Tandem Bonino-Bergoglio, czyli jak komuchy niszczą narody.

Nie jest to “zwykły układ”.

26.07.2017

“Ile aborcji przeprowadziła po domach Emma Bonino? Według szacunków, w roku 1975 – we Włoszech i w Londynie nawet 10 141 – w przeciągu 10 miesięcy. Czy papież Franciszek wie o tym?…”

 

Papież Franciszek „zapomniał sobie” czym zajmowała się Emma Bonino

Papa Francesco si dimentica chi è stata Emma Bonino

http://www.lultimaribattuta.it/41635_papa-francesco-emma-bonino

Luca Cirimbilla     08/02/2016     tłum. RAM

 

Bergoglio stwierdził:  “Należy patrzeć na osoby, na to co robią“.

 

Emma Bonino wg. Franciszka –  “oddała Włochom wielką przysługę przybliżając im problematykę Afryki”.

 

Prawdopodobnie papież Franciszek zapomniał sobie o tym, że w latach ’70 Emma Bonino zajmowała się przerywaniem ciąży przy pomocy pompy do roweru.

 

Zdjęcie należące do historii (opublikowane na łamach czasopisma Oggi) przedstawia Bonino oraz przyrządy i prymitywną technikę przeprowadzania przez nią aborcji.

 

Emma Bonino wyjaśniała wtedy, że wystarczy do tego celu pompa rowerowa, plastykowy rozwieracz oraz naczynie (w którym wytwarza się próżnię) przeznaczone na wyeliminowaną “zawartość macicy”.

Emma Bonino zwierzała się:  “Osobiście używam litrowego słoika po marmoladzie. Kobiety nie zwracają uwagi na to czy jest to pojemnik kupiony w sklepie ze sprzętem medycznym – wprost przeciwnie – dzięki słoikowi można się pośmiać”.


Ile aborcji przeprowadziła po domach Emma Bonino?

Według szacunków, w roku 1975 – we Włoszech i w Londynie nawet 10 141 – na przeciągu 10 miesięcy.

Czy papież Franciszek wie o tym?

 
***

I tym razem Bergoglio poparł Emmę Bonino

Bergoglio, ancora una volta, con Emma Bonino

http://www.libertaepersona.org/wordpress/2017/06/bergoglio-ancora-una-volta-con-emma-bonino/

Antonio Righi      21 czerwiec  2017  

 

 

Dyskutuje się w Parlamencie ustawę o “małżeństwach homo” – Bergoglio milczy.

 

Dyskutuje się o “macicy do wynajęcia” – Bergoglio milczy.

 

Radykalni z Partii Demokratów usiłują przeforsować wolne narkotyki – Bergoglio milczy.

 

Dyskutuje się w Parlamencie ustawę o legalizacji eutanazji – Bergoglio milczy.

 

Dyskutuje się w Parlamencie ius soli – Bergoglio interweniuje!


21 czerwca 2017 Bergoglio stwierdził:
“Wyrażam poparcie dla kampanii na rzecz nowej ustawy w sprawie obywatelstwa dla migrantów – ‘Ero straniero, l’umanità che fa bene’ “.


Tu przypomnijmy, że kampania ta została wypromowana 12 kwietnia podczas konferencji prasowej w Senacie przez Emmę Bonino.

 

*** 

 

już wcześniej “Franciszek” udzielił Emmie Bonino – zbrodniarce – audiencji…

 

Papież udziela audiencji – w ośrodku dla migrantów – Emmie Bonino

Il Papa riceve Emma Bonino: al centro l’accoglienza dei migranti

https://www.avvenire.it/papa/pagine/papa-riceve-in-udienza-emma-bonino

a po tym jak stwierdzono u niej raka – pocieszał ją przez telefon:

 

Papież telefonuje do Emmy Bonino: “Nie poddawaj się – powiedział do mnie”

Papa telefona a Emma Bonino: ”Tieni duro, mi ha detto”

http://www.adnkronos.com/fatti/politica/2015/05/02/papa-telefona-emma-bonino-tieni-duro-detto_DCszRUw4kcT9PVnlKNQFcI.html

 

obecnie lewaccy księża, na wzór Bergoglio – w związku z ius soli we Włoszech – zapraszają zbrodniarkę na pogawędki do kościołów, na co nieogłupiała jeszcze część katolików reaguje protestami:

 

 

Bonino będzie przemawiać w kościele. Protestuje wielu katolików. Sit-in przed Kurią. Co na to biskup?

LA BONINO PARLA IN CHIESA. LA PROTESTA DI MOLTI CATTOLICI. CI SARÀ UN SIT-IN DAVANTI ALLA CURIA. E IL VESCOVO?

http://www.marcotosatti.com/2017/07/21/la-bonino-parla-in-chiesa-la-protesta-di-molti-cattolici-ci-sara-un-sit-in-davanti-alla-curia-e-il-vescovo/

 

Sit-in przed Kurią przeciwko Bonino zaproszonej na spotkanie w parafii – 24 lipiec 2017

Sit-in davanti alla Curia contro la Bonino ospite in chiesa

http://www.lastampa.it/2017/07/24/edizioni/biella/sitin-davanti-alla-curia-contro-la-bonino-ospite-in-chiesa-GC6aZCwX8r4uS5GLzLwIWL/pagina.html

 

Emma Bonino

https://en.wikipedia.org/wiki/Emma_Bonino

 

***

Włochy są odpowiedzialne za kryzys migracyjny u siebie i będą musiały radzić sobie na własną rękę

https://gefira.org/pl/2017/07/25/wlochy-sa-odpowiedzialne-za-kryzys-migracyjny-u-siebie-i-beda-musialy-radzic-sobie-na-wlasna-reke/

 

www.gefira.org      25 lipiec 2017  

 

We Włoszech panuje pewien zbiorowy dysonans poznawczy odnośnie kryzysu migracyjnego. Zarówno politycy jak i środki masowego przekazu głównego nurtu, prawica czy lewica, politycznie poprawni czy „populiści”, obwiniają inne państwa europejskie i rzekomy brak solidarności po ich stronie czyli niechęć przyjęcia 180 000 ludzi, których Włochy wpuściły do siebie w zeszłym roku. Nie jest to wina Grupy Wyszehradzkiej. Na europejskim spotkaniu w Tallinie włoski rząd usłyszał „Non” z ust francuskiego prezydenta, który uzasadniał swoją odpowiedź tym, że 80% przybyszów to migranci ekonomiczni,1)co samo w sobie jest politycznie poprawnym określeniem nielegalnych imigrantów, których należałoby wydalać; usłyszał „No’’ od Hiszpanii i „Nein’’ od Austrii i od pozostałych uczestników.

 

Zdanie Komisji Europejskiej pozostaje niezmienione: Włochy powinny przyspieszyć odsyłanie ludzi, w czym mogą liczyć na pomoc ze strony Unii Europejskiej.2)

Wychodzi na to, że solidarność nie zanikła całkowicie, a mimo to media i politycy, bez względu na ich przekonania, wykrzykiwały, że „Europa nas opuściła’’ czy „Zostawili nas samym sobie”. Tak jakby Włochy miały do czynienia z katastrofą naturalną i nie były odpowiedzialne za to, co się u nich dzieje. Czyż może być większy rozdźwięk z rzeczywistością?

 

Populistyczna” partia Ruch Pięciu Gwiazd (Movimento 5 Stelle) dobrała się do sedna sprawy.

 

Odkryła mianowicie wideo, na którym Emma Bonino, była minister spraw zagranicznych, przyznaje, że włoskie rządy zgodziły się na to, by każdy uratowany przez Frontex został przywieziony do Włoch. A więc wyszło szydło z wora: wszystkich tych migrantów kierowano do Włoch ponieważ… tak postanowił włoski rząd. Niewykluczone, że ówczesny premier Matteo Renzi wytargował z Komisją Europejską elastyczność wobec włoskiego budżetu w zamian za przyjmowanie wszystkich migrantów wyławianych przez Frontex na międzynarodowych i włoskich wodach terytorialnych.

 

VIDEO: Emma Bonino mówi o zgodzie rządu włoskiego na wyładunek wszystkich migrantów we Włoszech

https://youtu.be/DEsXZXdNuGo

 

Chyba jesteśmy u celu. Nie był to zwykły układ. Wynika z tego, że polityka imigracyjna uprawiana przez rządy, na których czele stali Monti, Letta i Renzi, nie jest przypadkowa, lecz jak najbardziej zaplanowana. Włoskie organizacje pozarządowe dostarczają argumentacji politycznej, wsparcia prawnego i lobbyingu w obrębie włoskiego systemu politycznego zaś międzynarodowe organizacje pozarządowe zapewniają transport z Afryki do Włoch. Rozumowanie, które temu przyświeca, jest raczej proste: import migrantów z pozostałych części świata ma przeciwdziałać włoskiemu niskiemu przyrostowi naturalnemu. Teorię można wyczytać na stronie Narodów Zjednoczonych pod zakładką „Wymiana ludności przez migrację’’.4)

 

Sama Emma Bonino napomknęła o tym, że taką politykę przyjął włoski rząd, twierdząc, że Włochy powinny przyjąć 160 000 migrantów rocznie,5)Laura Boldrini, przewodnicząca izby niższej parlamentu, sugeruje nawet 300 000-400 000,6)zaś Luigi Manconi, senator rządzącej Partii Demokratycznej, autor książki „Accogliamoli Tutti” [Ugośćmy każdego]7)powołuje się na te same argumenty. Rządy Monti i Letta obsadziły ministerstwa ds. imigracji i integracji członkami „Comunità di Sant’Egidio”, tj. funkcje te sprawowali prezes stowarzyszenia Andrea Riccardi oraz Cécile Kyenge, która notabene napisała wstęp do książki Manconi’ego. Jeśli członkowie rządu odpowiedzialni za imigrację i sprawy zagraniczne a także posłowie otwarcie mówią, że chcą przyjmować setki tysięcy ludzi i posuwają się nawet do tego, że mówią, iż „jeśli nie przybywaliby oni do nas, Włochy musiałyby przywozić ich z Afryki na własną rękę”,(Bonino na swoim facebooku,8) )to dlaczego wszyscy są zaskoczeni, że dzieje się, co się dzieje?

 

Dziwne jest i to, że Manconi i Bonino, najgorętsi zwolennicy polityki, która, jak twierdzą, przysłuży się włoskiej gospodarce, teraz domagają się od reszty Europy, by otworzyła na oścież drzwi i wydała migrantom 200 000 czasowych wiz.9)

Że co? Czyż nie twierdzili oni, że przyjęcie wszystkich jak leci przysłuży się włoskiej gospodarce? To dlaczego teraz chcą się ich wyzbyć i obdarzyć nimi Europę? Tym, co najbardziej oburza, nie jest ich brak odpowiedzialności, ale fakt, że na ten temat nie toczą się we Włoszech żadne debaty. Przyjmuje się wszystko, jakby już było sprawdzone, jakby nie nastręczało żadnych wątpliwości. Autorów tych politycznych decyzji przedstawia się jako ludzi działających na rzecz dobra republiki a nie jako tych, którzy są sprawcami kłopotów. Nie powinno zatem dziwić, że Europa nie ma najmniejszego zamiaru wynagradzać odpowiedzialnych za ten stan rzeczy „solidarnością”.

 

Wydaje się, że obłęd nie ma końca. Movimento 5 Stelle, partia, która dobrała się do sedna problemu, przymierza się do sprawowania władzy po lutowych wyborach i rozgląda się za ekspertyzami, jak zarządzać imigracją. Na swoim blogu Beppe Grillo zamieścił dwa pomysły. jeden, którego autorem jest Paolo Morozzo della Rocca,10)ze stowarzyszenia Comunità di Sant’Egidio, a więc ludzi, którzy byli odpowiedzialni za imigrację w rządach Monti’ego i Letta’y, przeprowadzający niesłychanie kosztownaa operację „Mare Nostrum”, i drugi, którego autorem jest Maurzio Veglio11)z ASGI (Stowarzyszenie do Badań Prawnych nad Imigracją), organizacji, która opowiada się za zniesieniem granic12)i która należy do włoskiej sieci Sorosa, podobnie zresztą jak A Buon Diritto demokraty Manconi’ego. Jego partnerzy to m.in. Migregroup, realizujaca projekt “Boats4People”; te same łodzie przewożą  migrantów z Libii do Włoch.

 

Oba pomysły przypominają wcześniejsze, a polegają na tym, by przyjmować ludzi bez względu na to, czy ich liczbę da się utrzymać, po czym by apelować do pozostałych europejskich państw; a że właśnie ci politycy mienią się być znawcami tematu, to wynika z tego jasno, że winna jest nieznająca się na rzeczy Europa, jeśli okazuje się, że ich pomysły nie są możliwe do wdrożenia a nawet są szkodliwe. Bez względu na to, która partia dojdzie w przyszłym roku do władzy, kryzys migracyjny najprawdopodobniej będzie trwał a z nim odmowa pozostałych państw europejskich wzięcia w nim udziału.

 

1. Italy aims to focus attention on the migrant emergency at G20 in Hamburg, Il Sole 24 Ore 2017-07-03.
2. Central Mediterranean Route: Commission proposes Action Plan to support Italy, reduce pressure and increase solidarity, European Commission 2017-07-04.
3. Disinnescare la trappola dell’immigrazione, subito!, Il Blog delle Stelle 2017-07-05.
4. Replacement Migration: Is It a Solution to Declining and Ageing Populations?, United Nations.
5. Bonino: “Abbiamo bisogno di 160’000 immigrati all’anno”, Ala News 2017-03-17.
6. Migranti, Boldrini a Palermo: 300-400 mila ingressi per potere “salvare” l’Italia, Il Giornale di Sicilia 2016-03-12.
7. Accogliamoli Tutti, A Buon Diritto.
8. Se non arrivassero, dovremmo andare a prenderli, Radicali 2017-01-28.
9. Migranti, Times: “L’opzione ‘nucleare’ dell’Italia contro l’emergenza: 200mila visti temporanei”, Il Fatto Quotidiano 2017-06-17.
10. Le vie legali d’accesso, Il blog delle stelle 2017-07-21.
11. il ricollocamento dei richiedenti asilo, Il blog delle Stelle 2017-07-21.
12. Il nuovo manifesto dell’ASGI, ASGI 2017-03-21.

======================================================

 

Pani, która „nie chce znać brudów tych tam, na górze”, rzekła po przeczytaniu tego tekstu: „no tak, to jednak jest już Apokalipsa”.