cctv cctv duncan c/Flickr/CC BY-NC 2.0

W Chinach został zaprezentowany inteligentny system nadzoru, który jest w stanie w ciągu kilku sekund identyfikować przestępców korzystając z bazy danych, w której znajdują się 2 miliardy zdjęć. System łączy się z milionami kamer CCTV i wykorzystuje sztuczną inteligencję do wybierania celów.
Jak sugerują raporty system nazywany „Dragonfly Eye”, został już użyty w Szanghaju do wyśledzenia setek poszukiwanych przestępców.

Firma odpowiedzialna za technologię Yitu Technology z Szanghaju, powiedziała, że Dragonfly Eye przeszukuje zdjęcia z krajowej bazy danych. Fotografie obejmują również zdjęcia odwiedzających miasto oraz te, które zostały zrobione w wielu portach i lotniskach. „Nasze maszyny mogą w ciągu kilku sekund z łatwością rozpoznać cię spośród co najmniej 2 miliardów ludzi” – powiedział Zhu Long dyrektor generalny i współzałożyciel Yitu gazecie South China Morning Post. „Zaledwie trzy lata temu byłoby to niewykonalne.”

System pomaga szanghajskiej policji, w mieście liczącym ponad 24 miliony mieszkańców, w poszukiwaniu przestępców. Pierwszego dnia operacji w szanghajskim metrze system zidentyfikował poszukiwanego mężczyznę gdy ten wszedł na stację, poinformował SCMP. Po dopasowaniu twarzy z bazy danych Dragonfly Eye wysłał zdjęcie do policjanta, który dokonał aresztowania. W ciągu kolejnych trzech miesięcy system pomógł policji zidentyfikować na stacjach metra 567 podejrzanych przestępców.

Na podstawie: DailyMail.co.uk

Źródło: PrisonPlanet.pl

Tekst  wzięty  z  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-inwigilacja/item/122753-inteligentny-system-identyfikacji-ludzi