, że są możliwe. A przecież są sprawy trudne tak bardzo, że wręcz niemożliwe, a jednak konieczne. Trzeba o nich mówić, trzeba się starać, aby stały się możliwe.
http://jacekbezeg.pl/2015/09/30/kandyduje-do-sejmu-tak/#more-2752Populizm Papieża w sprawie emigracji stoi w sprzeczności z tradycyjną mądrością Kościoła Katolickiego
http://www.wyszperane.info/2015/10/01/populizm-papieza-w-sprawie-emigracji-stoi-w-sprzecznosci-z-tradycyjna-madroscia-kosciola-katolickiego/

Prezydentowi wiwatowało, biło brawo i śpiewało „Sto lat”, według informacji nowojorskiej policji, nawet do 5 tys. ludzi! Było wiele młodzieży, która choć już tutaj urodzona, wciąż mówi po polsku. Zauważył to także Andrzej Duda, który przetrwanie polskości na obczyźnie łączy z pielęgnacją języka rodzimego. „Państwo powinno wspierać także za granicą polskie szkolnictwo, i to nie tylko finansowo, lecz pomagać tym, którzy to szkolnictwo realizują, powinno zatem wesprzeć polskich nauczycieli, którym w tym miejscu chcę gorąco podziękować za pracą przy wychowaniu polskich dzieci, pracę mającą często charakter czysto społeczny, a wymagającą przecież poświęcenia swego czasu. Dziękuję za to! Ta praca jest podstawą dla zachowania naszej tożsamości, polskiej mowy i łączności między polską młodzieżą a Ojczyzną.
http://www.wyszperane.info/2015/09/29/andrzej-duda-przywitany-w-nowym-jorku-jak-gwiazda-hollywoodu/

Kto naprawdę stoi za falą migrantów szturmujących Europę?
Wiele wskazuje na to, że szturmujące europejskie granice fale migrantów z Bliskiego Wschodu nie są spontaniczną ucieczką, ale zorganizowaną akcją, która jest na rękę co najmniej kilku ważnym graczom na geopolitycznej, eurazjatyckiej szachownicy.
http://www.wyszperane.info/2015/09/24/kto-naprawde-stoi-za-fala-migrantow-szturmujacych-europe/


Rosyjska mniejszość w Białymstoku prosi o pomoc Putina
http://www.wyszperane.info/2015/09/30/rosyjska-mniejszosc-w-bialymstoku-prosi-o-pomoc-putina/

15 sierpnia na niemieckim portalu informacyjnym  MZW-Widerstand.info został opublikowany dokument z posiedzenia Grupy Bilderberg. Dokument w j.niemieckim zawiera plan zniszczenia największej gospodarki UE – Niemiec. Co ciekawe wszystkie złożenia planu zbiegają się dokładnie z tym co proponuje finansista George Soros, lobbysta bankierów z rodziny Rothschild, członek Grupy Bilderberg, organizator corocznego szczytu ekonomicznego w Davos oraz jeden z głównych ideologów Nowego Porządku Świata.
http://www.wyszperane.info/2015/10/02/fala-zamachow-w-ue-imigranci-to-tarcza-ochronna-dla-isis/


Europa tonie, a jej władze kombinują jedynie, jak sprawić, by tonęła równo, rozprowadzając zarazę islamskich najeźdźców”
Nikt nigdy nie słucha Kasandr! Córka króla Priama daremnie przestrzegała przed wprowadzeniem w mury Troi drewnianego konia. Kiedy Mongołowie w 1347 r. odstąpili od oblężenia krymskiej Kaffy, wrzucili
http://www.wyszperane.info/2015/09/24/europa-tonie-a-jej-wladze-kombinuja-jedynie-jak-sprawic-by-tonela-rowno-rozprowadzajac-zaraze-islamskich-najezdzcow/


„Tak zwana „migracja” ludności do Europy i Ameryki nie jest przypadkowa. Jest to część planu Komisji Trójstronnej na wprowadzenie chaosu, który, oczywiście, będzie wymagał zmilitaryzowanej odpowiedzi policji w celu „przywrócenia porządku”, a przy okazji pozbycia się resztek wolności. Wszystkie ważne decyzje podejmowane w amerykańskiej polityce są inicjowane przez członków Komisji, którzy mogą działać nawet wewnątrz rządu.”
http://www.wyszperane.info/2015/09/27/jak-rockefeller-chce-przejac-kontrole-nad-swiatem/


Brak możliwości transportu towarów rzekami to spory problem transportowy Polski. Czekamy aż ktoś to w końcu dostrzeże – mówi prezes Zbigniew Nowik, prezes śródlądowego potentata na rynku niemieckim – OT Logistics.
OT Logistics od lat aktywnie organizuje transport śródlądowymi drogami wodnymi na terenie Niemiec i Holandii, w Polsce firma jest obecna na dolnym odcinku Wisły, oraz na Odrze. Podobnie jak inne firmy z branży śródlądowej bardzo liczy na otwarcie się większych odcinków polskich rzek na transport towarów.
http://takdlaodry.pl/zbigniew-nowik-czekamy-na-mozliwosc-powrotu-na-polskie-rzeki/

To, czy Niemcy przyjmą wszystkich uchodźców, czy też nie wpuszczą nikogo jest decyzją Niemców i wcale nie chcę mieszać się do tej dyskusji – powiedział Victor Orban.
Jakkolwiek zadecydują – dotyczy to tylko ich. Ale ja jestem Węgrem. My nie możemy patrzeć na świat oczami Niemca i myśleć głową Niemca. Myślimy zgodnie z interesami Węgier!
Te jak zwykle jednoznaczne i mocne słowa węgierski premier Viktor Orbán wypowiedział w klasztorze w niemieckim Banz, gdzie doszło do spotkania z Horstem Seehoferem, szefem CSU (kluczowy koalicjant Angeli Merkel), a równocześnie premierem Bawarii, który to bardzo silny gospodarczo land liczy 12,5 mln mieszkańców. Już sam fakt owego tête-à-tête dwóch czołowych polityków, a następnie spotkania premiera Węgier z całą Frakcją CSU, odczytano w Niemczech jako krytykę polityki kanclerz Merkel, której rząd niejednokrotnie wyżywał się na Orbanie.
Szef węgierskiego rządu ostro zareagował na zarzuty pani Merkel.
Myślę zgodnie z interesami Węgier mając na względzie naszą historię. Możliwe, że wówczas Niemcy i Węgrzy nie dojdą do porozumienia. Ale to nasze prawo. Podobnie też mamy prawo do tego, żeby się nie zmieniać. Węgry nie chcą zmian spowodowanych masową imigrację. Inni może tego pragną, proszę, droga wolna i życzę sukcesów. Ale my nie chcemy się zmieniać i nie wolno Węgier do tego zmuszać. Takie oczekiwania są zgoła niedemokratyczne. Niemcy muszą uszanować naszą decyzję.
http://www.wyszperane.info/2015/09/27/orban-to-ja-bronie-poludniowych-granic-niemiec-bawarska-csu-i-premier-wegier-kontra-merkel/


Był czas, kiedy barki rzędem płynęły po Odrze, a jeszcze wcześniej także po Wiśle. Suche lato odsłoniło stare wraki i obnażyło tragiczny stan dróg wodnych w Polsce. Czy na frachcie da się zarobić? Tak, ale na razie lepiej robić to na Zachodzie
Jeszcze w latach 70. spławiano do Gdańska nawet samochody eksportowane z warszawskiej FSO. Kiedy podczas sztormu na Zalewie Włocławskim jedna z barek zatonęła, można było przynajmniej kupić auto wydobyte spod wody, po okazyjnej cenie. Dzisiaj żegluga komercyjna odbywa się na tym szlaku już tylko okazjonalnie. 30 lat temu minął też czas, kiedy po samej Odrze barki i inne statki transportowe przewoziły 17 mln ton węgla, rudy i konstrukcji rocznie. W 2014 roku Odrą spłynęło zaledwie 2 proc. tego co w czasach świetności.
http://takdlaodry.pl/polska-zegluga-szoruje-po-dnie-wodny-transport-wroci-do-lask/


Czy potężny exodus imigrantów z Bliskiego Wschodu jest wspierany przez Georga Sorosa? Reporter telewizji SKY News znalazł na wyspie Lesbos specjalny przewodnik dla uchodźców, wydawany przez jedną pro-emigranckich organizacji.
Jak ujawnia Sky News – muzułmańscy imigranci, przed wyruszeniem do Europy są wyposażani przez przemytników w specjalne książeczki, które zawierają mapy, i inne niezbędne informacje, w tym numery telefonów organizacji i instytucji pomocy społecznej (m.in, UNHCR, Czerwony Krzyż]), do których mogą się zwrócić po przybyciu na Stary Kontynent.
http://www.wyszperane.info/2015/10/01/fundacja-georga-sorosa-wydaje-przewodnik-dla-imigrantow-muzulmanow/

„Nasi wrogowie zawsze nienawidzili tego wiru energii i kreatywności, który zagraża ich tradycjom (czymkolwiek one mogą być) i wstydzili się za swoją niezdolność nadążania … Musimy ich zniszczyć żeby realizować naszą historyczną misję„.
Ledeen chciał zniszczyć Irak, Iran, Syrię i każdy kraj [17] któremu nie podobała się tzw. demokracja, jaką Kilku Strasznych narzucili na Stany Zjednoczone. W tym celu Ledeen zaproponował „doktrynę Ledeena”, która tylko twierdzi, że „mniej więcej co 10 lat, Stany Zjednoczone muszą wybrać jakiś mały słaby kraj i rzucić nim o ścianę, tylko po ty by pokazać światu, że ma traktować nas serio”. [18]
A zatem Irak był jednym z tych „małych słabych” krajów. Ledeen zaczął postulować, że poziom ofiar w wojnie z Irakiem był „drugorzędny. Mówienie tego może wydawać się dziwne. Ale wszyscy wielcy uczeni, którzy badali amerykański charakter, doszli do wniosku, że jesteśmy wojownikami i kochamy wojnę”. ]19]
http://www.wyszperane.info/2015/09/26/zniszczenie-europy-uchodzcami-spisek-agentow-nwo-i-czcicieli-szatana/

Rok temu – 24.09.2014 ok. godz 11.00 – załadowana dwiema warstwami kontenerów barka typu BP-500 pchana przez pchacz Dommil-3 wyruszyła ze Szczecina w górę Odry w „Rejs Prawdy”. Jego zasadniczym celem było udowodnienie, że żaden z mostów przewieszonych nad rzeką nie ogranicza możliwości transportowania kontenerów Odrzańską Drogą Wodną. Dodatkowo przeprowadzono podczas rejsu badanie echosondą głębokości farwateru, co w odniesieniu do określanej za pomocą GPS pozycji wykonanego pomiaru pozwoliło na naniesienie siatki pomiarów na mapę.
Rejs stanowił zasadniczy przełom w postrzeganiu Odrzańskiej Drogi Wodnej jako trasy transportowej przez ludzi spoza środowiska żeglugowego.
http://takdlaodry.pl/rok-po-rejsie-prawdy/Kluczem do rozwiązania problemów społecznych naszego wieku jest zlikwidowanie białej rasy – dr Noel Ignatiev
Celem Narodowej Partii Demokratycznej (NPD) w Niemczech jest ochrona istnienia biologicznego narodu niemieckiego, ten cel jest rasistowski, naziści są zacofani. Jeśli narod niemiecki przetrwa, to doprowadzi tylko do większego faszyzmu i rasizmu. Dlatego celem jaki mamy, SPD, CDU i wszystkie inne demokratyczne partie w Niemczech jest UNICESTWIENIE narodu niemieckiego za każdą cenę i każdym sposobem. Naród niemiecki MUSI zostać zniszczony” – Stefanie Drese, niemiecka socjaldemokratka.
http://www.wyszperane.info/2015/09/26/cytaty-wspierajace-ludobojstwo-bialych/Grupa energetyczna Energa zapowiadała, że w Siarzewie między Ciechocinkiem a Nieszawą postawi nowy stopień wodny na Wiśle. W lutym, po czterech latach prac, skończyła raport z oceną oddziaływania inwestycji na środowisko
http://takdlaodry.pl/kamuflowany-eko-haracz-za-tame-w-siarzewie/