Anna Wiejak

http://prawy.pl/61133-michal-marusik-proceder-ingerencji-w-wolnosc-polityczna-narodow-i-panstw-zakonczy-sie-smiercia-zwiazku-socjalistycznych-republik-europejskich-i-nie-bedzie-czego-zalowac/

My, Polacy, dokładnie pamiętamy czas, kiedy to decyzje o tym, co nam, Polakom, wolno, a czego nam nie wolno zapadały w Moskwie. W Moskwie wytyczano granice naszej wolności i suwerenności – mówił podczas środowej debaty w Parlamencie Europejskim poświęconej stanowi praworządności w Polsce eurodeputowany Michał Marusik.

  • Zmieniło się od tego czasu bardzo wiele, ale widać, że dla nas, Polaków, zmieniło się to, że obecnie granice naszej politycznej wolności wyznaczać chce i wyznacza Bruksela i Strasburg – nie krył zawodu. Wiemy, że gwałt zadawany narodom i państwom zakończył się śmiercią Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich i ten sam proceder ingerencji w wolność polityczną narodów i państw zakończy się śmiercią Związku Socjalistycznych Republik Europejskich. I nie będzie czego żałować, bo wolni obywatele i bezpieczni w wolnych i bezpiecznych krajach – taki powinien być nasz cel – podkreślał.
  • Kilkaset lat temu na europejskich dworach był chłopiec do bicia, taki urząd. Dziś z Polski zrobiliście sobie chłopca do bicia. Powiem to, co mówi polska ulica: „Ręce precz od Polski” – skonstatował.

Tekst  wzięty  z  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21465&Itemid=47