Powstrzymajmy cenzurę ideologiczną ze strony lewactwa na uniwersytetach, w tym w Krakowie, Warszawie, Toruniu, Wrocławiu

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka” <biuro@pro-life.pl>

Szczęść Boże!

Powstrzymajmy cenzurę ideologiczną na uniwersytetach – Podpisujmy petycję do Wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina!

Jako jeden z prelegentów i obrońca życia z ponad czterdziestoletnim stażem, jestem szczególnie zaniepokojony decyzją dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie i prorektora Collegium Medicum UJ, którzy pod naciskiem działaczy skrajnie lewicowej, marginalnej partii “Razem”, zadecydowali o odwołaniu

konferencji “Etyka w medycynie – Prawo dziecka do życia”.

Warto podkreślić, że konferencje z cyklu “Etyka w medycynie” organizowane są w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym od 1999 r. Pretekstem do odwołania tegorocznej konferencji na temat “Prawo dziecka do życia” miały być “ewentualne zagrożenia dla prawidłowego funkcjonowania szpitala”, czyli prawo do debaty zostało wyparte przez szantaż siłowy ze strony lewackich aktywistów. Więcej o tej sprawie na www.pro-life.pl.

To już drugi podobny przypadek na UJ w kończącym się roku. W marcu br. władze Uniwersytetu zablokowały wykład amerykańskiej działaczki pro-life mec. Rebeki Kiessling. Podobnie postąpiły władze Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chciałbym tutaj przytoczyć wypowiedź Metropolity Krakowskiego, ks. abp. Marka Jędraszewskiego, który komentując decyzję władz UJ stwierdził: “Jest dla mnie rzeczą przejmująca, że protest 800 osób związanych z partią Razem zaowocował taką decyzją władz. Oraz to, że partia ta, o charakterze jak najbardziej lewackim ogłasza na portalach społecznościach swój triumf. (…) Lewacy nie umieją uszanować ludzkiego życia. Ich ideologie, niekiedy krzykliwe i związane z przemocą fizyczną i medialną zwyciężają. Większość potulnie spuszcza głowy na dół i przyjmuje politykę strusia. A przecież chodzi tu o ludzkie życie. Nie ma większego kryterium człowieczeństwa niż solidarność i nieobojętność na los istot, których życie jest zagrożone. Jeśli umywa się od tego ręce, to powtarza się gest Piłata” (www.diecezja.pl).

Pod adresem internetowym www.citizengo.org można podpisać w tej sprawie petycję “Powstrzymajmy cenzurę ideologiczną na uniwersytetach”.

Proszę o jak najszersze rozpowszechnianie i udostępnianie tej informacji.

Życząc radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wielu Łask Bożych w Nowym Roku, łączę wyrazy szacunku,

dr inż. Antoni Zięba
prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka
organizacja pożytku publicznego KRS 0000140437
ul. Krowoderska 24/1, 31-142 Kraków
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
biuro: ul. Krowoderska 24/6, 31-142 Kraków
tel./fax (12) 421-08-43
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
www.pro-life.pl
e-mail: biuro@pro-life.pl

Tekst  wzięty  z  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21736&Itemid=80